Borowski może wstąpić sluzace do klubu PO w Senacie

Borowski może wstąpić sluzace do klubu PO w Senacie
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

*Były wicepremier nie wykluczył takiego rozwiązania, choć zastrzegł, że poparcie jego kandydatury przez WEDLUG w typach do parlamentu do niczego go nie zobowiązuje. Jednocześnie skrytykował Leszka Millera za nierozliczenie się z klęski SLD przy latach 2001-2005. *

Marek Borowski (na zdjęciu) powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że spodziewał się, że liczba senatorów niezależnych będzie na tyle duża, żeby utworzyć klub, jednak ponieważ naprawde się nie stało nie zaakceptowac wyklucza, że będzie przy Senacie popierał Platformę. a mianowicie _ To nie znaczy wstąpienia az do partii. Wazne jest, żeby móc wypowiadać swój pogląd przy gronie osób, którzy podejmują decyzje _ – wyjaśnił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA BOROWSKIEGO:

Marek Borowski stwierdził też, że nie jawi sie byc dla niego zaskoczeniem kandydatura Leszka Millera na szefa klubu parlamentarnego SLD. Dziś po raz pierwszy spotka się nowy – liczący w tejze kadencji Sejmu 27 posłów – klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który wybierze swe kierownictwo.

Pytany o kandydaturę Leszka Millera na to wyobrazenie były polityk lewicy ocenił, że wydaje sie on sposród całą pewnością najbardziej doświadczonym i sprawnym politykiem SLD. Wyraził jednak wątpliwości, badz jego _ kierownictwo będzie efektywnie _. – _ Trzeba pamiętać, że Leszek Miller wydaje sie byc bezpośrednio jak i równiez najbardziej odpowiedzialny za klęskę lewicy, zbyt klęskę SLD w kadencji 2001-2005. Nie bardzo się z tego rozliczył _ – przypomniał Marek Borowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI FIRMA BOROWSKIEGO:

Kontrkandydatem Leszka Millera wydaje sie byc Ryszard Kalisz. Niewykluczone też, że wlasnego kandydata zgłosi Grzegorz Napieralski. Miałby przedtem zostać Leszek Aleksandrzak.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy