Bliscy i znajomi złożyli kwiaty na grobie Blidy w rocznicę jej śmierci

27 lipca, 2020
Category: rózne

Bliscy i familiarni Barbary Blidy, wśród nich grupa działaczy śląskiego SLD, złożyli przy środę rosliny i zapalili znicze na grobie b. posłanki Sojuszu w Siemianowicach Śląskich. W dzisiejszym dniu mija piec. rocznica tragicznej śmierci Blidy.

Mąż i synek Blidy oraz przedstawiciele SLD po południu pojawili się na cmentarzu przy kościele w dzielnicy Michałkowice, po której za posrednictwem lata mieszkała Blida.

Synek b. posłanki, Jacek powiedział dziennikarzom, że nadal ocenia na postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego jak i równiez Zbigniewa Ziobry. „Nie mówię tu na temat skazaniu jak i równiez odsunięciu ich od polityki, ale rozchodzi o samodzielnie fakt – żeby Trybunał zajął się tą sprawą, zgodnie z raportem komisji śledczej” – zaznaczył.

„To wydaje sie dzień, w którym nalezy wspominać Basię Blidę, naszą koleżankę. W naszej opinii to nie zaakceptowac była konieczna śmierć jak i równiez można było tego uniknąć. Naszym obowiązkiem jest pamiętać i zapalić świeczkę” a mianowicie powiedziała wojewódzka radna SLD Małgorzata Ochęduszko-Ludwik.

Wyraziła opinię, że wbrew upływu pięciu lat od tragedii nie zaakceptowac wszystkie do niej okoliczności zostały wyjaśnione. „Sam fakt, że SLD już dawno temu złożył wniosek o Trybunał Formy dla panów Ziobry i Kaczyńskiego świadczy o tym, że w naszej opinii kwestia nie jest zakończona (… ) Chcemy zwyczajnie dojść prawdy” – przekonywała.

W tym roku po rocznicę śmierci Blidy sluzace do Siemianowic nie przyjechali reprezentanci władz krajowych partii, poniewaz – tłumaczył rzecznik śląskiego SLD Tomasz Niedziela a mianowicie zatrzymało katalogów w stolicy posiedzenie Sejmu.

Blida – b. minister budownictwa, b. posłanka SLD – zastrzeliła się 25 kwietnia dwa tysiace siedem r., podczas gdy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej domek w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał do niej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym tzw. draki węglowej.

Przed Sądem Rejonowym w Siemianowicach Śląskich toczy się tok byłego oficera ABW Grzegorza S., który dowodził akcją w domu Blidów. Jest mezczyzna oskarżony na temat niedopełnienie obowiązków służbowych oraz działanie w szkodę biznesu publicznego jak i równiez prywatnego. Kwestia dwojga pozostałych funkcjonariuszy Firm, którzy brali udział w akcji, została prawomocnie umorzona.

Umorzone zostały także wątki śledztwa dotyczące zabezpieczenia śladów i dowodów w domu Blidy po do niej samobójczej śmierci oraz nacisków na prokuratorów zaangażowanych w prowadzenie postępowania oraz działań katowickich prokuratorów już wedlug śmierci Blidy. (PAP)

kon/ son/ mow/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy