Duża nerwowość na rynku złotego

27 lipca, 2020
Category: waluty

Początek piątkowej sesji nie zaakceptowac przynosi sprawdzenia dość dynamicznego i poniekad niespodziewanego osłabienia złotego wraz z poprzedniego poranka.

Tego typu zachowanie kursu może sugerować, że to dopiero początek deprecjacji złotego i przy najbliższych dobach proces tenze będzie kontynuowany. Korekta kursów byłby, oczywiscie naturalna ponieważ nie obserwowaliśmy już takowej przez minione dwa miesiące umacniania polskiej waluty. Szkolenie EUR/PLN o godzinie 8. 30 wynosił 3, 6680, co oznacza, że pokonany został ważny opór na poziomie 3, 66 jak i równiez aktualnie guzik nie stoi na przeszkodzie osłabienia po okolice poziomu 3, 70. Mniej klarowna sytuacja wydaje sie na parze USD/PLN. O godzinie 12. 30 zbyt jednego dolara płacimy dwa, 5070 jak i równiez w tym przypadku ważne są rejony poziomu 2, 51. Jesliby udało się go pokonać prawdopodobny dzieje się wzrost kursu do 2, 54, a po dłuższym terminie nawet trochę wyżej. Korekta taka była by całkowicie naturalna i nie zmieniła by istotnie obrazu runku na którym cały czas dominujący styl jest spadkowy.

Ewentualne wystąpienie deprecjacji ojczystej waluty wydaje sie jednak tradycyjnie już uzależnione od kwestii na rynku zagranicznym, a przy szczególności w parze EUR/USD. Jeśli kurs tej pary będzie wciaz rósł to z całą pewnością korekta wartości złotego zostanie odłożona w czasie.

W czasie dzisiejszej sesji poznamy dane o przeciętnym wynagrodzeniu po październiku. Według prognoz dynamika wyniesie dziewiec, 7% w stosunku do poprzedniego odczytu 9, 5%. Publikacja ponizsza jest dość istotna, ponieważ może mieć duży wpływ na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

Na początku dzisiejszej sesji kurs EUR/USD pozostawał po pobliżu stopnia z wczorajszego zamknięcia tj. 1, 4620. Czwartkowe informacje na temat inflacji ze strefy euro jak i równiez Stanów Zjednoczonych były zgodne z wymaganiami przez co nie zaakceptowac zmieniły sytuacji na rynku walutowym.

Po chwilowym odreagowaniu przy połowie tygodnia dalszemu umocnieniu uległ japoński jen. Warsztaty EUR/JPY ponownie zszedł poniżej poziomu 161. Fakt ów świadczy na temat wciąż górnej awersji sluzace do ryzyka. Przysparza się ona również sluzace do spadków na rynkach kapitałowych. Indeksy giełd azjatyckich podczas dzisiejszej sesji straciły przeszlo 1%, m. in. ze względu w wypowiedź przedstawiciela Banku Japonii, który stwierdził, że rozwój gospodarczy Japonii może ulec spowolnieniu, jeśli kryzys amerykańskiego rynku nieruchomości się pogłębi. Stany Zjednoczone są jednym sposród głównych odbiorców towarów wytwarzanych w Kraju Kwitnącej Wiśni w związku z czym ewentualne pogłębienie problemów gospodarki USA i powodowane nimi nizsze wydatki tamtejszych konsumentów będą bezpośrednio przekładać się dzieki zmniejszenie przychodów japońskich eksporterów.

Obawy na temat spowolnienie amerykańskiej gospodarki przyczyniały się ostatnio do osłabienia dolara. Ostatnio podejmowane były próby odreagowania, jednak katalogów zasięg był niewielki. Amerykańskiej waluty poprzednio dalszym osłabieniem stara się bronić Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych H. Paulson. Wczoraj zapewniał pan partnerów handlowych USA, że dolar odbije się od dna i ulegnie silniejszemu umocnieniu obrazując tym samym długoterminową siłę amerykańskiej gospodarki. Jednakze trudno oczekiwać by silniejsze umocnienie dolara mogło nastąpić już polski.

Podczas wspólczesnej sesji wraz z Stanów Zjednoczonych poznamy informacje na temat produkcji przemysłowej w październiku. Wypatruje się, że jej dynamika utrzyma się na poziomie sposród września tj. 0, 1% m/m. Jeśli faktycznie naprawde się dzieje publikacja ponizsza nie przyczyni się do zmian w branzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy