Górnicy nie chcą Śniadka dzieki rocznicy masakry w Wujku

27 lipca, 2020
Category: inne

*Planowane dzieki połowę grudnia obchody 29. rocznicy masakry górników po kopalni Wujek prawdopodobnie odbędą się bez udziału szefa Solidarności Janusza Śniadka. *

Na jubileuszowym zjeździe Solidarności przy Gdyni przedstawiciele Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK _ Wujek _ dali jemu do pojecia, że może nie znaleźć się wśród zaproszonych. Śniadek nie uznał bowiem zbyt stosowne zaprosić do Gdyni bohaterów z Wujka.

_ Polska The Times _ zaznacza, że w piśmie skierowanym poprzez społeczny komitet do Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _ padło sporo gorzkich słów. Śląscy związkowcy nie zaakceptowac rozumieją, tak jak możliwe, że w hali w Gdyni znalazły się miejsca dla rzeszy notabli z PiS, a nie zaakceptowac było katalogów dla ludzi, przeciw którym trzydziestu lat temu komuniści wysłali czołgi.

[ ( http://static1./i/h/110/t84078.jpg ) ] (http://news./artykul/niech;kaczynski;nie;prowokuje;bo;mu;tez;wyciagniemy,137,0,669833.html) _ Niech Kaczyński nie prowokuje bo jemu też wyciągniemy _

Jakim sposobem czytamy, gwoli członków komitetu szczególnie bulwersujące było to, że w hali zasiedli ludzie ignoranci jak poseł PiS Andrzej Jaworski. Czasopismo pisze, że to on miał ubliżyć – choć temu kontestuje – Henryce Krzywonos na jej wystąpieniu przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podczas gdy nie było krzesła choćby dla Stanisława Płatka, przywódcy buntu na Wujku, jednego z największych bohaterów Solidarności.

_ a mianowicie Sądzę, że to organizacyjna wpadka, bowiem przecież trudno sobie wyobrazić, by umyslnie pominięto osoby tak ważne dla Solidarności – _przyznaje Marek Kempski, były przewodniczący regionalnej _ S _, który uczestniczył w zjeździe. Według jego, nawet jeśli to niedopatrzenie, to jest ono niedopuszczalne.
_ _

_ Polska The Times _ zaznacza, że według lokum prasowego Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _, za listę gości odpowiadał nie zaakceptowac Janusz Śniadek, ale wiceprzewodniczący związku Jerzy Langer. _ – Każdy z regionów związku miał przekazać swoją listę zaproszonych osób jak i równiez tego też oczekiwaliśmy od czasu regionu śląsko-dąbrowskiego _ – mówi Langer. Dodaje, że trudno, zeby sami szukali w internecie adresów różnych stowarzyszeń.

Gazeta zastrzega, że po zupełnie odmiennym tonie komentuje sprawę osobiscie Janusz Śniadek, który przeprasza ludzi sposród Wujka. Jak dodał, rozmawiał z jednym z przedstawicieli stowarzyszenia i przekazał mu wyrazy ubolewania jak i równiez przeprosiny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy