Głowy spiskowców w PiS nie zaakceptowac polecą. Póki co

Głowy spiskowców w PiS nie zaakceptowac polecą. Póki co
27 lipca, 2020
Category: inne

Aktualizacja 13: 10

*Zdaniem Krzysztofa Jurgiela, członka komitetu politycznego PiS, jeżeli komuś nie podoba się program partii, to może złożyć rezygnację. Po ten sposób skomentował informacje o możliwym wyrzuceniu Pawła Poncyliusza, Mariusza Kamińskiego i Adama Bielana z partii. Tymczasem Poncyljusz nie ogłosił powstania swiezej partii, jednak poparł przy wyborach samorządowych w Wejherowie, kandydata PO, Macieja Łukowicza. *

_ a mianowicie Innych działań nie przewidujemy _ a mianowicie stwierdził Jurgiel. _ Plotki, o tym że ma być komitet polityczny zostały wypuszczone chyba za posrednictwem tych panów. Nikt nie zamierza obecnie zwoływać komitetu _ a mianowicie dodał.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA JURGIELA:

Jednocześnie uważa, że posłowie ci działają na szkodę PiS. _ Dzisiejsze postępowanie pana Poncyliusza, który umizguje się sluzace do Platformy Obywatelskiej wskazuje na tek krok, że te banki chcą zapewne, tylko władzy. Chcą gdzieś się w tamtym miejscu przytulić _ – mówi polityk PiS.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA JURGIELA:

_ – Jeśli Paweł Poncyliusz chce sposród Platformą współpracować ma takie prawo _ – stwierdza Jurgiel.

O tym, że przy najbliższych dobach nie zapadną decyzje co do ewentualnego wykluczenia kolejnych polityków potwierdził też Adam Lipiński. _ Nie, my się zajmujemy kampanią wyborczą, wydaje sie ostatni tydzień kampanii, skupiamy się na niej. Przykro mnie, że 32 tys. grono kandydatów jest narażonych na takie rzeczy, które się dzieją _ a mianowicie powiedział poseł PiS.

Dopytywany, czy rozstrzygniecie ws. m. in. Poncyljusza może zapaść dopiero na wyborach samorządowych, odpowiedział: _ pewnie naprawde, ale tego nie wiem _. Dodał aczkolwiek, że kierownik partii Jarosław Kaczyński może zwołać posiedzenie Komitetu Politycznego _ po każdej momencie _.

Jednakze by zapadła decyzja o wykluczeniu niepokornych polityków sposród partii nie musi się zbierać komitet polityczny. Taką wybory może podjąć jednoosobowo Jarosław Kaczyński.

Poncyljusz prowokuje, ale partii nie zakłada

Poseł Poncyljusz i kandydat NA na prezydenta Wejherowa Maciej Łukowicz a takze samorządowcy z obu ugrupowań zaapelowali dziś o stworzenie nowego centroprawicowego ruchu. _ Apel wejherowski _ ogłosili podczas narady, na której Poncyljusz poparł Łukowicza.

_ – Nie zaakceptowac przyjechałem w ogóle, by ogłaszać powstanie partii politycznej. Tydzień przed wyborami samorządowymi to nie jest wlasciwy czas dzieki tworzenie oryginalnych ugrupowań. Maciej Łukowicz nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej zas jedynie dzierzy jej pomoc. Jest jakkolwiek moim dobrym znajomym, człowiekiem którego bardzo cenię. Po Wejherowie PiS nie wystawił żadnego swojego kandydata w prezydenta, zatem też nie jest to ruch skierowany przeciw Prawu jak i równiez Sprawiedliwości _ – zadeklarował poseł PiS.

*POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA: *


_ – Po najbliższych latach ważyć się będą swoje losy, ale tez przyszłość moich koleżanek i kolegów. Nie będziemy wykonywać w tej chwili żadnych dramatycznych ruchów. W tej chwili liczymy glównie na ostudzenie emocji a mianowicie _ dodał polityk.

_ _ W zamian komitetu politycznego będzie _ Akademia Samorządowa _**

W ramach kampanii przed wyborami samorządowymi Prawo jak i równiez Sprawiedliwość zainaugurowało w Warszawie działalność Akademii Samorządowej. Odbędzie się m. in. debata _ Nowa jakość samorządu jak i równiez samorządności w Polsce – przedsiębiorczość i samorządność _, sposród udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, pretendenta PiS w prezydenta Warszawy Czesława Bieleckiego i socjolog prof. Jadwigi Staniszkis. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs _ Nasza ziemia – samorząd 2010 _ na najistotniejsze programy gminne i powiatowe.