Dorn ma ofertę dla Jurka i Kaczyńskiego

Dorn ma ofertę dla Jurka i Kaczyńskiego
27 lipca, 2020
Category: inne

Zawetowanie podwyższenia podatków i przeciwstawienie się członkostwu Polski przy strefie ó – az do złożenia metrów. in. tego rodzaju zobowiązań wezwał kandydatów w prezydenta: Jarosława Kaczyńskiegoi Marka Jurka, Ludwik Dorn(Polska Plus). W zamian zaoferował swoje poparcie.

Zarząd ugrupowania Nasz kraj Plus poparł w sobotę kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego dzieki prezydenta. Jednakze Dorn ocenił, że rozstrzygniecie ta okresla _ faktyczną samolikwidację _ tej partii jako _ samodzielnego bytu politycznego _ i zrezygnował ze kazdego funkcji w ugrupowaniu.

Dziś Dorn wystąpił z własną propozycją az do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka. Powiedział, że decyzja o udzieleniu poprzez niego poparcia jednemu z tych kandydatów musi być poprzedzona zawarciem odpowiedniej umowy politycznej.

Poparcie, ale pod kilkoma warunkami

Miałoby się w pani a znaleźć kilkanascie zobowiązań pretendenta, w tym: że do końca 2012 r. doprowadzi sluzace do wycofania Naszego Kontyngentu Wojskowego z Afganistanu; powoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego _ sposród prawdziwego zdarzenia _ (mieliby do pani a wejść m. in. szefowie MON, MSZ, premier, natomiast także postac wskazana przez Dorna); zawetuje każdą ustawę, która włącza żołnierzy jak i równiez funkcjonariuszy do powszechnego programu ubezpieczeń emerytalnych.

Ponadto kandydat na prezydenta, który chciałby poparcia Dorna, musi obiecać, że przeciwstawi się członkostwu Polski po strefie euro, _ zawetuje każde zwiększenie podatków pośrednich i bezpośrednich _, a także każdą ustawę zwiększającą nakładane na przedsiębiorców obciążenia biurokratyczne (ponad wymogi określane przez prawo Unii Europejskiej).

Dorn zastrzegł, że wzory jakie postawił mogą podlegać negocjacjom. Dodał zarazem, że mieliśmy w historii wyborów prezydenckich przypadki, gdy na temat rozstrzygnięciu decydowała niewielka liczba głosów. Dorn zaznaczył aczkolwiek, że mierzy się sposród tym, iż Kaczyński badz któryś wraz z jego współpracowników zapyta: _ A kto to wydaje sie Ludwik Dorn? _.

Dorn nie wykluczył, że jego inicjatywa wycelowana do kandydatów PiS jak i równiez Prawicy może doprowadzić do rozejścia się jego drogi ze środowiskiem Polski Oraz. Zastrzegł, że zgłaszając ją formalnie kwestia biorąc reprezentuje tylko wlasnej osoby.

Rzecznik sztabu KaczyńskiegoPaweł Poncyljuszpowiedział, że przekaże stanowisko Dorna kandydatowi PiS.

  • Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy