Burze, ulewy jak i równiez grad również w Czechach

27 lipca, 2020
Category: odmienne

* W mnóstwo miejscach kraju doszło do lokalnych podtopień. Woda zalała m. in. pracownię komputerową gimnazjum w Litomierzycach i pocztę przy Postoloprtach po województwie usteckim.*

Na 1 z zalanych ulic w Pradze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w tramwaju, który wjechał w rozlewisko. Ponieważ pojawił się dym, motorniczy wypuścił pasażerów i odjechał do zajezdni, gdzie tramwaj zaczął się palić. Pożar blyskawicznie ugaszono. Deszcz wyłączył też z użytku jedno sposród wejść w ruchliwą stację metra Mustek w srodku stolicy.

Towarzyszący burzom potezny wiatr zerwał część dachu kina przy Holeszovie przy województwie zlińskim na Morawach. – _ Ponieważ padał deszcz, nikt tamtędy nie zaakceptowac szedł. To ogromne szczęście, że nikomu nic się nie stało _ a mianowicie powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej Sztefan Hrtuse.

Przy całym panstwie strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, usuwając wraz z dróg jak i równiez torów kolejowych połamane drzewa, a także wypompowując wodę z zalanych piwnic. Przy Branianach przy województwie usteckim straż pożarna uratowała kobietę, która utknęła ze wlasnym samochodem na jednej wraz z zalanych dróg.

W położonym na zachodzie Czech województwie karlowarskim piorun kulisty wywołał pożar budynku jednorodzinnego a mianowicie poinformowała czeska straż pożarna. Obyło się bez ofiar, a strażacy szybko opanowali ogień. Piorun przebił się przez kalenica domu, przeszedł przez strych i wpadł na drugie piętro. Został po nim ślad jakim sposobem po kuli z broni palnej.

Według czeskich meteorologów, burze przesuwają się nadal na wschód i dziś mają wystąpić głównie na Morawach i Śląsku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy