Zaciągnięcie kredytu hipotecznego na własny dom

Author:
17 lutego 2021
Category: Spłatę Kredytu

Wiele razy słyszałeś (czy to od członka rodziny, czy dramatycznej sceny z serialu telewizyjnego): „Być może będę musiał zaciągnąć kredyt hipoteczny na mój dom. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to właściwie oznacza?

Dlaczego miałbyś zaciągać pożyczkę na coś, co już jest twoje, prawda?A może Twój dom to naprawdę żyła złota, na którą możesz zarobić dodatkowe pieniądze? Nawiasem mówiąc, może to być zapowiedzią, ale nie musi. Zastanówmy się jednak, co może oznaczać to zdanie .

Drugi kredyt hipoteczny a refinansowanie

Znajomość różnicy między tymi dwoma jest ważna. Aby w pełni zrozumieć wyrażenie „zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dom, który jesteś właścicielem, musisz wiedzieć, że ludzie zazwyczaj mówią o jednej z tych dwóch opcji.

Zwróć uwagę :to nie to samo.

Podczas gdy w ogólnej rozmowie niektórzy mogą myśleć, że jest to wymienne, tak nie jest.

W przypadku „drugiego kredytu hipotecznego bez zakupu zaciągasz pożyczkę pod zastaw kapitału, któryjuż zgromadziłeś. Oznacza to, że spłaciłeś swój istniejący pierwszy kredyt hipoteczny i / lub wartość twojego domu wzrosła. Powodem, dla którego określa się go jako drugi kredyt hipoteczny, jest fakt, że jest on zabezpieczony przed Twoim domem i znajduje się na „drugiej pozycji za istniejącym, pierwszym kredytem hipotecznym.

Z drugiej strony, przy pierwszym refinansowaniu kredytu hipotecznego, refinansujesz swój obecny, pierwszy kredyt hipoteczny na domu, aby albo obniżyć oprocentowanie, albo dokonać wypłaty z kapitału własnego, który zarobiłeś. Oznacza to, że ponownie wykorzystujesz pożyczkę, którą obecnie spłacasz, i albo obniżasz stopę procentową (aby mieć teraz niższą miesięczną spłatę domu), albo spłacasz kapitał, który zgromadziłeś kolejne płatności. Tak, to oznacza więcej gotówki w Twoich rękach.

Zastanów się, czy druga pożyczka pod zastaw umowy nieruchomości jest dobrą opcją

Pożyczka pod zastaw kapitału

Jeśli chcesz skorzystać z drugiego kredytu hipotecznego z zaciągnięciem kredytu pod zastaw kapitału, upewnij się, że jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Po ustaleniu, czy ta opcja działa w ramach Twojego budżetu, wystarczy wykonać kilka czynności dla tej:

   • Wybierz linię kredytową pod zastaw domu (HELOC) lub podstawową pożyczkę pod zastaw domu (czasami nazywaną „zamkniętą sekundą).
   • Przedyskutuj wycenę domu ze swoim lokalnym pożyczkodawcą, aby zobaczyć, ile kapitału musisz wykorzystaćPozwól im przejść przez resztę procesu Może nie być złym pomysłem skonsultowanie się z doradcą finansowym, aby upewnić się, że masz jasny obraz tego, jak może to wpłynąć na Ciebie w dłuższej perspektywie. W przypadku drugiego kredytu hipotecznego dodajesz płatność do swojego miesięcznego budżetu. Jeśli jednak wydaje się, że jest to właściwa droga dla Ciebie, może to być świetna opcja, aby wykorzystać pełny dostęp do kapitału własnego, który zgromadziłeś w swoim domu teraz, gdy jest on Twój.

    Kredyt hipoteczny typu cash-out

    Kredyt hipoteczny typu cash-out może być świetną opcją w okresie trwania kredytu. Chociaż istnieje kilka opcji refinansowania, ta jest wyjątkowa. Mało tego, jeśli odpowiednio dopasujesz czas na rynku, możesz uzyskać lepsze oprocentowanie nowo refinansowanej pożyczki. Ale także dlatego, że możesz wykorzystać kapitał własny swojego domu.

    Co to znaczy?Zimna, twarda gotówka.Prosto do kieszeni. Może to być niezwykle pomocna decyzja, gdy znajdziesz się w sytuacji wymagającej dodatkowych środków w budżecie. Niezależnie od tego, czy są to fundusze uniwersyteckie, remonty czy projekty poboczne, kredyt hipoteczny typu cash-out refinansujący może być doskonałym narzędziem do wykorzystania kapitału.

    Aby zapytać o kredyt hipoteczny, wystarczy porozmawiać z urzędnikiem ds.Kredytów. Będą w stanie przeprowadzić Cię przez proces składania wniosku i sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

    Rozważ swój zbudowany kapitał własny, rozważając spłatę kredytu hipotecznego

    Jak więc działa ta pozornie magiczna równość?

    Jak opisuje The Balance, kapitał własny to„część nieruchomości, którą naprawdę„ posiadasz . Zasadniczo jest to część wartości domu, za którą zapłaciłeś. Oznacza to, że masz teraz pod swoim pasem zasób (lub przynajmniej jego część), który wart jest sporych zmian. Podobnie jak większość innych przedmiotów, jeśli są warte określoną kwotę, możesz je zarobić, aby uzyskać dostęp do ich wartości. W tym scenariuszu bierzesz na to pożyczkę.

    Kiedy zaczynasz spłacać kredyt hipoteczny, nie chodzi tylko o spłatę długu. Z każdą wpłatą płacisz także na rzecz dużej inwestycji – domu. Dom, który jest wart dużo pieniędzy. Z czego prawdopodobnie jesteś już świadomy, biorąc pod uwagę cenę, na którą musiałeś się zgodzić.

    Niezależnie od tego, czy szukasz refinansowania nieruchomości inwestycyjnej, czy też refinansowania swojego codziennego domu, może to być również pomocna opcja, aby uzyskać gotówkę za zewnętrzne, duże płatności, które nadeszły. Niezależnie od rodzaju nieruchomościmożesz teraz wykorzystać swój kapitał. W nagłych wypadkach, czy nie.

    Możesz przyjrzeć się swojej sytuacji, aby określić, czy refinansowanie jest tego warte. Prawdopodobnie częściej niż nie. Zwłaszcza, gdy kursy na rynku wyglądają świetnie i spadają. Ale pamiętaj, aby skontaktować się z lokalnym urzędnikiem ds. Pożyczek, aby pomóc ci rozszyfrować i podjąć decyzję.

    O autorze: AJ RamirezAJ Ramirez uczestniczy w tworzeniu treści dla działu marketingu Movement. Kiedy nie pisze wściekle na maszynie ani nie próbuje przedstawiać znakomitych pomysłów, możesz znaleźć go w odrzutowcu, aby spróbować uspokoić swoją wędrówkę i FOMO, biorąc lekcje w lokalnym studio tańca lub miażdżąc kolejną ciekawostkę o Harrym Potterze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy