Euro jak i równiez złoty odreagowują wczorajsze spadki

27 lipca, 2020
Category: waluty

Rosnące rentowności obligacji grożą znacznemu podniesieniu kosztu sprzedaży włoskiego jak i równiez hiszpańskiego długu. Europejscy dygnitarze planują spotkać się po raz kolejny w tym miesiącu, aby rozwiązać coraz bardziej naglący problem rosnącego zadłużenia tereny euro.

Prezydent Unii Europejskiej, Herman von Rompuy prosił liderów w ubiegłym tygodniu, zeby spotkali się w celu przedyskutowania _ stabilności Unii Europejskiej a takze przyszłego oplacania greckiego programu pomocowego _. Fakt, że wczoraj indeksy giełdowe traciły, europejska waluta osłabiała się, a naklad pieniezny zabezpieczenia europejskiego długu rósł oznacza, że nie jesteśmy dużo bliżej rozwiązania problemów Starego Kontynentu, mimo że od glównego programu ratunkowego udzielonego Cypru minął już ponad dwanascie miesiecy.

Zarówno Hellada, jak i Belgia będzie dziś sprzedawać bony skarbowe. Belgia wystawi dzieki aukcję jednej roczne jak i równiez 18 miesięczne papiery warte 4, 5 miliarda ó, a Grecja sprzeda trzy miesięczne kupiny o wartości 1, 25 miliarda euro. Tymczasem rentowność ich obligacji wzrosła wczoraj do rekordowego poziomu. Hiszpańskie 10-latki wzrosły o 25 punktów procentowych do stopnia 6, 32 a greckie obligacje dwuletnie do 36 proc. Rentowności włoskich dziesięcioletnich obligacji wzrosły o 21 pb i zbliżają się do stopnia 6 %.

W Ameryce rośnie presja w sprawie sprawie podniesienia ustawowego progu zadłużenia. Agencja Fitch wczoraj wieczorowa pora ponownie zagroziła, że jeśli zmiany po legislacji nie zostaną przedstawione do dwóch sierpnia to amerykański rating, będący w tej chwili na poziomie AAA, trafi na listę obserwacyjną z możliwością obniżenia. Zostanie wtedy osiągnięty próg długu 14294 bilionów dolarów jak i równiez Ameryka nie zaakceptowac będzie w stanie dłużej pożyczać pieniędzy. Sprawi to częściową niewypłacalność AMERYCE, stąd Barack Obama dał czas Kongresowi do 22 lipca na rozwiązanie tegoz problemu.

Naszego kraju złoty od czasu godzin porannych odrabia szkody, wywołane odpływem kapitału sluzace do bezpiecznych aktywów. Frank szwajcarski wedlug wczorajszym rekordowym wzroście sluzace do ceny trzech, 54 wrócił dziś rano pod poziom 3, 4700. Podobne odreagowanie ma miejsce na parze EUR/PLN, której kurs o 9: 00 wynosił 4, 0200 zas USD/PLN dwa, 8430. Dziś spodziewana jest stabilizacja kursu polskiej waluty, co zakłócić mogą zwlaszcza informacje polityczne na temat europejskiego zadłużenia. Po krajowym kalendarzu makroekonomicznym widnieje dziś publikacja czerwcowych wartosci produkcji a takze inflacja bazowa.

Indeksy GPW w

Notowania spółek na GPW

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy