Eksport rosyjskiej broni bezustannie rośnie. Zarabiają na wojnie w Syrii

Eksport rosyjskiej broni bezustannie rośnie. Zarabiają na wojnie w Syrii
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Rozwój eksportu rosyjskiej broni wydaje sie byc wynikiem między innymi skutecznego jej wykorzystania podczas czynnosci antyterrorystycznej w Syrii. Putin pęka z dumy i zapowiada inny rozwój eksportu.

Prezydent Władimir Putin w posiedzeniu Komisji Wojskowo-Przemysłowej po Rybińsku nieopodal Moskwy powiedział, że należy wykorzystać to i umacniać pozycję Rosji na światowym rynku handlu bronią.

Jak pisaliśmy przy Rosja na rynku dostaw broni zajmuje inny miejsce. Wartość eksportu rosyjskiej broni przy zeszłym r. to kolejny mld dol.

„Produkcja rosyjska cieszy się stałym popytem, dostarczana wydaje sie byc do 52 krajów świata. W zeszłym roku podpisane zostały kontrakty na łączną sumę 9, 5 mld dolarów. Naprawde więc portfel zamówień eksportowych krajowego przemysłu obronnego podtrzymuje się na poziomie 50 mld dolarów” -informował Putin w posiedzeniu komisjids. współpracy wojskowej i fachowej z zagranicą.

Już dwanascie miesiecy temu rosyjscy eksperci szacowali, cytowani poprzez magazyn „Dieńgi”, że interwencja militarna po Syrii umozliwi Rosji co najmniej 7 mld dol. przy kontraktach na eksport broni. Jak podkreślała wówczas gazeta, oprócz żołnierzy do Jordani Rosja wysłała także pracownik rosyjskich zakładów zbrojeniowych.

Według deklaracji Putina z zeszłego roku wciąż podpisywane są nowe porozumienia międzyrządowe, a wyprodukowana przy Rosji broń i sprzęt wojskowy już znajdują się na wyposażeniu krajów Swiata, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Więcej czytaj TU.

Wśród sprzętu użytego w konflikcie syryjskim Putin wymienił najnowsze komplety przeciwminowe stosowane w Aleppo i Palmirze oraz mobilne zestawy medyczne i kuchnie polowe.

Putin powołał się na dane Sztokholmskiego Instytutu Badań ponad Pokojem (SIPRI) i wskazał, że udział Rosji w światowym eksporcie broni siega 23 %. Zauważył, że „znacząco dzieki czele” plasują się poprzednio nią Stany Zjednoczone, których udział wynosi 33 procent.

O TYM KTO NAJWIĘCEJ ZARABIA NA WOJNIE PRZECZYTASZ Przy

Według ostatniego referatu SIPRI AMERYCE z 33-procentowym udziałem przy eksporcie broni odnotowały niewielki wzrost, a Rosja – nieznaczny zmniejszenie. Instytut mierzy, że dostawy broni dzieki świecie osiągnęły w ciągu ostatnich pięciu lat rekordowy poziom od czasu zimnej wojny, dzięki popytowi z Bliskiego Wschodu jak i równiez Azji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy