Wyjaśnienie różnych rodzajów kredytów samochodowych

Author:
17 lutego 2021
Category: Wynik Fico

Chociaż pożyczki samochodowe nie są tak zróżnicowane, jak same samochody, mają różne kształty i rozmiary w zależności od pożyczkodawcy, potrzeb pożyczkobiorcy i danego pojazdu. Tak wiele zmiennych może skutkować bardzo różnymi procesami i strukturami pożyczek, ale oto wyjaśniono główne rodzaje kredytów samochodowych.

Zabezpieczone kredyty samochodowe Samochód stanowi zabezpieczenie długu, więc jeśli pożyczkobiorca nie dokona płatności, pożyczkodawca może przejąć pojazd i odsprzedać go, aby pokryć straty. Zastaw to porozumienie prawne, które to umożliwia. Pożyczkodawca jest wymieniony jako zastawnik na tytule własności pojazdu, co daje mu prawo do posiadania pojazdu do czasu spłaty pożyczki. Większość kredytów samochodowych to pożyczki zabezpieczone.

Niezabezpieczone kredyty samochodowe Bez zabezpieczenia pożyczkodawca jest bardziej zależny od obietnicy pożyczkobiorcy spłaty zadłużenia. Niezabezpieczone kredyty samochodowe są rzadsze i mogą mieć wyższe stopy procentowe niż pożyczki zabezpieczone.

Proste pożyczki odsetkowe Odsetki naliczane są od kwoty głównej pozostałej do spłaty w momencie dokonywania płatności. Jeśli na przykład spłaciłeś pożyczkę w wysokości 20 000 USD do 10 000 USD, Twoje odsetki będą oparte tylko na niespłaconych 10 000 USD. Prosta pożyczka odsetkowa oferowana przez pożyczkodawców, takich jak RoadLoans, umożliwia pożyczkobiorcy, który spłaca pożyczkę wcześniej, zaoszczędzić pieniądze.

Pożyczki z oprocentowaniem wstępnie obliczonym Odsetki naliczane są za czas trwania pożyczki, a następnie dzielone na równe kwoty rozłożone na miesięczne płatności. Ta metoda obliczania odsetek jest bardziej sztywna niż zwykłe odsetki w tym sensie, że gdybyś spłacił połowę pożyczki w wysokości 20 000 USD, nadal płaciłbyś taką samą część odsetek każdego miesiąca.

Finansowanie bezpośrednie Pożyczkodawcy, tacy jak banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i firmy oferujące usługi finansowe online, udzielają klientom pożyczek na zakup pojazdu od dealera lub osoby prywatnej. Takie podejście umożliwia klientowi uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę przed zakupem samochodu i jest łatwym sposobem na znalezienie najlepszej oferty pożyczki.

Finansowanie pośrednie Dealer organizuje finansowanie nabywcy samochodu, żądając pożyczki od potencjalnego pożyczkodawcy. Jako pośrednik, dealer może dodać jeden lub dwa punkty procentowe do oferowanej przez pożyczkodawcę stopy procentowej. Wewnętrzni pożyczkodawcy zapewniają inny rodzaj pośredniego finansowania. Są to firmy finansowe powiązane z konkretnym producentem samochodów, takie jak Chrysler Capital należący do Fiata Chrysler Automobile i Toyota Financial. Mogą oferować atrakcyjne zachęty, takie jak rabaty i zerowe odsetki.

Finansowanie wewnętrzne Finansowanie wewnętrzne jest związane z dealerami typu „kup tutaj, zapłać tutaj, które nie tylko sprzedają samochód, ale również udzielają pożyczki. Dealerzy typu „kup tutaj, zapłać tutaj zazwyczaj sprzedają produkty klientom ze złym kredytem *, którzy dokonują płatności bezpośrednio do dealera, a stopy procentowe mogą być wyższe niż w przypadku innych opcji.

Kredyty samochodowe nowe i używane Pożyczki na nowe i używane pojazdy zazwyczaj wykazują różne cechy w zależności od rodzaju samochodu klienta i innych czynników. Na przykład nowe samochody są droższe niż ich używane odpowiedniki, a według danych Experian średnie kwoty pożyczek i płatności za samochód są wyższe. Pożyczki na nowe samochody są również średnio dłuższe niż te na samochody używane. Ponadto kredyty samochodowe na nowe pojazdy mają często niższe oprocentowanie. Dzieje się tak częściowo dlatego, że nowe samochody, jako aktywa, są łatwiejsze do wyceny przez pożyczkodawców w przypadku konieczności ich przejęcia, a także dlatego, że ryzyko przejęcia jest mniejsze.

Pożyczki od osób prywatnych Ten rodzaj kredytu samochodowego jest przeznaczony dla kupujących, którzy chcą kupić pojazd od indywidualnego sprzedawcy, a nie od dealera. Istnieją różne sytuacje, które należy wziąć pod uwagę przy korzystaniu z pożyczki samochodowej od osoby prywatnej, na przykład czy na samochodzie jest zaległy zastaw, gdy sprzedawca nadal jest winien pieniądze z tytułu własnej pożyczki.

Wykup leasingu Najemca po wygaśnięciu umowy najmu często ma możliwość kupna pojazdu za określoną cenę. Pożyczka na wykup leasingu umożliwia kupującemu dokonywanie płatności na rzecz pożyczkodawcy do momentu całkowitego posiadania pojazdu.

Dokonywanie właściwego wyboru Istnieją pewne ogólne i bardziej szczegółowe różnice między tymi typami kredytów samochodowych. Należy jednak pamiętać, że pożyczki mogą wyglądać zupełnie inaczej dla zatwierdzonych wnioskodawców na podstawie szeregu innych czynników, takich jak ocena kredytowa, czas trwania pożyczki, stopa procentowa i RRSO, opłaty i kary przedpłaty. Kupując samochód i kupując pożyczkę, zawsze warto zastanowić się, co jest przystępne cenowo i jakie warunki są dla Ciebie odpowiednie, abyś mógł śmiało iść naprzód.

Dowiedz się więcej o pożyczkach samochodowych w RoadLoans. Jako pożyczkodawca o pełnym spektrum akceptujemy wnioski od osób posiadających wszystkie rodzaje kredytów.

* „Zły lub „Słaby kredyt jest ogólnie uważany za wynik FICO około 600 i niższy według źródeł, w tym Consumer Federation of America i National Credit Reporting Association (raportowane przez Associated Press), Bankrate.com, Credit.com, Investopedia, NerdWallet.com i inne. Biuro Budżetowe Kongresu określa wynik FICO na poziomie 620 jako „wartość graniczną dla najlepszych pożyczek. Wyniki FICO nie są jedynym czynnikiem wpływającym na decyzje kredytowe RoadLoans.com i Santander Consumer USA.

  • Świergot
  • FacebookRob Looker jest starszym copywriterem w RoadLoans, piszę o samochodach, pieniądzach i miejscu ich spotkań na styku bezpośrednich pożyczek samochodowych. Jestem wielkim fanem ładnych samochodów i mam duże doświadczenie z mniej niż…

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy