Zalety i wady dokonywania dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego

Author:
17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

Kiedy masz kredyt hipoteczny, w pewnym momencie możesz podjąć próbę spłaty go wcześniej. Jedną z opcji do rozważenia jest dwutygodniowy (co dwa tygodnie) plan płatności. Dzięki dwutygodniowym spłatom kredytu hipotecznego dokonujesz 26 pół spłat rocznie, co odpowiada 13 całkowitym spłatom w ciągu roku. Może to być dobra opcja dla tych, którzy chcą wnieść więcej pieniędzy na kredyt hipoteczny bez konieczności angażowania dużej ilości pieniędzy. Jednak ta metoda ma pewne wady.

Przed podjęciem decyzji, czy zobowiązać się do spłaty kredytu hipotecznego co dwa tygodnie, należy rozważyć wszystkie czynniki. Rozważmy wady i zalety korzystania z dwutygodniowego planu hipotecznego.

Pro 1: Spłacaj szybciej swój kredyt hipoteczny

Dokonując jednej dodatkowej płatności rocznie, Twój kredyt hipoteczny zostanie spłacony szybciej.

Na przykład, jeśli kupujesz dom o wartości 100 000 USD i odłożysz 20% na dół, będziesz mieć kredyt hipoteczny w wysokości 80 000 USD. W przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego spłacenie go zwykle zajmuje 30 lat. Ale jeśli spłacasz co dwa tygodnie spłaty kredytu hipotecznego, będziesz płacić 13 miesięcznych rat każdego roku. Zakładając oprocentowanie 6,5% i spłatę dwutygodniową w wysokości 252 USD, spłaciłbyś swój kredyt hipoteczny za nieco ponad 24 lata, czyli około sześć lat wcześniej.

Pro 2: Buduj kapitał

Jednym z powodów, dla których posiadanie domów jest tak atrakcyjne dla tak wielu ludzi, jest to, że pozwala budować kapitał własny. Kapitał to Twój udział finansowy w domu. Istnieje kilka sposobów na szybsze budowanie kapitału, a jednym z nich jest dokonywanie dodatkowych spłat kredytu hipotecznego. Im więcej zapłaciłeś za swój kredyt hipoteczny, tym więcej posiadasz kapitału własnego w swoim domu. Dokonując corocznej dodatkowej płatności, szybciej uzyskasz kapitał.

Pro 3: Łatwiej jest budżet

Jeśli otrzymujesz wypłatę co dwa tygodnie, spłata kredytu hipotecznego raz na dwa tygodnie może ułatwić budżet. Mając zawsze tę samą kwotę kredytu hipotecznego z każdej wypłaty, nie będziesz musiał martwić się o równowagę między dwiema wypłatami.

Pro 4: Możesz zaoszczędzić na odsetkach

Twój pożyczkodawca może zezwolić Ci na przelanie dodatkowej rocznej spłaty kredytu hipotecznego bezpośrednio na poczet kwoty głównej pożyczki. W takim przypadku będziesz w stanie szybciej spłacić kapitał, co oznacza potencjalne oszczędności tysięcy dolarów na spłatach odsetek na przestrzeni lat. Wskazówka: pieniądze uwolnione z odsetek można przeznaczyć na odkładanie na emeryturę.

Wad 1:Może obowiązywać opłata konfiguracyjna

Niektóre instytucje finansowe pobierają opłatę konfiguracyjną za uczestnictwo w dwutygodniowym planie spłaty kredytu hipotecznego. Dodatkowo może obowiązywać opłata za każdą transakcję (spłata kredytu hipotecznego). Niektóre banki oferują tę usługę bezpłatnie, ale najlepiej skonsultować się z instytucją finansową obsługującą obecnie Twój kredyt hipoteczny.

Wad 2: wymaga, abyś płacił więcej w ciągu roku

Dokonywanie dwutygodniowych płatności oznacza dokonywanie jednej dodatkowej płatności miesięcznej w ciągu roku. To pieniądze, których możesz potrzebować na coś innego. Więc jeśli Twój budżet jest już napięty, możesz nie być w stanie pozwolić sobie na dodatkowe uszczuplenie Twoich finansów.

Wad 3: To stała umowa

Wprowadzając dwutygodniowy program spłaty kredytu hipotecznego, zawierasz zgodę na dokonywanie dwutygodniowych spłat. Nie możesz przełączać się z miesiąca na miesiąc w tę iz powrotem. Jeśli więc wolisz nie zawierać wiążącej umowy o dopłacie, nie powinieneś zobowiązać się do tego rodzaju planu płatności.

Wad 4: Twoja płatność nie jest naliczana, gdy płacisz

Mimo że płatność jest pobierana z Twojego konta bankowego dwa razy w miesiącu, nie jest ona stosowana w ten sposób do kredytu hipotecznego. Twój pracownik obsługi kredytu hipotecznego zatrzymuje płatność i stosuje ją po otrzymaniu pełnej miesięcznej płatności. Płatność dwutygodniowa wymusza tylko dodatkową płatność pod koniec każdego roku. Jeśli wolisz samodzielnie zapisać i wnieść dodatkową płatność, nie musisz zmieniać planu na dwutygodniowy. Musisz tylko sprawdzić swoje umowy kredytu hipotecznego, aby upewnić się, że nie zostaniesz ukarany za wcześniejszą spłatę pożyczki.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz metody „ustaw i zapomnij, aby spłacać kredyt hipoteczny nieco wcześniej, dobrym rozwiązaniem może być program dwutygodniowego kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego roku samodzielnie dokonywać dodatkowej płatności, jeśli tak zdecydujesz. Wysyłanie pieniędzy do pożyczkodawcy hipotecznego dwa razy w miesiącu to kwestia automatyzacji, a nie oddzielnego odkładania oszczędności w celu wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

Aktualizacja : Masz więcej pytań finansowych? SmartAsset może pomóc. Tak wiele osób zwróciło się do nas, szukając pomocy w zakresie podatków i długoterminowego planowania finansowego, dlatego uruchomiliśmy własną usługę dopasowywania, aby pomóc Ci znaleźć doradcę finansowego. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do maksymalnie trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy