Chorzów: Rozpoczyna się Zjazd Młodzieży Ewangelickiej

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Kilkaset młodych osób weźmie udział w rozpoczynającym się przy piątek wieczorem w Chorzowie corocznym Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. Hasłem ich 42. spotkania będą słowa „Nowa rola”.

Przez trzy dni uczestnicy zjazdu będą słuchać wykładów i dyskutować o tematach istotnych gwoli młodego pokolenia. Tegorocznym zagadnieniem przewodnim rozmów będą funkcje kobiet jak i równiez mężczyzn a mianowicie z naciskiem na tych drugich – we współczesnym Kościele i współczesnym świecie.

Jak poinformowała PAP Bożena Giemza ze współorganizującego Zjazd Centrum Misji i Ewangelizacji tegoroczne spotkanie młodzieży ewangelickiej rozpocznie się w piątek modlitwą jak i równiez koncertem po chorzowskim kościele im. ks. dr. Marcina Lutra.

W sobotę dzień wykładów jak i równiez warsztatów gwoli zarejestrowanych uczestników w liceum im. J. Słowackiego otworzy spotkanie wraz z biskupem katowickim Tadeuszem Szurmanem. Potem młodzi ludzie będą słuchać seminariów o kontaktach z duchownymi, o działalności ewangelizacyjnej w okresie wchodzenia przy dorosłość, na temat wartości robocie i o wadze związków.

Część warsztatów poświęconych postrzeganiu ról własnej i drugiej płci będzie przeznaczona jedynie dla pan lub jedynie dla chłopców. Razem już młodzi jednostki podyskutują również o swoich pomysłach inicjatyw, a także o postrzeganiu pokory jak i równiez służby i o stosowaniu tych zadbaj w życiu.

„Zjazd wydaje sie przykładem na tek krok, że młodzieży zaangażowanej bądź też chętnej, by się zaangażować, jest sporo. Co roku prawie tysiąc młodych Polaków ma ochotę˙przejechać prawie całą Polskę, zeby spotkać się ze sobą i wyraznie rozmawiać na temat sprawach wiary” – oceniła Katarzyna Wesner-Macura z Srodku.

Imprezami towarzyszącymi zjazdu będą m. in. turniej parafialnych drużyn po 6-osobową piłkę nożną, warsztaty dotyczące gier planszowych, rękodzieła biżuterii, kosmetyków i śpiewu w metodzie beatbox, gry plenerowe, zas także imprezy zorbanizowane zespołów Elohim, Anastasis jak i równiez CME. Zjazd zakończy niedzielne otwarte nabożeństwo.

W Polsce az do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, czyli luterańskiego, należy ok. 75 tys. osób, sposród czego około 40 tys. mieszka na Śląsku Cieszyńskim. Tegoroczny zlot młodzieży a mianowicie prócz Srodek Misji i Ewangelizacji tego Kościoła – współorganizują Parafia w Chorzowie i Synodalna Komisja ds. Młodzieży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego po RP. (PAP)

mtb/ bno/ bk/