Wyjaśnienie wskaźnika skrótu lub mocy skrótu w kryptowalutach

Author:
17 lutego 2021
Category: Ważne Jest

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, myślę, że tyle razy słyszałeś, że szybkość mieszania Bitcoin , zwana również mocą mieszania, wzrosła lub spadła. Czy to określenie sprawia, że ​​zastanawiasz się, co w rzeczywistości oznacza?

Właściwie w pierwszych dniach zastanawiałem się, co właściwie oznacza szybkość / moc mieszania Bitcoina. I w końcu, po nauczeniu się wielu rzeczy o Bitcoinie, byłem w stanie zrozumieć odniesienie.

Szybkość mieszania lub moc mieszania to coś bardzo krytycznego i integralnego dla sieci Bitcoin z wielu powodów, które wyjaśnię dalej w tym artykule.

Ale zanim to nastąpi, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, co to właściwie oznacza, ponieważ dzięki temu będziesz w stanie naturalnie zrozumieć, dlaczego ten współczynnik hash / moc ma tak duże znaczenie.

Uwaga: szybkość mieszania / moc mieszania jest używana w każdej kryptowalucie, która jest dowodem pracy, ale w tym przykładzie używam Bitcoin, ponieważ większość z nas w naturalny sposób łączy się z tą kryptowalutą.

Co to jest szybkość mieszania lub moc mieszania?

Hash Rate, również Hash Power, jest jednostką miary, która mierzy, ile energii zużywa sieć Bitcoin, aby móc nieprzerwanie funkcjonować . Przez ciągłe działanie rozumiem, ile mocy mieszania zużywa do generowania / znajdowania bloków w normalnym średnim czasie 10 minut.

Jeśli pamiętasz, w moim poprzednim artykule Czym jest hash Bitcoin , wyjaśniłem dokładnie, że sieć Bitcoin zużywa dużo energii, ponieważ musi regularnie rozwiązywać intensywne obliczenia matematyczne, aby znaleźć bloki.

Te obliczenia służące do znajdowania bloków są w zasadzie zagadkami matematycznymi, których górnik nie może po prostu odgadnąć bez wielu obliczeń.

Aby pomyślnie wydobyć blok, górnik musi haszować nagłówek bloku w taki sposób, aby był mniejszy lub równy „celowi.

Celem w momencie pisania tego artykułu jest to, że skrót SHA-256 nagłówka bloku musi być 256-bitowym ciągiem alfanumerycznym i musi zaczynać się od 18 zer. Cel zmienia się wraz ze zmianą trudności co 2016 bloków.

A górnicy dochodzą do tego konkretnego skrótu (lub celu), zmieniając niewielką część nagłówków bloku, co nazywa się „nonce. Wartość nonce zawsze zaczyna się od „0 i jest zwiększana za każdym razem w celu uzyskania wymaganego skrótu (lub celu).

Ponieważ zmienność wartości jednorazowej jest trafiona i chybiona, szanse na uzyskanie tego konkretnego skrótu (lub celu), który zaczyna się od tych wielu zer, są bardzo niskie. Dlatego górnik musi podejmować wiele prób, zmieniając liczbę nonce.

Ta liczba prób wykonywanych na sekundę nazywa się szybkością mieszania lub mocą mieszania. Ta moc mieszania lub próby zgadywania są podejmowane przez górników, którzy wydobywają bloki Bitcoin w procesie zwanym wydobywaniem bitcoinów.

Aby dowiedzieć się więcej o mocy mieszania, zobacz ten krótki film o mocy mieszania lub szybkości mieszania, który doskonale to wyjaśnia.

Jak mierzony jest współczynnik skrótu i ​​jego jednostka?Szybkość mieszania, jak powiedziałem, jest jednostką mierzoną w hashach na sekundę lub [h / s], a oto kilka zwykłych nazw używanych do określenia tego.

Nominały stawek skrótu

 • 1 kH / s to 1000 (tysiąc) hashów na sekundę
 • 1 MH / s to 1000000 (jeden milion) hashów na sekundę.1 GH / s to 1000000000 (jeden miliard) hashów na sekundę.1 TH / s to 1 000 000 000 000 (jeden bilion) hashów na sekundę.1 PH / s to 1 000 000 000 000 000 (jeden biliard) hashów na sekundę.1 EH / s to 1 000 000 000 000 000 000 (jeden kwintylion) hashów na sekundę.Comman Hash rate Conversions

  • 1 MH / s = 1000 kH / s
  • 1 GH / s = 1000 MH / s = 1000000 kH / s1 TH / s = 1000 GH / s = 1000000 MH / s = 1000000000 kH / si tak dalej Szybkość mieszania i dystrybucja Bitcoin Network na dzień dzisiejszy?

   To jest rozkład szybkości mieszania Bitcoina.

   Szybkość mieszania sieci Bitcoin wynosi teraz 50 TH / s i rośnie tylko w miarę dołączania większej liczby górników, więc rośnie trudność.

   Hash Rate, nagroda górnika i trudność

   Szybkość mieszania, nagroda górnika i trudność są od siebie zależne na różne sposoby. Za każdym razem, gdy trudność sieci Bitcoin rośnie, wymagana jest większa szybkość mieszania, aby wydobywać / znajdować bloki, w wyniku czego górnicy otrzymują nagrodę blokową w wysokości 12,5 BTC plus opłaty transakcyjne.

   Co ciekawe, trudność sieci Bitcoin rośnie, ponieważ więcej górników dołącza do sieci, a zatem moc mieszania musi zostać zwiększona (tj. Aby znaleźć rozwiązanie, trzeba wykonać więcej obliczeniowych domysłów na sekundę).

   Ta interesująca korelacja jest wymuszana w samym protokole Bitcoin, dzięki czemu średni czas blokowania wynosi 10 minut.

   Po przeczytaniu tego, niektórzy z was chcieliby wydobywać bitcoiny, dostarczając moc mieszania do sieci Bitcoin, ale jest to bardzo kosztowna i energochłonna sprawa, której nie każdy może zrobić. Wymaga to poniesienia kosztownych inwestycji w sprzęt, zapłacenia ogromnych rachunków za energię elektryczną i dużej wiedzy komputerowej.

   I dopóki nie będziesz gotowy, aby zostać górnikiem, pracuj ciężko w swoim obecnym zawodzie, HODL Bitcoin i bądź na bieżąco z CoinSutra, aby dowiedzieć się więcej o rewolucji Bitcoin.

   Polub ten post? Nie zapomnij go udostępnić!

   Więcej informacji:

   Harsh Agrawal to giełdy kryptowalut i eksperci od botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

   Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

   Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

   Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym za pośrednictwem CoinSutra.

   Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy