Anwim mierzy na większą obecność sieci Moya przy dużych miastach

Anwim mierzy na większą obecność sieci Moya przy dużych miastach
27 lipca, 2020
Category: gielda

„Chcielibyśmy w większym stopniu niż do tej pory zaistnieć w większych miastach, jest to dla nas strategicznie istotne a mianowicie pytanie tylko, co jesteśmy w stanie rzeczywiscie uzyskać. Franczyz w dużych miastach pozyskać praktycznie nie zaakceptowac sposób, poniewaz zostały już tylko nieliczne lokalizacje, z kolei budowanie oryginalnych stacji własnych w dużych miastach jest obarczone bardzo dużym niebezpieczenstwem co do owego, czy w ogóle powiedzie się uzyskać stosowne pozwolenia. Włodarze miast nie są zbyt przychylnie nastawieni az do budowy stacji paliw, szczególnie w centrach miast” – powiedział Grzywaczewski w rozmowie z ISBnews.

Zaznaczył, że naturalnym środowiskiem, w którym Moya chciałaby się odnaleźć są jakkolwiek obrzeża większych miast, bądź dzielnice wynikające z katalogów naturalnego rozwoju.

„Mamy przynajmniej kilka projektów na różnym etapie wiedzy, które dadzą nam obecność w większych miastach, choć niekoniecznie po ścisłym srodek. Z tą myślą kupiliśmy na przykład stację w Nadarzynie ponizej Warszawą, która bardzo dobrze się rozwija. Zresztą pewne triumfy na tym polu mamy, poniewaz w zeszłym roku udało nam się pozyskać kolejną stację w stolicy polski, a także pod koniec grudnia w Krakowie. Chcielibyśmy, żeby takie wypadki zdarzały się coraz częściej” – dodał.

Podkreślił, że sieci Moya nie stać na pozycje nietrafione, dlatego na przykład, jeśli przystanek Moya ma się pojawić w okreslonej lokalizacji, to tylko w wypadku odpowiedniego wolumenu sprzedaży.

„Bardzo ważne wydaje sie byc dla nas, żeby nie ‚pompować’ jedynie ilosci stacji, ale również, zeby zadbać o stronę jakościową. Koncepcja sklepiku i kącika kawowego Caffe Moya ewoluuje i wciaz będzie się zmieniać, czegoz efekt będzie widoczny również na stacjach franczyzowych. Już dzisiaj udział marży pozapaliwowej w sieci Moya sięga sluzace do 30%, i wydaje się, że po przyszłości będzie nadal rósł” – podsumował.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji materialów pod marką Moya, która na koniec 2018 r. liczyła 202 placówki i była szóstą największą siecią systemów paliw w naszym kraju. Plany zakładają powiększenie internecie do 350 obiektów do 2023 r.

Piotr Apanowicz

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy