GIS podniosła cenę w wezwaniu na ACE do 16, 2 zł

GIS podniosła cenę w wezwaniu na ACE do 16, 2 zł
27 lipca, 2020
Category: gielda

Grupo Industrial Saltillo (GIS) zdecydowała na temat podniesieniu ceny w wezwaniu na 100% dzialaniu Automotive Components Europe (ACE) do szesnascie, 2 zł za akcję, tj. o 20% po porównaniu az do pierwotnej koszty w wezwaniu wynoszącej trzynascie, 5 zł podała GIS. Spółka rozważy wycofanie ACE z ruchu na GPW.

„Po dokonaniu szczegółowej analizy oraz aby wyrazić naszą determinację dotyczącą przejęcia Automotive Components Europe S. A., zdecydowaliśmy się podnieść cenę w wezwaniu do szesnascie, 2 zł za akcję. Jesteśmy ukierunkowani na to, aby kupić ACE, ponieważ mamy jasną wizję dotyczącą tej spółki i jej miejsca w strategii stajnie Saltillo zorientowanej na rozwój globalny” a mianowicie powiedział prezes Grupo Industrial Saltillo José Manuel Arana, cytowany w komunikacie.

GIS zaznaczył, że rada dyrektorów ACE wydała pozytywną opinię na temat wezwania i procedury GIS, podkreślając fakt, że zarówno ACE, jak i GIS skorzystają na tej transakcji.

„Ponadto poglady, które pozyskaliśmy po road show wraz z akcjonariuszami są takie, że Grupa GIS postrzegana wydaje sie jako strategiczny partner dla spółki ACE i bardzo dobrze pasuje az do jej modelu biznesowego. Biorąc te wszelkie elementy pod uwagę, jesteśmy przekonani, że podniesienie koszty w wezwaniu pozwoli kazdemu stronom osiągnąć swoje cele” – powiedział także Arana.

Nowa cena w wezwaniu na poziomie szesnascie, 2 zł oznacza 30-procentową premię wobec 3-miesięcznej koszty ważonej wolumenem średniej ceny akcji Automotive Components Europe S. Natomiast. na GPW, 40%-ową premię w stosunku do 6-miesięcznej średniej, wydaje sie byc też wyższa o 30% od koszty akcji wraz z dnia poprzedzającego ogłoszenie wezwania oraz 20% wyższa od momentu poprzedniej koszta w wezwaniu (13, 50 zł zbytnio akcję).

Po wykonaniu transakcji, GIS planuje przejąć pełną kontrolę nad ACE oraz rozważy wycofanie spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podano także.

GIS zdecydowała o nieprzedłużaniu czasu wezwania (zapisy kończą się 16 grudnia) i chce sfinalizować je w pierwotnie planowanym okresie. Grupa planuje włączyć ACE w budowle grupy do końca 2015 roku.

Potwierdzenia odpowiednich organów antymonopolowych, stanowiących warunek legalny do podpisania transakcji, zostały już wydane. Kolejny wraz z warunków zawieszających transakcję to osiągnięcie odpowiedniego progu udziału umożliwiającego wycofanie ACE wraz z publicznego obrotu. Dla dzialaniu Automotive Components Europe S. A. próg ten siega 95% a mianowicie i określony jest poprzez prawo luksemburskie, pod którym spółka wydaje sie zarejestrowana.

„Po poniesieniu ceny w wezwaniu, spodziewamy się osiągnąć wymagany próg, jednakze gdyby okazało się, że ten próg nie zostanie osiągnięty, zachowujemy sobie upowaznienie do uchylenia tego warunku i dokonania transakcji przejęcia ACE” a mianowicie podsumował prezes GIS.

W listopadzie rada dyrektorów ACE poinformowała, że GIS wydaje sie byc potencjalnie odpowiednim partnerem na rzecz spółki, lecz oferowana po wezwaniu wartosc 13, 5 zł za akcję nie odzwierciedla wartości godziwej.

Na koniec października Grupo Industrial Saltillo (GIS) ogłosiło wezwanie na 21 230 515 akcji Automotive Components Europe (ACE), stanowiących 100% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki po 13, 5 zł zbytnio sztukę.

Grupo Industrial Saltillo jest meksykańską spółką notowaną na giełdzie w Meksyku, która tworzy i wyprzedaje produkty po sektorach części samochodowych, budownictwa (podłogi z ceramiki i porcelany, podgrzewacze wody i przewody rurowe z tworzyw sztucznych jak i równiez żelaza) i gospodarstwa domowego (różnorodne naczynia jak i równiez przybory kuchenne).

Grupa ACE jest wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych az do układów hamulcowych w Europie i specjalizuje się w detalach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na warszawskiej giełdzie po 2007 r.