Jak chronić się przed odpieniaczami kart na stacjach benzynowych

Jak chronić się przed odpieniaczami kart na stacjach benzynowych
Author:
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

W tym artykule:

 • Co to jest przeglądanie kart?
 • Jak uniknąć przeszukiwania kart
 • Co zrobić, jeśli Twoja karta została przejrzana

Płacenie przy dystrybutorze jest wygodne, zwłaszcza dla tych, którzy się spieszą. Ale ta wygoda wiąże się z ryzykiem. Na stacjach benzynowych rośnie liczba oszustw związanych z odpieniaczami kart kredytowych, coraz trudniej jest je wykryć, a oszuści używają zaawansowanych technologii do kradzieży informacji.

Badanie przeprowadzone przez firmę FICO zajmującą się oceną zdolności kredytowej wykazało, że liczba oszustw dokonywanych przez skimmerów kart rośnie w tempie 10% rocznie. Na samej Florydzie w 2018 roku wykryto ponad 1000 odpieniaczy na pompach gazu. Tajne służby USA, które poszukiwały odpieniaczy kart kredytowych, znajdują od 20 do 30 urządzeń podłączonych do pomp paliwowych tygodniowo, a każdy skimmer posiada szczegółowe informacje. około 80 kart.

Ochrona przed odpieniaczami kart na stacjach benzynowych powinna być priorytetem za każdym razem, gdy zatrzymujesz się, aby zatankować i planujesz zapłacić przy dystrybutorze.

Co to jest przeglądanie kart?

Szumowanie kart kredytowych polega na tym, że złodzieje podłączają urządzenia do pomp paliwowych, bankomatów i innych maszyn, które odczytują i zbierają informacje o Twojej karcie.

Skimmers odczytują pasek magnetyczny na karcie, który podaje oszustom pełne imię i nazwisko na karcie, numer karty kredytowej oraz datę ważności. Niektórzy złodzieje ukrywają nawet małe aparaty, aby przechwytywać numery PIN od tych, którzy używają kart debetowych. Następnie mogą sprzedać Twoje informacje w ciemnej sieci lub wykorzystać je do kradzieży Twojej tożsamości, doładowania karty kredytowej lub nawet uzyskania dostępu do pieniędzy na Twoim koncie bankowym.

W przeszłości można było wykryć ślizgacze, gdybyś wiedział, aby to sprawdzić. Skaner często wyglądał, jakby ktoś przy nim manipulował lub poruszył się po włożeniu karty. Teraz skimmery są zaprojektowane tak, aby ściśle przylegały do ​​skanera, co sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest stwierdzenie, że coś jest nie tak.

Dopasowywanie karty chipowej

Skimming to nie jedyne oszustwo na dystrybutorze. Oszuści mogą teraz atakować chip komputerowy wbudowany w większość kart kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, chip komputerowy sprawia, że ​​karty są bezpieczniejsze i mają zapobiegać nikczemnym działaniom, takim jak skimming. Jednak oszuści i hakerzy potrafią być o krok przed środkami bezpieczeństwa. Zamiast ślizgać się, niektórzy przechodzą teraz na podkładki.

Dzięki tej metodzie cienkie jak papier urządzenie zwane podkładką jest wkładane bezpośrednio do gniazda czytnika kart (tego, w którym znajduje się karta kredytowa z chipem). Podkładka jest wyposażona w mikroprocesor i pamięć flash, która przechwytuje informacje z chipa na karcie kredytowej. Skradzione informacje można następnie wykorzystać do sklonowania starego typu paska magnetycznego karty kredytowej (który jest nadal używany, zwłaszcza w przypadku zakupów online).

Podkładki są jeszcze trudniejsze do wykrycia niż skimming, ponieważ wkładanie i wyjmowanie podkładki wygląda tak samo, jak wkładanie i wyjmowanie karty kredytowej. To, co czyni ich jeszcze bardziej skrytymi, to fakt, że oszuści mogą równie łatwo użyć podkładki w kasie stacji benzynowej podczas dokonywania kolejnego zakupu, jak przy dystrybutorze. To atak, który trudno złapać.

Shimming to wciąż nowa praktyka. Jak dotąd nie może sklonować numeru CVV na karcie, więc sklonowana karta jest mniej prawdopodobne, że zostanie użyta do jakichkolwiek zakupów wymagających tego numeru. Jednak to dobry zakład, że oszuści wymyślą jakiś sposób na lepszą grę w ten system.

Jak uniknąć przeszukiwania kart

Nawet gdy oszuści stają się bardziej wyrafinowani w swoich taktykach, możesz podjąć kroki, aby uniknąć stania się ofiarą skimmingu kart.

 • Płacę gotówką. Możesz nawet zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli stacja benzynowa zapewnia zniżki dla osób korzystających z gotówki zamiast karty.
 • Zapłać w środku, gdy jest mniej prawdopodobne, że terminal karty kredytowej został naruszony.
 • Użyj opcji płatności mobilnych, takich jak Google Pay lub Apple Pay, jeśli są one dostępne.
 • Użyj czytnika chipów zamiast przeciągania. W ten sposób możliwe jest wyrównywanie, ale mniej prawdopodobne.
 • Jeśli to możliwe, korzystaj z kredytu, a nie debetu. Jeśli złodziejowi uda się ukraść dane Twojej karty debetowej, uzyska dostęp do Twojego konta bankowego.
 • Zbadaj czytnik kart, aby upewnić się, że nic nie wygląda ani nie wydaje się niezwykłe. Jeśli coś wydaje się nie w porządku, zapłać w środku i zgłoś swoje obawy.
 • Jeśli to możliwe, zatrzymuj się tylko na ruchliwych, dobrze oświetlonych i dobrze utrzymanych stacjach benzynowych. Poszukaj naklejek lub innych oznak, że pompy są regularnie kontrolowane.
 • Pobierz aplikację Skimmer Scanner, która może ostrzec Cię o skimmerze. Korzystając z Bluetooth, aplikacja może ostrzec Cię, jeśli pompa została zmodyfikowana.

Co zrobić, jeśli Twoja karta została przejrzana

Należy regularnie sprawdzać rachunek karty kredytowej pod kątem nieuczciwych opłat. Jeśli znajdziesz coś nieznanego lub niezwykłego, natychmiast skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej, aby powiadomić go o kradzieży i anulować kartę. Jeśli używasz karty debetowej, od razu skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj, jakie kroki należy podjąć, aby zabezpieczyć swoje konto.

Jeśli ktoś włamał się na Twoją kartę finanso, możesz rozważyć zamrożenie raportu kredytowego, aby mieć pewność, że żadne nowe konta nie zostaną otwarte na Twoje nazwisko. Wreszcie, nadal monitoruj wszystkie swoje konta i sprawdzaj raport kredytowy, aby wypatrywać nietypowych działań.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy