Beata Kempa o priorytetach gwoli rządu po 2017 r.: ochrona zdrowia i system gospodarczy

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Zabrała również głos metrów. in. ws. Mateusza Kijowskiego.

Kempa powiedziała, że obecnie minister zdrowia przygotowuje reformę ochrony stanu zdrowia, której założenia będą prezentowane w trakcie r..

– Nie chciałabym wychodzić przed uklad, ale oczywiście znam główne założenie, to m. in. kwestia uporządkowania spraw związanych z zadłużeniem szpitali, poniewaz to największa bolączka wszystkich organów prowadzących szpitale. Też kwestia związana z naszym hasłem wyborczym, czyli likwidacja NFZ. Debaty trwają, spotkamy się wraz z przedstawicielami różnych środowisk medycznych – zaznaczyła.

Według szefowej kancelarii premiera, przygotowywana reforma zdrowia będzie „najtrudniejszą wraz z reform, które czeka rząd”. – Posiadamy nadzieję, że totalna opozycja w Sejmie pozwoli mnie pracować i przyjmować porzadne rozwiązania a mianowicie dodała.

Przypomniała, że w minionym roku dla rządu najważniejsza była kwestia „inwestycji w rodzinę” i obniżenie wieku emerytalnego.

Kempa przy niedzielę wzięła udział w przekazaniu Srodku Opieki Medycznej w Jarosławiu nowoczesnego ambulansu. Życzyła personelowi, który będzie korzystał sposród tej karetki, aby służyła ona ratowaniu życia. – Niech tenze sprzęt zezwoli państwu wciaz skuteczniej pracować – dodała.

Zakupiony poprzez szpital ambulans kosztował prawie 500 tys. zł, większość pieniędzy (450 tys. zł) pochodziła z budżetu państwa, pozostała część z budżetu powiatu.

Ambulans typu „C” bazuje na pojeździe Mercedes Benz Sprinter i – jak podkreślały władze COM w Jarosławiu – ponizej względem wzoru i jakości wyposażenia przesadza perełkę wśród ambulansów ratownictwa medycznego w Polsce.

Mateusz Kijowski powinien się wytłumaczyć

Na konferencji prasowej Kempa podkreśliła, że wiele osób, które są sympatykami KOD-u, mogło się zawieść na tym, jak „przywódca gospodarował środkami finansowymi, które członkowie KOD-u zbierali”. – Jest to sytuacja, którą pan Mateusz Kijowski ma obowiazek wyjaśnić, przynajmniej należy się to zwolennikom KOD-u jak i równiez generalnie społeczności – uważa szefowa kancelarii premiera. a mianowicie Tłumaczenie jak i równiez używanie słowa wytrycha „niezręczność” jest jakoby kolejnym aktem lekceważenia zwolenników, jak i kazdego, którzy żyjemy w naszym wolnym kraju – dodała.

Pytana o przyszłość KOD-u, Kempa odpowiedziała, że „organizacja, która ma słabe przywództwo, ma dość słabe nadzieję, że przetrwa dłuższy okres”. a mianowicie Słabe przywództwo, gdzie nie ma idei, nie ma czegoś, co może wiązać ludzi wokół głębszej koncepcji niż jedynie zbieranie pieniędzy bądź wyimaginowane hasła, które nie do końca chwytają za serduszko, musi prowadzić do niechybnego końca a mianowicie stwierdziła.

Sprzeciw głodowy przeciw powiększeniu Opola

Na konferencji Kempa pytana była także o sprzeciw głodowy po Dobrzeniu Ogromnym, gdzie kilkanaście osób protestuje przeciw powiększeniu Opola o 12 ościennych sołectw.

Zdaniem szefowej kancelarii premiera, rzecz poszerzenia Opola była doskonale przygotowana. a mianowicie To była kwestia doskonale zbadana ponizej każdym względem, zarówno gospodarczym, jak i ludnościowym. I w mojej weryfikacji ta decyzja jest nieodwracalna – podkreśliła Kempa.

Przy głodówce uczestniczyło początkowo trzynascie osób. W wyniku rozmów wraz z wojewodą opolskim, który zobowiązał się sluzace do przekazania zaproszenia do protestujących ministra kwestii wewnętrznych jak i równiez administracji, troje z protestujących zawiesiło głodówkę.

W środę nad ranem zasłabły dwie osoby, które nadal przebywały w Gminnym Ośrodku Kultury. Wezwano pogotowie, które przewiozło ich do szpitala.

Protestujący domagają się od rządu wycofania rozporządzenia rady ministrów z 19 lipca 2016 roku, wedlug którym miasteczko Opole powiększyło się na temat 12 sołectw z czterech podopolskich gmin.

Według uzasadnienia, pozwoli to na lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury jak i równiez potencjału dla całego obszaru.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy