Indie: Sonia Gandhi wówczas przejdzie operację

27 lipca, 2020
Category: odmienne

# Gandhi wówczas będzie operowana; background #

04. 08. Delhi (PAP/AFP, Reuters, EFE) a mianowicie Najpotężniejsza indyjska polityk, Sonia Gandhi, dopiero podda się operacji – poinformował po czwartek rzecznik rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I). Wcześniej rzecznik pomylił się, mówiąc, że kobieta Gandhi operację już przeszła.

Sonia Gandhi stoi na prowadzeniu INC-I, a jej syna Rahula uważa się za przyszłego premiera kraju.

„Oświadczenie, które złożyłem wcześniej, było błędne. Muszę je poprawić. Do czynnosci jeszcze nie zaakceptowac doszło. Dopiero będzie a mianowicie powiedział filii Reuters rzecznik INC-I, Janardan Dwivedi.

Dzieki co cierpi Sonia Gandhi nie podano. Do operacji dojdzie według mediów najprawdopodobniej w Ameryce, a rekonwalescencja potrwa dwa-trzy tygodnie.

31 lipca filia indyjska PTI informowała, powołując się dzieki źródła polityczne, że Sonia Gandhi choruje i posiada „gorączkę pochodzenia wirusowego” i dlatego nie zaakceptowac może uczestniczyć w wewnętrznym spotkaniu szefostwa INC-I.

Nieobecność w życiu politycznym 64-letniej Gandhi, stojącej na czele najpotężniejszej dynastii indyjskich polityków, może jeszcze bardziej osłabić koalicję rządzącą, która już postrzegana jest jako pozbawiona steru pośród zalewu skandali korupcyjnych jak i równiez gniewu doswiadczen publicznej oburzonej wysoką inflacją – pisze agencja Reuters.

Wyłączenie się Sonii Gandhi z strategii na czas rekonwalescencji może również przyspieszyć a mianowicie zdaniem analityków politycznych – umocnienie się pozycji jej syna Rahula, który jest obecnie jednym sposród czwórki ustalonej do kierowania partią na czas nieobecności liderki.

Włoszka sposród pochodzenia, Sonia Gandhi wydaje sie byc wiodąca postacią w rodzinie, która rządzi przez większość okresu od uzyskania za posrednictwem Indie niepodległości w 1947 roku. Jej lewicowe sympatie wywarły mocny wpływ dzieki rząd, bezposrednio kierowany przez Manmohana Singha; to Gandhi przeforsowała posunięcia takie jak subsydiowanie żywności i zagwarantowanie pracy wieśniakom.

To ona nominowała Singha dzieki stanowisko przedstawienie premierowe w 2004 roku jak i równiez powszechnie uważa się, że jest od niego potężniejsza i zakulisowo rządzi Indiami ze swego bungalowu po Delhi.

Do niej syn Rahul staje się coraz bardziej widoczny na indyjskiej scenie politycznej, trafiając na nagłówki gazet jako obrońca rolników protestujących przed wywłaszczeniami na rzecz przemysłu lub infrastruktury, zaskarbiając sobie popularność dzięki wizytom po małych osadach i nocowaniem w odwiedzanych wioskach.

„Jest to dość niezwykłe. I wygląda na ruch przygotowujący Rahula Gandhiego na jego ostateczną koronację” – ocenia analityk polityczny Amulya Ganguli.

Sonia, wdowa po byłym premierze Rajivie Gandhim, kontynuuje tradycje polityczne rodziny Nehru i Gandhi. Rajiva, syna Indiry Gandhi, poznała dzieki studiach po Cambridge; pobrali się przy 1968 roku kalendarzowego. Obywatelstwo indyjskie otrzymała w 1983 roku. Po śmierci męża w zamachu w 1991 r. uchodziła zbytnio faworytkę az do przejęcia na nim mozliwosci lidera INC-I. Dopiero w 1998 roku kalendarzowego została wybierana na przewodniczącą tej partii. Rok później dostała się do Lok Sabhy, niższej izby parlamentu. Poprowadziła partię do zwycięskich wyborów parlamentarnych w maju 2004 roku kalendarzowego. (PAP)

klm/ ap/

9522582 9522689 9522728