Znajdź pożyczkę rolniczą USDA

Author:
17 lutego 2021

Dowiedz się o pożyczkach na farmę, które mogą być dla Ciebie odpowiednie, odpowiadając na kilka krótkich pytań.

Pożyczki na farmę

Pożyczki dla gospodarstw rolnych zapewniają dostęp do finansowania dla szerokiego zakresu potrzeb rolników, od zabezpieczenia ziemi po finansowanie zakupu sprzętu. Fundusze celowe są zarezerwowane dla grup, które w przeszłości były niedostatecznie wykorzystywane, podczas gdy dostępne są specjalne pożyczki na projekty rolne dla młodzieży i plemiona indiańskie.

Przejrzyj wszystkie dostępne pożyczki na farmę poniżej, aby uzyskać dostęp do opcji finansowania dostosowanych do Twoich aktualnych potrzeb. Jeśli masz już istniejącą pożyczkę, możesz bezpiecznie przeglądać szczegóły pożyczki i inne informacje finansowe. Zaloguj się lub utwórz konto farmers.gov, aby korzystać z tej funkcji.

Zakup gruntu lub projekt budowlany

Bezpośrednie pożyczki na własność gospodarstwa rolnego zapewniają finansowanie w celu zabezpieczenia gruntów rolnych, usprawnienia lub rozszerzenia bieżącej działalności, zwiększenia produktywności rolnictwa oraz pomocy w wykupie gruntów w celu ochrony gruntów rolnych dla przyszłych pokoleń. Maksymalna kwota dostępna dla kwalifikujących się pożyczkobiorców to 600 000 USD.

Mikropożyczki Direct Farm Ownership są dostępne na te same potrzeby, ale ograniczone do 50 000 USD. Proces składania wniosków jest prostszy i wymaga mniej papierkowej roboty.

Sprzęt, nasiona, hodowla i inne koszty operacyjne

Bezpośrednie pożyczki operacyjne dla gospodarstw oferują finansowanie zakupu sprzętu, nasion, zwierząt gospodarskich, innych środków potrzebnych do utrzymania dobrze prosperującego gospodarstwa oraz refinansowania zadłużenia związanego z gospodarstwem. Maksymalna kwota dostępna dla kwalifikujących się pożyczkobiorców to 400 000 USD.

Mikropożyczki Direct Farm Operating Micropożyczki są dostępne na te same potrzeby, ale ograniczone do 50 000 USD. Proces składania wniosków jest prostszy i wymaga mniej papierkowej roboty.

Pożyczki dla młodzieży

Pożyczki młodzieżowe oferują finansowanie do 5000 USD aspirującym rolnikom w wieku od 10 do 20 lat w związku z ich udziałem w 4-H, FFA, grupie młodzieżowej Tribal lub innej podobnej rolniczej organizacji młodzieżowej.

Gwarantowane pożyczki rolne

Jeśli nie spełniasz wymagań dotyczących komercyjnej pożyczki rolniczej, USDA może Ci pomóc. Gwarantowane pożyczki rolne są dostępne od komercyjnych pożyczkodawców zatwierdzonych przez USDA na rozsądnych warunkach. Można je wykorzystać na zakup gruntów rolnych lub finansowanie produkcji rolnej. W niektórych przypadkach FSA może współpracować z komercyjnym pożyczkodawcą w celu zapewnienia wspólnego finansowania, wykorzystując zarówno bezpośrednie pożyczki dla gospodarstw, jak i gwarantowane pożyczki dla gospodarstw rolnych, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby rolnika lub hodowcy. Aby dowiedzieć się więcej na temat gwarantowanych pożyczek rolniczych, skontaktuj się z lokalnym centrum obsługi lub z komercyjnym pożyczkodawcą w Twojej okolicy.

USDA oferuje różne pożyczki, aby wesprzeć następne pokolenie amerykańskich rolników i farmerów. Bez względu na potrzeby Twojej firmy, istnieje pożyczka dla początkujących rolników, która pasuje do Twojej działalności.

Plan biznesowy

Twój biznesplan zawiera szczegółowy plan inwestycji.

Utwórz nowy biznesplan lub zaktualizuj istniejący plan za pomocą narzędzi online ze społeczności biznesowych i rolniczych. Kilka dobrych miejsc do rozpoczęcia to:

  • Witryna US Small Business Administration w celu uzyskania pomocy w pisaniu biznesplanu
  • AgPlan zarządzany przez Centrum Zarządzania Finansami Gospodarstw Uniwersytetu w Minnesocie za interaktywne narzędzie do planowania biznesowego

Aby uzyskać pomoc dotyczącą nowego gospodarstwa i biznesplanu, skontaktuj się z lokalnym centrum serwisowym i porozmawiaj z przedstawicielem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy