Twoje inwestycje: kiedy sprzedawać, a kiedy trzymać

Author:
17 lutego 2021
Category: Wziąć Pod Uwagę

Zdecydowana większość literatury finansowej dotyczy tego, kiedy kupić akcje i jak zawrzeć umowę. Wydaje się, że czas na sprzedaż nie wymaga wyjaśnień. Prawda jest taka, że ​​sprzedaż jest tak samo ważna i intensywna jak kupowanie.

W tym artykule przyjrzymy się głównym kwestiom, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży inwestycji.

5 wskazówek, kiedy sprzedać swoje akcjePowody do sprzedaży

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy chcą kompensować zyski, dopóki nie będą w stanie zrealizować ich w niższym przedziale podatkowym. Na przykład, gdy jesteś u szczytu zarabiania, dochód z inwestycji będzie opodatkowany bardziej rygorystycznie niż na emeryturze. W związku z tym istnieje tylko kilka powodów, aby sprzedawać wcześniej.

Dostosowywanie portfelaNajczęstszym powodem sprzedaży akcji jest dostosowanie portfela. Istnieje wiele powodów, dla których portfel może stać się niezrównoważony lub nieodpowiedni dla Twoich celów inwestycyjnych. Może to być spowodowane wydarzeniem życiowym, takim jak małżeństwo, rozwód, emerytura, narodziny dziecka lub po prostu przypadkowa koncentracja kapitału w jednym sektorze.

Umieszczanie wszystkich swoich akcji w jednym sektorze – a nawet inwestowanie wszystkich pieniędzy w określony poziom ryzyka – to niebezpieczna gra. Dywersyfikacja generalnie neguje szansę, że stracisz wszystko na raz, ale musisz uważać, aby nie nadmiernie dywersyfikować, co może zahamować wzrost twojego portfela. Kiedy Twój portfel wymaga dywersyfikacji – lub w przypadku nadmiernej dywersyfikacji, ponownego ukierunkowania – celem jest poniesienie jak najmniejszej liczby opłat i podatków podczas wprowadzania zmian.

Uwalnianie kapitałuInnym powodem sprzedaży inwestycji jest uwolnienie kapitału. Ten kapitał może być potrzebny do wpłacenia zaliczki na dom, sfinansowania nowego biznesu, opłacenia poważnych operacji lub wakacji. Najlepszym sposobem na uwolnienie kapitału jest zrealizowanie strat, aby zrekompensować zyski. Jeśli masz dwie inwestycje – jedną, która przyniosła zyski, a drugą, która przyniosła straty – możesz chcieć sprzedać je obie, aby uniknąć całkowitego zysku podlegającego opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych.

Jeśli naprawdę potrzebujesz pieniędzy, nie pozwól, aby podatki powstrzymały Cię od sprzedaży. Jeśli jedyną inną opcją jest pożyczka, lepiej zjedz podatek, przeklinaj rząd i oszczędzaj sobie lat spłaty długów o wysokim oprocentowaniu. Jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału, pamiętaj, aby obliczyć, ile będziesz płacić podatków i opłat, i sprawdź, czy będziesz mieć odpowiednią kwotę, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

Powody, dla których nie warto sprzedawać

Przed podjęciem decyzji o sprzedaży zastanów się, czy Twoje cele inwestycyjne są nadal realistyczne i mieszczą się w Twoim obecnym poziomie tolerancji na ryzyko. Istnieje wiele powodów, dla których sprzedaż może nie być najlepszą opcją.

Reagowanie na słabą wydajnośćSprzedaż z powodu złego kwartału lub trudnego roku jest jednym z najgorszych powodów do sprzedaży inwestycji. Inwestorzy, którzy sprzedali akcje w panice podczas kryzysu finansowego w 2008 r. Lub upadku Internetu w 2000 r., Stracili znaczne sumy pieniędzy, które zaoszczędziliby, gdyby pozostali zainwestowani.

Zakładając, że przeprowadzono należytą staranność i inwestycja jest solidna, w złych kwartałach należy kupować więcej. Spadki ceny solidnej firmy mogą być spowodowane wieloma czynnikami niezwiązanymi z jej wynikami, takimi jak korekta w całym sektorze, bessy, plotki czy panika inwestorów – żeby wymienić tylko kilka.

Jeśli zareagujesz po złym kwartale lub panice rynkowej, reagujesz na stare informacje, w których szkody już zostały wyrządzone, a naprawy są w toku. Odrobina stoicyzmu znacznie przyczyni się do wzmocnienia Twojego portfela i umiejętności inwestora.

Rozładowywanie odziedziczonych inwestycjiInną wątpliwą motywacją do sprzedaży jest rozładowanie lub spieniężenie odziedziczonych inwestycji. Inwestorzy często czują się mniej przychylnie do tych inwestycji, ponieważ ich nie wybrali iw rezultacie reagują ostrzej na wahania cen niż w innych okolicznościach.

Jednak gdy odziedziczysz akcje, poprzednie zyski kapitałowe zostaną utracone. Oznacza to, że nawet jeśli akcje są w stagnacji, nadal masz wolne od podatku źródło kapitału, za które nic nie zapłaciłeś. Jeśli spadną, otrzymasz odpis na podatek wraz z kapitałem ze sprzedaży. Jeśli zyskują na wartości, nie masz na co narzekać.

Jednak to, że masz dojną krowę, nie oznacza, że ​​powinieneś ją ubić. Trzymaj odziedziczone udziały, dopóki ich nie potrzebujesz lub nie możesz ich przekazać sobie.

Finansowe konsekwencje sprzedaży

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy sprzedaży inwestycji, są opłaty, które będziesz musiał zapłacić. Jeśli korzystasz z usług brokera lub posiadasz akcje w wysokiej klasy firmie maklerskiej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść je do firmy maklerskiej z rabatem, aby ograniczyć opłaty i zwiększyć zyski.

Podatki to kolejny problem. Omówiliśmy już zrównoważenie zysków i strat w celu zminimalizowania podatków. Ostatni królik, który wyszedł z kapelusza, to sztuka określania akcji. Sprzedawane są pierwsze weszło, pierwsze wyszło (FIFO), chyba że określono inaczej. Dla inwestora ze stabilnym portfelem metoda sprzedaży FIFO może być niekorzystna z podatkowego punktu widzenia. Zawsze chcesz sprzedać akcje, za które zapłaciłeś najwięcej, i odłożyć realizację większych zysków kapitałowych z tańszych akcji tak długo, jak możesz.

Załóżmy, że masz portfel z mechanizmem zegarowym, w którym co roku kupujesz 50 udziałów fikcyjnej firmy Harry’s Edible Life Preservers Inc. (HELP). W ciągu czterech lat zapłacisz odpowiednio 10 USD, 15 USD, 20 USD i 15 USD za akcję.

Nagle potrzebujesz 1200 $ na wypadek sytuacji awaryjnej i tak się składa, że ​​akcje Harry’ego osiągają najwyższy w historii poziom 25 $. Decydujesz się sprzedać 50 akcji. Wybierając udziały, za które zapłaciłeś najwięcej (20 $), możesz zmniejszyć zysk kapitałowy, a co za tym idzie, wysokość podatku, który płacisz. Aby to zrobić, musisz zidentyfikować akcje według daty zakupu lub ceny zakupu w momencie składania zamówienia. Po raz kolejny chcesz zatrzymać akcje, które zyskały najwięcej, tak długo, jak możesz, a potem możesz spieniężyć je po przejściu na emeryturę lub po ciężkim roku.

Podsumowanie

Sprzedaż inwestycji jest jak jej kupno – musisz upewnić się, że jest ona zgodna z Twoimi celami inwestycyjnymi, a następnie przeprowadzić należytą staranność. Gdy już zdecydujesz się sprzedać inwestycję z właściwych powodów, takich jak zbilansowanie portfela lub uwolnienie potrzebnego kapitału, wyzwaniem staje się minimalizacja opłat i podatków. Z opłatami najlepiej radzić sobie, szukając dobrego biura maklerskiego ze zniżkami, a podatki można kontrolować, jednocześnie zdając sobie sprawę z zysków i strat, a także określając akcje. Inwestowanie to nie tylko wiedza, kiedy sprzedać, ale także dlaczego i jak sprzedać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy