Agencje ratingowe i politycy zwiększają zmienność na rynkach

Agencje ratingowe i politycy zwiększają zmienność na rynkach
27 lipca, 2020
Category: gielda

Po środę, podobnie jak przez kilka ostatnich dzionki, mieliśmy do czynienia z dużą zmiennością na rynkach. Mimo to giełdy wciaz tkwią przy krótkoterminowej konsolidacji, a indeksy poruszają się w takt napływających bieżących informacji.
Sporo emocji inwestorom zapewnia rynek długu, gdzie interwencje EBC przeplatają się z kolejnymi rekordami rentowności obligacji.

Na szczęście, dobiega końca proces ksztaltowania nowych rządów w Grecji (otrzymał wotum zaufania przy środę), we Włoszech (dziś głosowania w parlamencie) jak i równiez w Polsce (w piątek nowy rząd winien zostać zaprzysiężony), więc przy przyszłym tygodniu wydarzenia polityczne powinny zejść na inny plan. Ten scenariusz może ucieszyć inwestorów liczących dzieki zwyżkę notowań giełdowych, gdyż napływające ostatnio dane makroekonomiczne są zaskakująco dobre.

Trzeba wspomnieć bardziej wartosciowe od oczekiwań wtorkowe amerykańskie dane o sprzedaży szczególowej bez samochodów (0, szesc proc. m/m vs konsensus analityków na poziomie 0, 3 proc. m/m), czy środowe o produkowaniu przemysłowej (0, 7 proc. m/m vs konsensus 0, 4 proc. m/m). Tego rodzaju odczyty znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo wejścia produkcji amerykańskiej po recesję, jak oczywiście przy średnim okresie będzie pomagać bykom.

Przy czwartek wspólnicy będą po napięciu oczekiwać na przedpołudniowe wyniki aukcji długu, ponieważ ostatnimi czasy to jeden z najważniejszych wyznaczników nastrojów dzieki rynkach. Dziś przeprowadzone będą aukcje długu we Francji i w Hiszpanii (ich wyniki zapoznamy przed godziną 11. 00). O 14. 30 poznamy raport o ilości złożonych w uprzednim tygodniu wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Dane ów powinny kształtować nastroje aż do publikacji indeksu Fed z Filadelfii za listopad (godzina 16. 00). Mając jednak w uwadze wzmożoną aktywność filii ratingowych a takze polityków, podejrzewam, iż powyżej wymienione sytuacje nie będą jedynymi, które w czwartek wpłyną na nastroje inwestorów. Z tego powodu rekomenduje zwiększoną czujność przez całą dzisiejszą sesję.

  • Notowania spółek dzieki GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd na świecie
  • Notowania GPW wyjawszy opóźnień wylacznie w serwisie Mystock. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy