Białoruś poniesie straty prestiżowy turniej? Będą gadki

27 lipca, 2020
Category: rózne

Hokej na lodzie to ulubiona dyscyplina psportowa prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Mińsk posiada organizować mistrzostwa świata po 2014 roku.

Najbliższy kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, który odbędzie się w maju, może być okazją do poruszenia kwestii ewentualnego odebrania Białorusi organizacji hokejowych mistrzostw świata w 2014 r. – poinformowała IIHF.

O odebranie Białorusi strukturze tych mistrzostw w ramach sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki [na zdjęciu] apelował pod koniec marca Parlament Europejski.

W trakcie dorocznego kongresu, który odbędzie się po dniach 17-20 maja w Helsinkach, _ każdy sposród 70 członków IIHF, w niniejszym będąca organem wykonawczym Rada IIHF, będzie miał możliwość podniesienia sprawie, czy wlasciwe są rozgrywki na Białorusi _ – napisał przy komunikacie rzecznik IIHF Szymon Szemberg.

Jeśli kwestia ponizsza _ bedzie podniesiona, decyzja w tejze sprawie będzie należała az do kongresu _ – odczytujemy w oświadczeniu.

W komunikacie dodano, że Federacja _ chciałaby zachęcić do szerszej dyskusji na temat tego, badz wskazane jest ogólne wykorzystywanie sportu jako narzędzia politycznego _. Jeśli dzierzy to być uznane za stosowne, to – wedlug IIHF a mianowicie dyskusja musi skoncentrować się na tym, w jaki sposób uniknąć arbitralnego wybierania jedynie niektórych dyscyplin i mistrzostw.

O włączeniu do agendy majowego posiedzenia IIHF kwestie organizacji mistrzostw przez Białoruś poinformował w środę eurodeputowany Marek Migalski.

29 marca Parlament Europejski przyjął bardzo krytyczną rezolucję w sprawie Białorusi, w której potępił pogarszanie się sprawy w dziedzinie norm człowieka, w tym niedawne wykonanie dwóch wyroków śmierci w tym kraju.

Europarlament zażądał od momentu władz przy Mińsku _ bezwarunkowego uwolnienia więźniów politycznych _ i opowiedział się za odebraniem Białorusi strukturze mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy