Bioton pomógł indeksowi WIG20

Bioton pomógł indeksowi WIG20
27 lipca, 2020
Category: gielda

Dzisiejsza sesja przebiegała bardzo spokojnie. Inwestorzy ponownie nie przejawiali wielkiej ochoty do handlu. Lekka przewaga kupujących jak i równiez brak solidnej presji wraz z strony podażowej spowodował, że indeksowi WIG20 udało się zakończyć dzień wzrostem.

Gorzej zachowywały się dzisiaj spółki małe i średnie, indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zakończyły dzień na minusach.

W trakcie notowań na wybory inwestorów wpływ miały nastroje na odmiennych europejskich giełdach oraz zachowanie kontraktów dzieki amerykańskie indeksy. Podczas dnia nie zamieszczono danych makroekonomicznych, które mogły wpłynąć w przebieg sesji. Warto jednakze wspomnieć na temat publikacji dotyczącej inflacji PPI w zonie euro. Inflacja PPI wzrosła w październiku o 0, 6% miesiąc do miesiąca oraz trzech, 3% rok kalendarzowy do r.. Wzrost wartosci produkcji sprzedanej przemysłu okazał się większy od prognoz, które zakładały wzrost wlasciwie o 0, 4% jak i równiez o trzech, 1%. Calosc wskazuje na tek krok, że szybko rosnąca inflacja może zmusić Europejski Pula Centralny sluzace do szybszej podwyżki stóp procentowych.

Podczas dnia najlepiej zachowywały się duże spółki. Indeksowi WIG20 wyraznie pomagały akcje Biotonu, które zyskiwały kilka procent i akcje PKN ORLEN odreagowując wczorajsze spadki. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 cały termin utrzymywały się poniżej wczorajszego zamknięcia. Nastrojom inwestorów nie zaakceptowac sprzyjały rózne europejskie giełdy, na których obecne były spadki, podyktowane taniejącymi akcjami spółek z sektora bankowego.

W innej części miesiaca na GPW zaczęli przeważać sprzedający. Indeks WIG20 dotarł w okolice 3550 punktów, po czym zaczął się powoli osuwać. Dzisiejszej sesji podobnie jak wczoraj, nie towarzyszyły duże obroty, inwestorzy znowu nie wykazywali dużej checi do zakupów. Podobnie sytuacja wyglądała w sytuacji indeksów mWIG40 oraz sWIG80, które po dalszej części sesji wciaz zniżkowały. Przewagę podaży w drugiej części dnia można tłumaczyć spadającymi kontraktami w amerykańskie indeksy i obawami graczy
o spadki na początku sesji dzieki Wall Street.

Sesja po USA rozpoczęła się od czasu spadków, aczkolwiek amerykańskie indeksy zaczęły odrabiać straty. Naprawa nastrojów zbytnio oceanem spowodowała, że warszawskie indeksy odrobiły część utrat z dawnych godzin, dotyczyło to indeksów mWIG40 i sWIG80, które w końcówce sesji mocno pięły się do góry.

Wtorkowa sesja nie przyniosła żadnych znaczących rozstrzygnięć. Indeks WIG20 nadal utrzymuje się w obszarze 3500-3550 punktów. Dopiero przełamanie któregoś z tych poziomów pozwoli dzieki ocenę dalszego zachowania indeksu w następnych dniach. Zestawienie mWIG40 podtrzymuje się przy okolicy pulapu oporu, który wyznacza sierpniowy dołek. Przeklucie tego poziomu powinno otworzyć drogę do dalszych zwyżek.

Dzisiejszą sesji indeks WIG zakończył wzrostem o 0, 18%, zas indeks WIG20 o 0, 41%. Słabiej w ciągu dnia zachowywały się spółki małe jak i równiez średnie. Rejestr mWIG40 stracił na zamknięciu 0, 09%, a zestawienie sWIG80 0, 68%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy