Wykres i kalkulator dotacji Obamacare 2020

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Autor: Hal Levy Healthcare Writer

Aktualizacja: 13 września 2020 r

W tym artykuleChcemy, aby treść ubezpieczenia zdrowotnego była łatwa do zrozumienia, aby… pomagała w podejmowaniu lepszych decyzji. Przestrzegamy surowych standardów redakcyjnych. Ten post może zawierać linki do formularzy generowania potencjalnych klientów, czyli sposobu, w jaki zarabiamy. Nie wpłynie to jednak na nasze pisanie. Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji lub aktualizacji. Czytaj więcej

Dochody, które można uzyskać, aby uzyskać dotacje Obamacare w 2020 r. Są oparte na – ale wyższym niż – ubiegłorocznym federalnym poziomie ubóstwa (FPL). Zniżki na miesięczne składki na ubezpieczenie zdrowotne są również nazywane ulgami podatkowymi.

Jaki jest minimalny dochód dla subwencji Obamacare 2020?Aby otrzymać dotacje Obamacare w 2020 r., Twoje gospodarstwo domowe musi zarabiać (w 2020 r.) Co najmniej 100% federalnego poziomu ubóstwa z 2019 r. Kwalifikowalność do dofinansowania zależy od dochodu za rok, w którym będziesz mieć ubezpieczenie – co oznacza, że ​​musisz przewidzieć go z wyprzedzeniem, ponieważ zazwyczaj składasz wniosek o ubezpieczenie przed rozpoczęciem roku. Ale porównuje się to z wytycznymi dotyczącymi poziomu ubóstwa z roku poprzedzającego rozpoczęcie ubezpieczenia, ponieważ otwarte zapisy odbywają się przed rozpoczęciem roku, a federalne liczby dotyczące poziomu ubóstwa dla każdego roku nie są publikowane, dopóki otwarte zapisy na ten rok nie zostaną zakończone.

Całkowity dochód gospodarstwa domowego w 2020 r. Dla minimalnej dotacji ACA Wielkość gospodarstwa domowego Przychód domowy 1 osoba 12 490 $ 2 osoby 16 910 USD 3 osoby 21,330 $ 4 osoby 25 750 5 ludzi 30 170 USD 6 osób 34 590 $ 7 osób 39.010 $ 8 osób 43 430 $

Gospodarstwa domowe liczące więcej niż 8 osób powinny dodać 4420 USD na osobę.

W większości stanów osoby, które zarabiają mniej niż 139% federalnego poziomu ubóstwa, zamiast dotacji otrzymują Medicaid.

Alaska i Hawaje to wyjątkowe stany z wytycznymi dotyczącymi wyższych dochodów – można je znaleźć tutaj.

2020 Kalkulator dochodu z dotacji ObamacareRóżne rodziny otrzymują różne dotacje. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki planów Affordable Care Act poniżej, aby automatycznie znaleźć ulgę podatkową.

Jaki jest maksymalny dochód z dotacji Obamacare 2020?Aby otrzymać dotacje Obamacare, twoje gospodarstwo domowe nie może zarabiać więcej niż 400% federalnego poziomu ubóstwa. Wartości graniczne dla planów na 2020 rok to:

Całkowity dochód gospodarstwa domowego w 2020 r. Dla maksymalnej dotacji ACA Wielkość gospodarstwa domowego Przychód domowy 1 osoba 49 960 $ 2 osoby 67.640 $ 3 osoby 85 320 USD 4 osoby 103 000 $ 5 ludzi 120 680 $ 6 osób 138.360 $ 7 osób 156 040 $ 8 osób 173,720 $ Alaska i Hawaje to wyjątkowe stany z wytycznymi dotyczącymi wyższych dochodów – można je znaleźć tutaj.

Na jaki rok są te dotacje?Te informacje – i te kwoty dochodu gospodarstwa domowego – mają zastosowanie do planów ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmują Ciebie i Twoją rodzinę w 2020 roku. Dotacje na podstawie ustawy Affordable Care Act są nadal dostępne, pomimo trwającej debaty na temat prawa w Waszyngtonie. Nowe federalne poziomy dochodów dotyczące poziomu ubóstwa są publikowane co roku w styczniu. Liczby te są używane natychmiast do określenia kwalifikowalności Medicaid i CHIP, aw listopadzie, kiedy rozpocznie się otwarta rejestracja, zostaną wykorzystane do określenia uprawnień do dopłat do składek na nadchodzący rok.

Co się liczy jako dochód?Dochód, który należy przesłać, to zmodyfikowany, skorygowany dochód brutto (w zasadzie dochód zgłoszony w zeznaniu podatkowym, z kilkoma poprawkami).

A jeśli zarabiasz za dużo lub za mało, aby kwalifikować się do dotacji?Nadal możesz „dostać Obamacare bez względu na to, ile zarabiasz rocznie. Po prostu nie będziesz uprawniony do miesięcznych rabatów na składki, jeśli Twoje dochody są poza zakresem dotacji.

Minimalne i maksymalne poziomy zmieniają się co roku w zależności od zmian wskaźników ubóstwa. Na przykład czteroosobowe gospodarstwo domowe musiało zarobić nie więcej niż 94,200 USD, aby kwalifikować się do dopłat do składek w 2014 r., Podczas gdy czteroosobowe gospodarstwo domowe będzie w stanie zarobić do 104,800 USD w 2021 r. I nadal będzie kwalifikować się do otrzymania dotacji.

Mniej niż 100% FPL: Jeśli twoje gospodarstwo domowe stanowi mniej niż 100% federalnego poziomu ubóstwa, nie kwalifikujesz się do ulg podatkowych („dotacje Obamacare). Jednak prawdopodobnie kwalifikujesz się do Medicaid, w zależności od przepisów Twojego stanu. Aby dowiedzieć się więcej, ważne jest, aby złożyć wniosek bezpośrednio do programu Medicaid w Twoim stanie.

Ponad 400% FPL: Jeśli twoje gospodarstwo domowe stanowi ponad 400% federalnego poziomu ubóstwa, możesz również rozważyć ubezpieczenie poza rynkiem w witrynach takich jak HealthCareInsider.com. Plany te są zasadniczo identyczne z planami kwalifikującymi się do dotacji, generalnie kosztują tyle samo i są zgodne z zasadami ACA. Ale w zależności od obszaru, może się okazać, że różni ubezpieczyciele oferują plany poza giełdą, dając Ci więcej opcji do wyboru.

A co z redukcją udziału w kosztach (CSR)
?Dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych muszą udzielać dodatkowych rabatów na kwalifikujące się do dotacji srebrne plany członkom zarabiającym od 100% do 250% federalnego poziomu ubóstwa. Zniżki te, zwane redukcją udziału w kosztach, zmniejszają koszty bieżącej opieki zdrowotnej na takie rzeczy, jak specjaliści i leki. CSR nie są dostępne w planach brązowych, złotych ani platynowych. Ponad 50% zarejestrowanych na giełdzie co roku otrzymuje CSR.

Wytyczne dotyczące dopłat do podziału kosztów są ustalane przez rząd, więc bieżące limity i wartość aktuarialna tych planów są znormalizowane w oparciu o dochód wnioskodawcy. Jednak ubezpieczyciele mają swobodę w projektowaniu planów w ramach tych wytycznych. W rezultacie różne dostępne dla Ciebie srebrne plany będą się różnić w zależności od ubezpieczyciela, nawet jeśli kwalifikujesz się do obniżenia udziału w kosztach.

Ile dotacji na opiekę zdrowotną można pokryć?Według analityków opieki zdrowotnej około 96% hrabstw miało dostępne plany brązowe z 0 USD miesięcznymi składkami, 1 po dotacjach (w 2020 r. Dla 40-latka, który zarabia 160% federalnego poziomu ubóstwa), a około 87% zapisanych dopłaty do składek każdego roku. 2

Po skorzystaniu z planu zdrowotnego zostaniesz poproszony o pokrycie części kosztów opieki medycznej. Jednak dotacje mogą sprawić, że Twój wybrany plan będzie bezpłatny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy