Gałązka: Polityczne tańce w rytmie marsza żałobnego

Gałązka: Polityczne tańce w rytmie marsza żałobnego
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Dożynkowy popis choreograficzny prezydenta wpłynął na intelekt Aleksandra Szczygły, który postanowił mierzyć termin w oryginalny sposób. Broniąc szefa, krytykowanego za nieporzadne pląsy na tle śląskiej katastrofy, stwierdził, że prezydencki taniec trwał krócej niż szescdziesiat sekund ciszy…

Jesli jednak Szczygłę, po niefortunnej wypowiedzi odnosnie masakry po Nangar Khel, trudno traktować poważnie, to Lech Kaczyński, tańcząc, przekroczył nie tylko granicę śmieszności, ale równiez przyzwoitości. Choć poruszał się rytmicznie, nie zaakceptowac popisał się taktem. Udowodnił także, jakim sposobem prawdziwe wydaje sie byc przysłowie o łapaniu dwóch srok zbytnio ogon.

Zaplanował sobie sielskie spotkanie sposród potencjalnymi wyborcami, podczas którego w patriotyczno – ludycznym nastroju chciał pokazać, że jest swojakiem. Takim ludzkim panem.

Niestety, górnicze nieszczęście utrudniło odbudowę kiepskiego obrazu politycznego prezydenta marzącego o reelekcji. Uznał więc, uwzględniając dotychczasową częstotliwość ogłaszania żałoby narodowej, że należy zrobić to jeszcze raz. Nawet narażając się dzieki podejrzenia na temat nekromarketing polityczny.

[

Płaskoń: Tonący Farfał brzytwy się chwyta ]( http://www./archiwum/felieton/artykul/plaskon;tonacy;farfal;brzytwy;sie;chwyta,96,0,497248.html )
I nie byłoby skandalu, gdyby nie nadmierna chęć przypodobania się wyborcom. Wzbudziła ona wątpliwość w żałobne intencje prezydenta i swoim autentyczny żal po ofiarach wybuchu. Najmocniej skomentował to Kazimierz Kutz: _ Lepsi żywi chłopi niż martwi górnicy _.

O ile prezydenta można podejrzewać o hipokryzję, to pewność dotyczącą tak zaawansowanej postawy można mieć w odniesieniu az do przedstawicieli związku zawodowego _ Wizja _ i jednoczących się wraz z nimi władz TVP.

Owe pierwsze, zapominając o happeningu, jaki tylko urządziły, przygotowując fotel dla nowego prezesa i taczkę dla prezesa byłego, uznały, że kpiny Szymona Majewskiego złamały żałobę narodową. ów drugie, zwróciły się az do Rady Etyki Mediów na temat zajęcie posady w tejze sprawie.

A przecież Majewski, jako satyryczny polityk Ędward Ącki, udowodnił tylko, jakim sposobem oni, natomiast przede wszystkim władza i przeciwdzialanie, głosząc wzniosłe hasła, ośmieszają instytucję, jaką jest telewizja publiczna. Jednocześnie, jeśli jednakze pomyśleć, że Hansa Klossa prezes Farfał pewnie wpuściłby do gmachu, a nawet przywitał odpowiednim gestem, to znów smutno się robi.

Pisarz jest niezależnym konsultantem w toku marketingu politycznego i wyborczego.