GPW: Konsolidacja obstaje

GPW: Konsolidacja obstaje
27 lipca, 2020
Category: gielda

Godz. 14: 45, Paweł Satalecki* *

Pozycja jest więc książkowa. Wczoraj nie udało się naszej firmie pokonać 2000 pkt., dziś byki nie pozwoliły spaść indeksowi blue-chipów do 1920 pkt. (lub poniżej). Innymi słowy mamy tę samą konsolidację, co poprzednio, tylko o 100 pkt. wyżej.

W związku z tym dylematy pozostały te same – czy czeka nas poprawka? Chyba i tym razem zbyt nie zechce spadać. Kontrakty na amerykańskie indeksy oscylują wokół wczorajszego zamknięcia – także i ze strony Amerykanów nie należy się spodziewać jakiś gwałtownych ruchów.

Cały okres tracą akcje PKO BP, ale i w tym miejscu byki odrobiły część klesk (walory traciły 1, cztery proc., wcześniej nawet cztery, 5 procent). **

**

Sesja prawidlowa z schematem – czyli jest spokojnie

Godz. 11: 55, Paweł Satalecki

Rzetelne nastroje wedlug początku sesji nieco opadły. Nie tylko zresztą na GPW .

Około południa WIG20 co prawda zyskiwał (0, 5 proc. ), ale widać, że zainteresowanie nieco osłabł w porównaniu do funkcjonowania.

W dół indeks ciągną przede wszystkim akcje PKO BP, które dalszy dzień sposród rzędu mocno tracą a mianowicie 4, 5 procent. Inwestorzy obawiają się zbyt dużego rozproszenia akcji i kontrowersji wokół wypłaty dywidendy. O sprawie piszemy szerzej w artykule.

Po podobnym toku jak GPW zyskują również giełdy na starym kontynencie. Tu także nie widać oznak większego optymizmu badz pesymizmu.

Na razie więc caloksztalt przebiega wedle tytułem porannego komentarza.

**

**

**Dobre nastroje powróciły na GPW

**

Godz. 9: 30, Jacek Mysior

Wtorkowy handel dzieki giełdzie w Warszawie rozpoczął się od wzrostów. Chwilę wedlug otwarciu WIG20 notował jednej, 5 proc. zwyżkę.

Kursy zdecydowanej większości przedstawicieli indeksu WIG20 ruszyły po górę wedlug wczorajszej realizacji zysków. Az do wyjątków należał bank PKO BP, który po wczorajszych informacjach na temat planowanej emisji i zamieszaniu z nową rekomendacją zarządu o przeznaczeniu całego ubiegłorocznego zysku w dywidendę, znalazł się w niełasce inwestorów. Akcje olbrzyma bankowego, po 5, 5 proc. spadku w poniedziałek, tracą kolejną sesję.

Impulsem dla obecnych wzrostów okazała się wczorajsza sesja w Wall Street. Inwestorom zbytnio oceanem udało się uniknąć przeceny, choć przez prawie całą sesję indeksy notowały spore szkody. Ostatecznie rynek wybronił się w końcówce i zakończył poniedziałkowe notowania na neutralnych poziomach.

Paweł Satalecki, godz. 6: dziesiec

Wczorajsza sesja na warszawskim rynku pokazała, że z stopniem 2000 tys. pkt. na WIG20 może pójść równie opornie jak z 1900 pkt. (czy 1920 pkt. jak który woli).

Inwestorzy zdobyli kolejny przyczółek, możliwe więc, że trochę w nim pobędą. Mowa o nowych widełkach konsolidacji pomiędzy 1900 a mianowicie 2000 punktów. W dawnych (1800-1900 pkt. ) spędziliśmy trochę czasu, więc niewykluczone, że i teraz tak się bedzie.

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Szansa do udowodnienia tego będzie dzisiaj. Indeksy w AMERYCE w krancowej godzinie gospodarki pokazały siłę, więc bycze nastroje musza przełożyć się dziś dzieki poranny handel w Europie.

To jednak calosc szczegóły a mianowicie na horyzoncie nie widać cały okres siły, która miałaby sprowadzić indeksy, może nie az do parteru, lecz do wyraźnie niższych poziomów (1600?, tysiac piecset? ). Jednakowo rzecz dzierzy się z amerykańskim S&P – choć w tym przypadku, jak na zbyt _ w najwiekszym stopniu rozwinięty _przystało, linia wzrostu jest bardziej _ płaska _.

Właściwie to jest chyba 1 z kilkorgu czynników, która mogą przystopować wzrosty dzieki GPW. S&P wchodzi przy konsolidację, która na dłuższy termin może zabrać wiele odwagi rodzimym kupującym akcje bykom.

Początek sesji może być troche słaby – to ze względu w kalendarz, przy którym przewidziane są albumy PKB Węgier i Czech. Po zapewne niezbyt dobrych danych może dostać się rykoszetem złotemu, a także naszemu rynkowi akcji. Potem inwestorzy musza sobie przypomnieć ostatnią godzinę Amerykanów. Rewelacji po wspólczesnej sesji jednakze bym się nie spodziewał, w żadną ze witryn www.

DOSTRZEZ TAKŻE:

  • Indeksy GPW przy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy