Wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach FHA 203b

Author:
17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Program ubezpieczenia hipotecznego 203b jest najpopularniejszym produktem kredytowym FHA dla nabywców domów jednorodzinnych w Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak inne rodzaje pożyczek FHA, pożyczki 203 (b) nie są w rzeczywistości udzielane przez FHA. Zamiast tego są wydawane przez prywatnych pożyczkodawców i ubezpieczone przez FHA na wypadek niespłacenia pożyczki. Pożyczki 203b mogą sfinansować do 96,5% domu dla dobrze wykwalifikowanych nabywców. Oznacza to, że wielu kredytobiorców może zakupić dom już za 3,5%.

Kto kwalifikuje się do pożyczki 203b?

Różne osoby kwalifikują się do 203 (b) pożyczek, w tym:

Właściciele domów sprzedają swój obecny dom i przeprowadzają się do innego obszaru

Inwestorzy, którzy będą mieszkać na nieruchomości

Zasadniczo obowiązuje zasada, że ​​każdy, kto kupuje główne miejsce zamieszkania, może skorzystać z pożyczki FHA 203 (b). Jednak, aby zakwalifikować się do pożyczki 203 (b), pożyczkobiorcy muszą zazwyczaj spełnić kilka innych wymagań, w tym mieć co najmniej 500 punktów kredytowych (chociaż pożyczkodawcy zazwyczaj preferują 620+), przy współczynniku DTI nie większym niż 45% .

Masz pytania dotyczące pożyczek FHA 203 (b)?

Zadzwoń na nasz bezpłatny numer (877) 763-6237, aby porozmawiać ze specjalistą ds. Kredytów mieszkaniowych ubezpieczonym w FHA. Dobierzemy do Ciebie najlepszego pożyczkodawcę lub uzyskasz bezpłatną wycenę!

Co to jest FHA i jak działają pożyczki FHA?

Zanim zajmiemy się kwestią pożyczek FHA, musimy zbadać kilka powiązanych tematów. Zrozumienie tych pożyczek wymaga, abyś wiedział trochę więcej o Federalnej Administracji Mieszkalnictwa oraz o tym, jak działają programy pożyczkowe agencji.

FHA została założona w 1934 roku i od tego czasu pomaga Amerykanom w kupowaniu domów jednorodzinnych. Chociaż FHA była pierwotnie samodzielną agencją, ostatecznie została włączona do Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (lepiej znanego jako HUD). Obecnie FHA jest największym na świecie ubezpieczycielem kredytów hipotecznych i od momentu powstania odegrał kluczową rolę w zakupie prawie 48 milionów nieruchomości.

Mogłeś złapać coś w poprzednim zdaniu. FHA jest największym na świecie ubezpieczycielem kredytów mieszkaniowych jednorodzinnych. To słowo „ubezpieczyciel jest ważne. Kiedy większość ludzi mówi o uzyskaniu pożyczki FHA 203 (b) lub udziale w jakimkolwiek innym programie pożyczkowym za pośrednictwem Federal Housing Administration, ma się wrażenie, że pożyczka pochodzi od rządu.

Czy FHA jest pożyczkodawcą? Nie, nie jest. Rząd wspiera pożyczkę jedynie poprzez zapewnienie ubezpieczenia kredytu hipotecznego w postaci jednorazowej, płatnej z góry i cyklicznej rocznej składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP).

Więc kto daje ci pożyczkę FHA na zakup tego pierwszego domu? Będziesz pracować z tradycyjnym bankiem, spółdzielczą kasą pożyczkową lub inną organizacją finansową. FHA gwarantuje pożyczkę tylko pożyczkodawcy. O to właśnie chodzi w tego typu programach pożyczkowych – zmniejszają one poziom ryzyka, które reprezentujesz przed pożyczkodawcą, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane niską zdolnością kredytową, czy brakiem dostatecznie dużej zaliczki.

Wykorzystanie pożyczek FHA 203b

203 (b) pożyczki mogą być wykorzystane na zakup lub refinansowanie domu jednorodzinnego. Kwalifikują się również nowe domy, domy istniejące, domy bliźniacze, potrójne, czterokompleksowe i domy mobilne. Kredytobiorcy, którzy refinansują swój obecny kredyt hipoteczny pożyczką FHA 203b, zazwyczaj robią to, aby uzyskać lepszą stopę procentową lub w inny sposób skorzystać z lepszych warunków. Podczas gdy niektórzy pożyczkobiorcy decydują się na zaciągnięcie pożyczki 203 (b) w celu zakupu nieruchomości i dokonania napraw lub renowacji, w wielu przypadkach pożyczka FHA 203 (k) jest lepszym wyborem w tej sytuacji, chociaż w niektórych przypadkach 203 (b) pożyczka z depozytami naprawczymi może być również dobrą opcją.

Więcej 203 (b) Informacje o pożyczce

Chociaż omówiliśmy podstawy kwalifikowalności pożyczek, działania pożyczek FHA i zastosowań programu pożyczek 203 (b), wciąż jest o wiele więcej informacji, które możesz chcieć wiedzieć o programie pożyczek 203 (b). Obejmuje to informacje o kosztach zamknięcia, a także naszą przydatną aplikację 203 (b) i listy kontrolne zamknięcia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy