Udzielanie pożyczek studenckich: jak to działa i kto może na tym skorzystać

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Użyć

Forbearance może tymczasowo wstrzymać lub obniżyć spłaty kredytu studenckiego, ale zawsze zwiększa kwotę, którą jesteś winien.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Przewodnik po pożyczkach studenckichUlga na COVID-19 może wpłynąć na informacje na tej stronie. Poznaj swoje możliwości przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Odroczenie spłaty kredytu studenckiego to sposób na tymczasowe obniżenie lub zaprzestanie dokonywania płatności. Nie jest to długoterminowa strategia przystępności cenowej ani sposób na odkładanie spłaty na czas nieokreślony.

A to oznacza, że ​​bardzo niewiele osób powinno z niego korzystać – prawdopodobnie znacznie mniej niż obecnie. Według Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2019 r. Prawie 2,7 mln pożyczkobiorców federalnych pożyczkobiorców pożyczkobiorców otrzymało pożyczki w ramach restrukturyzacji.

Pomyśl o wyrozumiałości jako ostateczności, aby uniknąć spłaty kredytu studenckiego. Używaj go tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki:

Nie możesz spłacać swoich pożyczek.

Nie spodziewasz się, że będziesz długo czekać na ponowne spłatę.

Nie kwalifikujesz się do odroczenia, co jest lepszą opcją na wstrzymanie spłaty.

Jeśli obawiasz się długoterminowego przyznania federalnych pożyczek studenckich, zamiast tego wybierz plan spłaty uzależniony od dochodów, aby ułatwić zarządzanie płatnościami.

Co to jest zwłoka kredytu studenckiego?

Odroczenie spłaty kredytu studenckiego to opcja, która pozwala tymczasowo wstrzymać lub zmniejszyć miesięczne płatności.

Odroczenie federalnej pożyczki studenckiej zwykle trwa 12 miesięcy i nie ma maksymalnej długości. Oznacza to, że możesz prosić o wyrozumiałość tyle razy, ile chcesz, chociaż serwisanci mogą ograniczać otrzymywane kwoty.

Istnieją trzy nadrzędne typy federalnych pożyczek studenckich: ogólne, obowiązkowe i administracyjne. Oto, kiedy możesz użyć każdego z nich.

Jeśli masz problemy finansowe

Poprosisz o ogólną wyrozumiałość. Dzięki temu osoba obsługująca pożyczki studenckie może udzielić Ci odroczenia z dowolnego powodu, który uzna za stosowny, na przykład:

Masz do czynienia z kosztami leczenia.

Jesteś między pracą i nie stać cię na płatności.

Masz inne problemy finansowe.

Chociaż istnieje ogólny wniosek o wyrozumiałość, możesz poprosić o tego typu wyrozumiałość i otrzymać ją przez telefon. Udzielenie ogólnej wyrozumiałości zależy wyłącznie od uznania usługobiorcy, więc jest to często nazywane również uznaniową wyrozumiałością.

Serwisanci regularnie zatwierdzają ogólne wnioski o wyrozumiałość. Obecnie jest to najczęstszy rodzaj zwłoki, z której korzysta ponad 1,5 miliona pożyczkobiorców.

Jeśli ubiegasz się o określony program lub zasiłek federalny

Aplikacja programu może wskazywać, że masz możliwość objęcia pożyczki administracyjnym zwłoką.

Na przykład, jeśli ubiegasz się o plan spłaty uzależniony od dochodów lub odnawiasz certyfikat, możesz objąć pożyczki administracyjne zwłoką podczas przetwarzania dokumentów. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić większych rachunków do czasu rozpoczęcia niższych płatności.

Jeśli spełniasz wymagania dotyczące obowiązkowej wyrozumiałości

W przeciwieństwie do ogólnej zwłoki, twój serwisant musi udzielić ci obowiązkowej zwłoki, jeśli kwalifikujesz się i o nią poprosisz. Kwalifikacje do otrzymania obowiązkowej zwłoki są różne i mogą obejmować:

Udział w stażu lub rezydencji lekarskiej lub dentystycznej.

Spłaty kredytu studenckiego przekraczające 20% miesięcznego dochodu brutto.

Obsługujemy w AmeriCorps.

Wykonywanie usług, które kwalifikują cię do wybaczenia pożyczki nauczyciela.

Służy w Gwardii Narodowej, ale nie kwalifikuje się do odroczenia wojskowego.

Aby otrzymać obowiązkową zwłokę, musisz dostarczyć swojemu serwisowi odpowiedni formularz i wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak dowód miesięcznego dochodu.

Wielu prywatnych pożyczkodawców oferuje również zwłokę w spłacie kredytu studenckiego. Zwykle jest to łącznie 12 miesięcy, ale nie ma standardowej ani wymaganej kwoty. Zapoznaj się z dokumentami związanymi z pożyczką lub skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się o możliwościach zwłoki i procesie składania wniosku.

Czy odroczenie kredytu studenckiego jest złe?

Zwłoka na pożyczkę studencką nie jest zła, jeśli alternatywą jest zajęcie zarobków lub utrata zwrotu podatku z powodu niespłaconej pożyczki. Ale wyrozumiałość może być kosztowna.

Kiedy udzielasz pożyczek w jakikolwiek sposób zwłoki, odsetki nadal narastają na Twoim saldzie. Odsetki te są kapitalizowane lub dodawane do Twojego salda na koniec okresu zwłoki. Zwiększa to kwotę, którą ostatecznie spłacasz.

Ponieważ wyrozumiałość jest często dostępna dla każdego, kto ma trudności finansowe – i nie ma ograniczeń co do tego, jak długo można ją otrzymać – koszty te mogą naprawdę sumować się w czasie.

Na przykład, po zawieszeniu 30 000 USD w pożyczkach na 12 miesięcy z oprocentowaniem 6%, narosłyby odsetki o wartości 1800 USD. Teraz byłbyś winien 31 800 USD, a przyszłe odsetki byłyby naliczane od tego wyższego salda. Oszacuj, ile może Cię kosztować zwłoka za pomocą tego kalkulatora.

Kto powinien skorzystać z odroczenia kredytu studenckiego?

Odroczenie spłaty kredytu studenckiego jest szybkim rozwiązaniem, ale jego koszty sprawiają, że jest to niezbyt idealna opcja spłaty. Wybierz wyrozumiałość tylko w przypadku krótkich, jednorazowych kryzysów finansowych, na przykład gdy potrzebujesz pieniędzy na dużą naprawę samochodu lub rachunek za leczenie.

Jeśli wyrozumiałość ma dla Ciebie sens, zdecyduj się na zmniejszenie płatności – zamiast ich całkowitego wstrzymywania – lub przynajmniej spłacenie odsetek, które narosły, zanim zostaną one kapitalizowane. Pomoże to zapobiec pogorszeniu się trudnej sytuacji finansowej.

Inne opcje spłaty

Zanim zdecydujesz się na wyrozumiałość, rozważ następujące alternatywy:

Jeśli chwilowo nie stać Cię na żadną płatność. Odroczenie pożyczki studenckiej to kolejny sposób na wstrzymanie płatności federalnych pożyczek studenckich i jest to lepsza opcja niż zwłoka, ponieważ nie będziesz musiał płacić odsetek od żadnych subsydiowanych pożyczek studenckich, które posiadasz. Będziesz kwalifikować się do odroczenia w pewnych okolicznościach – na przykład gdy jesteś bezrobotny – więc zapytaj swojego pracownika obsługującego pożyczki studenckie, czy jest to opcja, zanim zdecydujesz się na wyrozumiałość.

Jeśli spodziewasz się długoterminowych wyzwań finansowych. Plany spłaty uzależnione od dochodów wiążą płatności z procentem Twoich zarobków; możesz zapłacić zaledwie 0 USD. Ze względu na dłuższe terminy spłaty prawdopodobnie zapłacisz więcej odsetek od planu opartego na dochodach. Ale wszelkie pozostałe saldo pożyczek zostanie umorzone po 20 lub 25 latach spłaty, w zależności od planu. Zarejestruj się bezpłatnie na studentloans.gov.

Jeśli masz prywatne pożyczki studenckie. Różnica między odroczeniem a zwłoką nie jest znacząca w przypadku prywatnych pożyczek studenckich, ponieważ obie te pożyczki powodują naliczanie odsetek, za które będziesz odpowiedzialny. Jeśli nie stać Cię na spłatę pożyczki prywatnej, pożyczkodawcy mogą również zaoferować inne formy ulgi, na przykład pozwalając na dokonywanie wyłącznie oprocentowanych lub nieoprocentowanych płatności przez ograniczony czas.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy