Aneksja Krymu. Rosja jakim sposobem III Rzesza? Niemiecki minister…

Aneksja Krymu. Rosja jakim sposobem III Rzesza? Niemiecki minister…
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Wcześniej minister miał powiedzieć, że działania Rosji przypominają mu zajęcie Panstwie Sudeckiego poprzez III Rzeszę.

_ – Minister Schaeuble podczas zebrania ze studentami zaznaczył, że działania Rosji na Ukrainie naruszają uprawnienia międzynarodowe, oraz ostrzegł poprzednio skutkami załamania się porządku państwowego. Bez zadnych watpliwosci odrzucił wszystkie porównania między Rosją natomiast III Rzeszą _ – podkreślono po oświadczeniu.

Tymczasem według wcześniejszych doniesień drukowanych niemiecki minister finansów dzieki spotkaniu sposród niemieckimi studentami przeprowadził porównanie między niniejszymi działaniami Rosji a postępowaniem hitlerowskich Niemiec wobec Czechosłowacji.

_ – Znamy to dobrze z historii. To są strategie, które zastosował (Adolf) Hitler, zajmując Panstwo Sudecki (gdzie większość mieszkańców stanowili Niemcy) _ – miał powiedzieć Schaeuble.

Ocenił, że istnieje duże podobieństwo między działaniami Moskwy na Krymie a argumentacją Berlinka z 1938 roku. W obu przypadkach władze usprawiedliwiały aneksję innego terytorium koniecznością ochrony praw swych rodaków.

_ a mianowicie Musimy chronić naszych mieszkancówrezydentów i dlatego decydujemy się na inwazję _ a mianowicie miał dodać Schaeuble, tłumacząc studentom bieg myślenia władz w Moskwie. Podkreślił, że rosyjskie działania wywołują zaniepokojenie nie tylko w Ukrainie, lecz także w poradzieckich państwach bałtyckich, na terytorium polski i dzieki Węgrzech.

Jeszcze zanim głos zabrał rzecznik Schaeublego, od wypowiedzi ministra odcięła się kanclerz Angela Merkel. Dzieki konferencji prasowej podkreśliła, że nie można porównywać aneksji Krymu sluzace do wydarzeń sposród 1938 roku. W do niej ocenie są to sytuacje _ nieporównywalne _.

Na koniec września 1938 roku przywódcy Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Niemiec spotkali się po Monachium, aby zająć się sprawą niemieckich roszczeń wzgledem Kraju Sudeckiego, który był wtedy częścią Czechosłowacji.

Region ten zamieszkiwała większość niemiecka, która miała opowiadać się za przyłączeniem do Niemiec. Bez udziału władz Czechosłowacji Zachód zadecydował o włączeniu tego obszaru w skład Niemiec. Rok później III Rzesza dokonała aneksji pozostałej Czechosłowacji.

Czytaj więcej w

  • Na Krymie wydano pietnasty tys. paszportów Rosji
  • Minister obrony Bułgarii ostrzega poprzednio Rosją
  • Miedwiediew ze świtą przybył dzieki Krym
  • Wałęsa ostro na temat Putinie, ale nie chce wojny

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy