Grupa Miedzi Copper Corp. rozpoczyna kolejny etap zadan na złożu ‚Nowa Sól’

Grupa Miedzi Copper Corp. rozpoczyna kolejny etap zadan na złożu ‚Nowa Sól’
27 lipca, 2020
Category: gielda

„W badania złóż miedzi i srebra w rejonie Nowej Soli zainwestowaliśmy dotąd około dwie stówy mln zł. Wraz z uruchomieniem prac wiertniczych na odwiercie Nowa Sól C14B, rozpoczęliśmy ostatnią fazę przygotowań dokumentacji geologicznej złoża Nowa Sól w kategorii C1. To kategoria stopnia rozpoznania złoża pozwalająca w ubieganie się o koncesję na odnalezienie. To przybliża nas do osiągnięcia głównego celu systemu, tj. wybudowania nowego, zaawansowanego technologicznie parku górniczego” – powiedział prezes Lyle Braaten, cytowany po komunikacie.

Przy ciągu ostatnich 6 latek MCC zainwestowała w kompleksowy program badań monokliny przedsudeckiej ponad 350 mln zł z własnych środków, sposród czego 220 mln zł przeznaczono w prace przy województwie lubuskim. Kolejne piecdziesiat mln zł jest przygotowywane do kupna dalszych poszukiwań w tym roku, podano także.

„Efektem naszego programu badawczego jest odkrycie 3 złóż: dwóch w województwie lubuskim i jednego przy Wielkopolsce. W każdym z tych obszarów zasoby miedzi i srebra są na tyle duże, że ich wydobycie, już na tym etapie poznania, jest oneniane jako ekonomicznie opłacalne. Ponieważ koszt sztolni liczony wydaje sie byc w miliardach dolarów, skoncentrowaliśmy się dzis na wzrostu jednego, w najwiekszym stopniu perspektywicznego pomyslu, w okolicach Nowej Soli” – dodał Braaten.

W ramach programu przebadano ponad 7 130 km2 w 3 województwach jak i równiez wykonano 31 odwiertów badawczych. Program wnikliwy Miedzi Copper Corporation należy do największych programów badań geologicznych prowadzonych w Polsce, po ostatnim 40-leciu i wydaje sie byc jedynym naprawde szerokim systemem, prowadzonym dzis przez konkretnego inwestora, podano także.

„Poza złożem położonym w rejonach Nowej Soli MCC rozpoznaje i dokumentuje złoże Mozów, położone po okolicach Sulechowa, także po województwie lubuskim oraz złoże Sulmierzyce, znajdujące się przy okolicach Ostrowa Wielkopolskiego, po województwie podkarpackim. Miedzi Copper Corp. ma studium wykonalności i opłacalności budowy kopalń na poszczególnych złożach, przyrzadzane przez firmę Runge Pincock Minarco – światowego profesjonalisty w dziedzinie projektowania kopalń” a mianowicie czytamy po komunikacie.

Wedle przygotowanym przez EY opracowaniem, jeden tylko kompleks wydobywczy może zapewnić utworzenie 12, 6 tys. miejsc pracy a takze ok. 1, 3 mld zł na rok dodatkowych przychodów budżetowych. Jednocześnie realizacja takiej inwestycji przekłada się na wzrost naszego PKB średnio o trzy, 5 mld zł każdego roku, podkreślono.

Głównym akcjonariuszem MCC wydaje sie Lumina Group – kanadyjska grupa kapitałowa, która zajmuje się przy inwestowaniu przy rozwój zasobów surowców mineralnych. Obecnie Team prowadzi kilka projektów inwestycyjnych na całym świecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy