GPW kończy na sporym minusie

GPW kończy na sporym minusie
27 lipca, 2020
Category: gielda

Wlasny rynek dzialaniu nie dał się ponieść entuzjastycznym reakcjom inwestorów amerykańskim po podarunku jaki otrzymali oni od Fedu.

Entuzjazm w rynkach akcji trwał bardzo krótko. Sytuacje wykorzystali więc inwestorzy którzy wczorajszy wzrost wykorzystali do zrealizowania zysków podczas środowej sesji. Na starym kontynencie prawie po ogóle nie było widać silniejszego odbicia w górę. Najwyraźniej wspólnicy wstrzymują się od większych zakupów, by sprawdzić jak tak silna redukcja przy USA przełoży się dzieki sytuację w gospodarce.

Obawy rodzi zjawisko, że teraz może dojść do zalania rynków tanim pieniądzem. Rezultaty mogą być trudne do przewidzenia tak jak wcześniej trudnosc związany z funduszami typu sub-prime. Fed oczywiście gwarantuje, że w momencie kiedy gotówka zacznie wpływać na realną gospodarkę to podniesie mieszaniny. Jak póki co decyzja wpływa skutecznie na dolara, który traci znacznie na wartości.

Przez większą część sesji WIG20 próbował utrzymać się powyżej 1800 punktów. Jednakze po południu kiedy otworzyły się parkiety w NA JUKATAN byki nie wytrzymały przemocy i rozpoczęło się silniejsze wychodzenie w branzy. Tradycyjnie najwięcej straciły w tym momencie akcje największych spółek zgrupowanych w indeksie WIG20.

Z wielkości obrotów (nie były one zbytnio duże) można wnioskować, że ponownie posiadamy do czynienia sposród działaniami spekulacyjnymi. Należy nadal zwrócić uwagę, że jesteśmy tuż poprzednio zamknięciem grudniowych kontraktów terminowych na WIG20. Stąd pojawiają się tak silne wahania, które świadczą też o tym, że toczy się poważna gra inwestorów stojących po dwóch stronicach barykady. Czy ostatecznie wygrają byki czy niedźwiedzie? Okres pokaże.

Z krajowego podwórka wskazane jest odnotować, że Komisja Dozoru Finansowego doliczyła się, iż 35 spółek giełdowych straciło łącznie 155 mln zł na alternatywach walutowych. Znajdą one wlasne odbicie po sprawozdaniach finansowych tych emitentów za IV kwartał. Emituje się, że większość negatywnych informacji już jest od czasu dawna dyskontowana przez inwestorów. Jednak duzej liczby graczy pewnie poczeka az do momentu opublikowania wyników.

Calkowicie indeks WIG20 zakończył sesję na poziomie 1776 punktów, czyli ustanowieniem spadek na temat 3, 94 proc. Rejestr sWIG80 jak i równiez mWIG40 straciły odpowiednio: 0, 93 jak i równiez 1, szescdziesieciu proc. Dochody z na całym rynku wyniosły niewiele wiecej niz 1 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania surowców na świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl