Dolar nie reaguje na szalejące ceny towarów

27 lipca, 2020
Category: waluty

Na ogłoszeniu przy wczoraj wartości indeksu ISM dla sektora produkcyjnego przy USA dolar zaczął tracić na wartości. Indeks tenze znalazł się po stronie www recesji, tzn. jego wartość spadła poniżej 50 punktów i wyniosła 47, szóstej.

Rynkom nie pomogły nawet bardziej wartosciowe dane dotyczące wydatków na konstrukcje ogólnobudowlane. Euro osiągnęło maksimum na poziomie 1, 4748, nie zdołało jednak pokonać bariery 1, 4750. Pory handlu przy Azji przyniosły niewielką aprecjację waluty amerykańskiej.

Dzisiaj poznamy z Eurolandu podaż pieniądza. Szacuje się wartość 12, 2%. To nieznacznie skromniej niż minione 12, 3. Informacje ów jednak nie powinny mieć wpływu w rynek. Sposród USA zapoznamy dane dotyczące rynku pracy. Będzie to meldunek Challengera, meldunek ADP o zmianie zatrudnienia oraz cotygodniową ilość noworejestrowanych bezrobotnych. Ilość ta obliczana jest na 340 tysięcy.

Biorąc jednakze pod uwagę odczyt ISM wartość ponizsza może okazać się wyższa. Ewentualne poswiadczenie tej tezy może świadczyć o rozpoczęciu oczekiwanego spowolnienia. Poznamy również zamówienia fabryczne za listopad.

Oczekuje się wartości 1, 2%, obok ostatnim odczycie na poziomie 0, 5. Ze względu w okres, którego te dane dotyczą, sektor może nie zaakceptowac zareagować dzieki nie. Giełdy w Nowym Jorku straciły na wartości. Indeks Dow Jones w zamknięciu osiągnął wartość 13043, 96 pkt, tj. (-1, 67)%. Przyczyną spadków była oczywiście wartość wspomnianego indeksu ISM, jak również rozwój cen ropy.

Złoto zyskało na wartości. Maksimum jakie osiągnął ów metal to 860, 88 usd/oz. W sytuacji dalszego postepu wartości sektor ten wpłynie na postepowanie się waluty amerykańskiej.

_ O godz 08. dziesieciu zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro powinno sie było zapłacić 1, 4723 dolara. _

Sytuacja fachowa eurodolara: wczorajsze gorsze od czasu prognoz dane makroekonomiczne zza oceanu (ISM) oraz mocno drożejące towary stały się bezpośrednim bodźcem do wyraźnego wyhamowania aprecjacji waluty amerykańskiej. Notowania po raz kolejny wzrosły w okolice minionych lokalnych szczytów: 1, 4715 – 1, 4750.

Sposród technicznego punktu widzenia najbliższy istotny opór wyrysować obecnie można właśnie na rejon ostatnich ekstremów, czyli 1, 4745. Pulap ten określić można jednocześnie, jako sygnalną zmian gwoli dzisiejszej sesji. Biorąc pod spodem uwagę poranny układ wskaźników intra day widać, że potencjał byków – zwolenników osłabienia waluty amerykańskiej, wykazuje objawy spowolnienia.

Decydujące dla dzisiejszych odmian będą w związku z tym najbliższe godziny: trwałe utrzymanie się cen poniżej bariery 1, 4745 stać się może sygnałem az do próby wygenerowania wyraźniejszych spadków. Najbliższe lokalne wsparcie to: 1, 4670.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy przyniósł aprecjację złotego. ó straciło na wartości sposród 3, 6147 do 3, 6033. Waluta amerykańska natomiast osiągnęła swoje minimum w stopniu 2, 4445. Wzrost wartosci towarów w świecie, zwłaszcza surowców, wpłynie na pulap cen w naszych sklepikach.

Silny złoty może po niewystarczającym poziomie zniwelować nadmienione wzrosty. Po związku sposród tym może pojawić się silna presja inflacyjna. Wówczas RPP wraz z pewnością nie zaakceptowac pozostanie obojętna i rozpocznie podnosić nogi procentowe. Dzisiaj nie poznamy żadnych danych empirycznych makroekonomicznych sposród naszego kraju.

Skutkiem tego nasz zbyt powinien pozostać pod wpływem wydarzeń dzieki świecie. Giełda w Warszawie zachowała się dość ciekawie. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 3421, 25 pkt tj. (-1, 01)%. Zyskały jakkolwiek wszystkie rózne indeksy, zwłaszcza małych i średnich spółek.

_ Na temat godzinie 08. 13 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3, 6083, zas za dolara 2, 4494 złotego. _

Sytuacja techniczna na rynku złotego: nadal wykazuje relatywnie ograniczoną zmienność, co z kolei wyplywa z przedłużonego przez część dealerów czasu urlopowego. W dziedzinie pary USD/PLN po dynamicznym wybiciu cen z zasięgiem na 2, 4693 (szczyt z 31. 12. 2008, z fachowego punktu widzenia najbliższy opór) kurs pozostaje w fazie korekty. Przy ujęciu intra day mówić możemy na temat wsparciu zarysowanym w rejonie 2, 4445. (Kluczowe pomoc w dłuższej perspektywie czasu to ciagle obszar: dwóch, 4140 – 2, 4200. )

Utrzymanie się cen powyżej owego miejsca szczególnego w ciągu najbliższych godzinek stanowić będzie sygnał sluzace do wyraźniejszych wzrostów. W zwróceniu do odmian na rynku pary EUR/PLN zmienność utrzymuje się w zakresie: 3, 5800 – trzy, 6200.

Sygnały techniczne coraz wyraźniej sugerują rosnące przeslanie byków – zwolenników deprecjacji złotego. O potwierdzeniu scenariusza trwałego powrotów do wyższych cen będziemy mogli aczkolwiek mówić przed chwila po wyjściu notowań powyżej bariery trzech, 6200.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy