Co dziś dla pracowników wydaje się być równie ważne jak zarobki?

Od kilku latek firmy i przedsiębiorcy w naszym kraju zmagają się ze zdarzeniem rynku pracownika. Coraz nagminniej brakuje fachowców na stołkach specjalistycznych, ale również rąk do pracy przy taśmach produkcyjnych. By załatać owe dziury odruchowo przedsiębiorcy sięgnęli głębiej do kieszeni co pomogło, ale tylko na chwilę. Rozpoczęła się swoista rynkowa aukcja, co tym więcej umocniło pozycję potencjalnych pretendentów do pracy i analogicznie osłabiło pracodawców. Analizując kilka ostatnich lat rozwoju tejże sytuacji, doszliśmy do punkciku, w którym przed podjęciem roboty kandydat analizuje więcej faktorów niż tylko wysokość należności. Nadal oczywiście pozostaje ona kluczowym elementem w negocjacjach, ale coraz częściej aspirant pyta o standard roboty i poziom technologiczny firmy. Okazuje się, że wygrywają Ci, którzy mają do przygotowania bezpieczniejszą i lżejszą pracę. Innymi słowy wybieram tego pracodawcę, który ma lepszy ekwipunek i w perspektywie pracy, da mi możliwość przepychu.

Drugą stroną medalu jest już zatrudniona personel, która oczekuje od szefowi - prócz płatności przy terminie - także inwestycji w park maszynowy i nowe technologie. Biorąc pod uwagę dostępność środków z Starego kontynentu Europejskiej, oczekiwania te odrzucić są wcale wzięte wraz z księżyca. Milionowe inwestycje po infrastrukturę, najnowsze oprogramowanie, odkrywcze technologie produkcji i szkolenia kadry okazały się nadrzędne dla wielu przedsiębiorców. Podsumowując, na rynku mają się dobrze Ci, którzy oferują dobrą płacę, ale i dobry poziom komfortu pracy.

Foto: Materiał zewnętrzny

Bezpieczeństwo roboty - czyli szybkie kurs BHP i regulamin w kartce już nie trzeba

Pracownicy, którzy utożsamiają się ze swoim pracodawcą, przełożonym czy stanowiskiem robocie, bardzo często przychodzą wraz z prośbą o wprowadzenie jakiegoś usprawnienia. Inicjatywa ta jest na wagę złota, bowiem nic tak bardzo odrzucić psuje człowieka w roboty jak obojętność, która jest przedsionkiem do "rzucenia papierami". Dlatego Ci, którym leży na sercu sposób operowania firmy, jakość realizowanych przebiegów i szeroko rozumiany postęp, oczekują także więcej przy kontekście narzędzi.

Szczególnie pracownicy produkcji czy składów zwracają coraz większą uwagę na swoje bezpieczeństwo jak i również nie mają oporów poprzednio zmianą pracodawcy na takiego, który zapewni im uproszczenia w postaci nowych technologii, również w odniesieniu do odwiedzenia BHP. Najbardziej newralgiczne są te miejsca w zakładach pracy, w których przeważnie dochodzi do różnego wariantu wypadków. Pracownicy magazynu bądź produkcji używają przecież ostrych narzędzi, kiedy przychodzi im rozpakować jakąś paletę czy pudła. Już na główny rzut oka pracownik patrzy, w jaki sposób o jego obowiązkach myśli pracodawca. Zamiast odpowiedniego noża do takich zadań, często powinny radzić sobie przez całkowitą dniówkę przy użyciu tak zwane. "tapeciaków", czyli zwykłych, tanich i niebezpiecznych nożyków, dostępnych w każdym markecie ogólnobudowlanym. Są one łamliwe jak i również stwarzające ryzyko urazów, odrzucić wspominając o (nie)wygodzie wykorzystywania. Często takie, z pozoru małe, szczegóły sprawiają, iż dobry pracownik odpuszcza, przede wszystkim gdy spotyka się wraz z niezrozumieniem u przełożonych słysząc, że jego bezpieczeństwo wówczas tylko zbędny koszt.

Foto: Materiał zewnętrzny

Coraz nagminniej zdarza się, że podwładni upominają się o najlepsze narzędzia do wykonywania swej pracy. Chronią nie tylko swoje bezpieczeństwo ale również skuteczność pracy zakładu. Bo w końcu wypadek w miejscu robocie to przestoje produkcyjne natomiast co za tym zmierza straty finansowe dla całkowitej firmy. Pracownicy coraz częściej dowiadują się o istnieniu marki Slice ponieważ przybywają one coraz bardziej atrakcyjne na polskim rynku. To najchętniej kupowany sprzęt do odwiedzenia cięcia i rozpakowywania artykułów w kraju.

Judyta Fydrychewicz z fabryki Gillette w Łodzi mówi: „Wprowadzenie ceramicznych noży Slice całkiem zredukowało skaleczenia. Możemy stwierdzić, że wskaźnik wypadków zmniejszył się o 100% przy porównaniu do noży wraz z stalowymi ostrzami”. Dodaje także, że pracownicy zakładu byli początkowo zaskoczeni narzędziami ceramicznymi, ale szybko i wyjąwszy żadnych problemów przyzwyczaili się do nich w tracie wdrażania.

W jednakowym tonie wypowiada się Krzysztof Boguszewicz, również z łódzkiej firmy Amcor Flexibles Reflex: „Jestem bardzo zadowolony wraz z użytkowania ceramicznych noży bezpiecznych od Slice. Pomogły mnie rozwiązać problem z wypadkami związanymi z nożami ręcznymi i zwiększyły wydajność pracy. Używając noży ceramicznych Slice możemy pracować dłużej i bezpieczniej”.

Dlaczego linia noży bezpiecznych Slice odnosi sukces w starciu spośród tanimi "tapeciakami"?

Po pierwsze siła tkwi w innowacyjnych rozwiązaniach, kluczowych spośród perspektywy pracownika i firmy. To proste z pozoru narzędzie stanowi wspólny mianownik - daje bezpieczeństwo, wygodę i komfort cięcia, zaś jednocześnie jest wytrzymały jak i również przynosi oszczędności firmie. Ponieważ mowa o ekonomii, to fakt, że ostrza ceramiczne Slice są trwalsze o 11 razy od jakiegokolwiek bądź ostrza metalowego powinny oferować do myślenia.

Dla tych, którzy nigdy nie zaakceptować spotkali się z określeniem "noże bezpieczne" wyjaśniamy, że określa się tym imieniem narzędzia, w których zastosowano systemy uniemożliwiające przypadkowe skaleczenie się podczas pracy. Slice to przede wszystkim szeroka rozpiętość noży posiadających unikatowe ostrza ceramiczne dające przewagę ponad ostrzami metalowymi jeśli rozchodzi o wytrzymałość i ochrona na zużycie. W odróżnieniu od standardowych ostrzy ceramicznych jakie znamy z kuchni, noże ceramiczne Slice będą odpowiednio wyprofilowane i ukształtowane do bezpiecznego i długiego cięcia np. przez 8 godzin dziennie.

Z kolei popularne "tapeciaki" wówczas ostrza segmentowe, które muszą być odłamywane, jeśli pracobiorca używa całej powierzchni takowego noża, wykorzystuje go niezgodnie z przeznaczeniem, szybciej jego zużywa i w rezultacie oszczędność finansowa jest sztuczna.

Kolejną zaletą noży marki Slice jest zjawisko, że znajdujące się w nim ostrza można używać dwukrotnie. To dlatego, że mają one kształt trapezu i po zużyciu jednej strony ostrza, wystarczy je obrócić i korzystać z drugiej, w pełni ostrej partii noża, schowanej dotąd w rękojeści. Taka czynność zamiany ostrza na nowe wydaje się być szybka ponieważ nie domaga się żadnych dodatkowych operacji czy też demontażu całego noża.

Różnice są dość znaczące i nie sposób tych dwóch różnych towarów zestawić ze sobą jak i również porównać. Slice to noże wyższej jakości i inżynierii stąd różnica w cenie zakupu względem "tapeciaków".

Ceramika - kruche jednak trwałe

To racja, że stal pod względem kruchości wypada dużo świetnie, ale to chyba jedyna jej przewaga w starciu ze Slice. Przy zastosowaniu do prac, dla których wspomniane noże zostały zbudowane są zdecydowanie bardziej żywotne. Doskonale sprawdzają się przy otwieraniu różnego rodzaju materiałów opakowaniowych. W takiej czynności ruch cięcia odbywa się po linii prostej, lub zbliżonej do prostej. Przy takiej operacji nie wycinamy wymyślnych kształtów czy fasonów, tym samym redukujemy możliwość wystąpienia naprężeń wewnętrznych w granicach ceramicznego ostrza.

Sam kształt ostrza powoduje, iż są one bezpieczniejsze, chociażby przy bezpośrednim kontakcie wraz z ciałem, dzięki czemu wskaźnik skaleczeń jest niewiarygodnie mały. Jaskrawa kolorystyka noży Slice pozwala dostrzec je wraz z daleka i szybko odszukać w gąszczu innych przyrządów na stanowisku pracy.

Nóż ceramiczny ponadto, iż jest wykonany z odrębnego materiału, posiada także kompletnie inne ukątowanie szlifu ostrza, co znacząco wpływa dzięki żywotność i ostrość przybory. Dodając do tego ergonomiczną rękojeść otrzymujemy w pełni przemyślane i efektywne sprzęt. Bez wątpliwości od pierwszego zetknięcia się z takim nożem, pracownik poczuje różnicę po cięciu.

Ceramika w tamtym miejscu, gdzie stal nie ma możliwość

W niektórych zakładach produkcyjnych występują takie obręby, w których stosowanie noży z ostrzami metalowymi wydaje się niemożliwe, czy wręcz zabronione. Środowiskiem takim są zakłady oferujące lub wytwarzające energię elektryczną. Mogą one ponieważ iskrzyć, czy przenosić ładunki, będąc przyczyną występowania przepięć. We wszystkich tych obszarach znakomicie sprawdzi się oczywiście nóż z ostrzem ceramicznym, ponieważ jest on materiałem elektrycznie obojętnym.

Warto również mieć świadomość, że nie istnieje nóż uniwersalny, dobry do wszystkiego. Wraz z tego też tytułu stworzono bardzo szeroką gamę kliku ostrzy, różniących się od siebie kształtem, systemami ochrony i ergonomią. Wszystko po to, by odpowiednio wybrać narzędzie do czynności. Slice wyodrębnił dwie główne grupy produktów: manualne, z regulacją wysuwu ostrza i noże posiadające mechanizm sprężynowy. Ów drugie rozszerzane są o tzw. Podwójny system bezpieczeństwa. Polega on na naszym, że po zakończeniu krojenia ostrze automatycznie się schowa do rękojeści, chroniąc zatrudnionego przed skaleczeniem.

Jeśli zatem jako pracodawca masz dość niekończącej się aukcji wynagrodzeń pracowników, pomyśl na temat wprowadzeniu drobnych, ale znaczących usprawnień codziennych zadań ekipy, którą już posiadasz.

Łukasz Bąk

Więcej na: www.jusky.pl

Materiał partnera

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

NotowanieAktualności

donald Trump rozpocznie budowę muru na granicy z Meksykiem

Donald Trump rozpocznie budowę muru na granicy z Meksykiem

Donald Trump podpisze w środę, 25 stycznia, rozporządzenie o rozpoczęciu konstrukcji muru na granicy spośród Meksykiem. Biały Dom anonsuje też wprowadzenie restrykcji w przyjmowaniu uchodźców z poniektórych krajów objętych terroryzmem. Podczas wizyty…...

dolar amerykański najtańszy od finiszu 2014 roku, jakie przyczyny  Waluty

Dolar amerykański najtańszy od finiszu 2014 roku, jakie przyczyny Waluty

Dolar tak tani nie był od grudnia 2014 roku kalendarzowego. W piątek amerykańska waluta zniżkuje zarówno w parze do euro jak i polskiego złotego. Dolar w tym roku stracił już…...

dlaczego OC jest takie duże  Moto

Dlaczego OC jest takie duże Moto

Ubezpieczyciele pozostali zobowiązani do wypłaty wyższych odszkodowań, co jest jedną z przyczyn skokowego przyrostu cen polis OC. - Ceny będą rosły, jeżeli będziemy zwiększali wysokość odszkodowań uszczerbek na zdrowiu i zakres odpowiedzialności…...

dieta sposobem na raka

Dieta sposobem na raka

Nowotwory to współcześnie najbardziej powszechna choroba cywilizacyjna. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że ryzyko zachorowania dotyka obecnie co trzecią osobę. Również w Polsce. O tym dlaczego tak się dzieje, jak się…...

demografia największą barierą w progresu gospodarczym - eksperci

Demografia największą barierą w progresu gospodarczym - eksperci

Demografia może być najogromniejszą barierą w rozwoju ekonomicznym Polski – ocenili eksperci w trakcie II Kongresu Przemysłowego, który odbywa się w Karpaczu (Dolnośląskie). Jak mówili, powinniśmy być zadowoleni wraz z dotychczasowego dorobku…...

decyzja Moody’s. Komentarz ministra finansów Pawła Szałamachy

Decyzja Moody’s. Komentarz ministra finansów Pawła Szałamachy

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...