GPW: Piątek 13-tego nie pechowy, ale monotonny…

27 lipca, 2020
Category: gielda

Wspólczesny dzień uznawany na ogół za pechowy nie przełożył się na sesję. Nie zaakceptowac było pechowo, a wylacznie wyjątkowo nudno. Negatywne rozpoczęcie notowań w GPW było dość jasne po słabych wynikach KGHM i jedynie zgodnym z oczekiwaniami raporcie za trzeci kwartał PKN ORLEN. Dwie spółki traciły, ale definitywnie równie ujemny wypływ w WIG20 miał tracący 3 proc. PEKAO. Najbardziej pechowy dzień wśród największych zaliczyły natomiast TVN i ASSECO. Ich wspólczesna przecena oraz już kilkutygodniowy trend spadkowy sugeruje, że inwestorzy raz za razem słabiej wierzą w srodowiska i urzadzenia ochronne.

W połączeniu z wczorajszymi spadkami po USA jak i równiez marazmem pozostałych europejskich parkietów dzisiejsza całodzienna zmienność WIG20 zamknęła się w jedynie 34 punktach. Niewielkim pocieszeniem dla inwestorów może być fakt, że obroty osiągnęły prawie 1-wsza, 6 mld złotych, zas więc nie tak małą wartość.

Chociaż dzisiejsze wiadomosci makro było bez większego znaczenia, to z panstwie mieliśmy rzetelne wieści na temat spadku inflacji do poziomu 3, 1 proc., który był o 0, 1-wsza proc. niższy niż oczekiwania. Ze Stanów nie płynęły już faktycznie dobre wieści. Po pierwsze deficyt handlowy USA powiększył się we wrześniu do poziomu największego przy tej dekadzie. Jego wartość potwierdza, że zapotrzebowanie w ropę jak i równiez samochody nie zaakceptowac ustaje po tym jak amerykańska system gospodarczy wychodzi sposród największej recesji od lat 30-tych. Drugą złą informacją był indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan publikowany w końcówce krajowych notowań. Nie dał żadnego pozytywnego impulsu, ponieważ swoim wstępnie odczyt za ów miesiąc prognozuje spadek az do 66 pkt. Nie jest to jeszcze żadne załamanie nastrojów, ale już kolejne potwierdzenie, że nastroje konsumentów zaczynają spadać. Jak ciekawe spadki nie dotyczą postrzegania obecnej sytuacji, jednak oczekiwań na przyszłość, które po minionym półroczu zaskakujaco wzrosły.

Sesja zakończona 1-wsza, 5 proc. spadkiem WIG20 i wyraźnie mniejszymi odmianami na indeksach szerokiego sektorze kończy cały tydzień, po którym rynek wzrósł na temat 3, 5 proc. Wbrew słabej końcówki trzeba przyznać, że ów skrócony na temat jeden dzień handel był udany, bowiem popyt zdołał doprowadzić indeksy pod szczyty. Teraz jednakze do pełnego sukcesu koniecznosc przełamania oporu, ponieważ bez tego pas 2200 znów zacznie straszyć.


  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania surowców na świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy