Przewodnik krok po kroku dotyczący procesu pożyczki VA

Author:
17 lutego 2021

Dla wielu kredytobiorców ubieganie się o jakikolwiek kredyt hipoteczny może wydawać się zniechęcające. Ale po rozbiciu ten zestaw 6 kroków do uzyskania pożyczki VA jest łatwy do zrozumienia.

1. Wybierz pożyczkodawcę zatwierdzonego przez VA

Pozornie może się wydawać, że zrobi to każdy pożyczkodawca. Jeśli jednak zagłębisz się nieco głębiej, możesz odkryć, że nie wszyscy pożyczkodawcy są tacy sami. Po pierwsze, tylko pożyczkodawcy zatwierdzeni przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych mogą udzielać kredytów hipotecznych VA. Po drugie, niektórzy pożyczkodawcy koncentrują się głównie na pożyczkach konwencjonalnych, podczas gdy inni koncentrują się prawie wyłącznie na programie pożyczkowym VA dla klientów wojskowych. Korzystanie z wyspecjalizowanego pożyczkodawcy VA z rozległą wiedzą na temat procesu pożyczkowego VA w porównaniu z pożyczkodawcą, który finansuje tylko kilka kredytów hipotecznych VA rocznie, może przełożyć się na łatwiejszy i szybszy proces pożyczkowy. Aby połączyć się z pożyczkodawcą specjalizującym się w VA, kliknij tutaj.

2. Uzyskaj certyfikat kwalifikowalności (COE)

Doświadczony pożyczkodawca może pomóc w uzyskaniu tak zwanego certyfikatu kwalifikowalności (COE). COE udowodni, że spełniasz wstępne kryteria kwalifikujące do świadczeń pożyczkowych VA. Poinformuje również pożyczkodawcę, jaką kwotę możesz otrzymać, czyli kwotę, którą Departament Spraw Weteranów zagwarantuje Ci pożyczkę VA. Aby otrzymać COE, musisz przekazać pożyczkodawcy trochę informacji o swojej służbie wojskowej. Zwykle COE można nabyć online za pośrednictwem portalu pożyczkodawcy lub portalu eBenefits na stronie va.gov. Członkowie służby wojskowej lub współmałżonkowie, których COE nie można uzyskać online, będą musieli je otrzymać pocztą. Pożyczkodawca VA lub VA mogą pomóc skierować Cię do odpowiedniego źródła w Twojej konkretnej sytuacji.

3. Zakwalifikuj się wstępnie do kwoty pożyczki (opcjonalnie)

Wstępna kwalifikacja jest ważna, ale nie jest wymagana. Decydując się na wykonanie tego kroku, możesz zaoszczędzić trochę czasu i potencjalnych niespodzianek w dalszej części procesu. Aby wstępnie zakwalifikować się do kwoty pożyczki, przeprowadzisz szczerą rozmowę ze swoim specjalistą ds. Pożyczki w VA na temat dochodów, historii kredytowej, zatrudnienia, stanu cywilnego i innych czynników. Podanie pożyczkodawcy pełnych szczegółów na etapie wstępnej kwalifikacji może pomóc w zapobieganiu niespodziankom w późniejszym czasie podczas oceny ryzyka. Etap wstępnej kwalifikacji może również ujawnić obszary, które wymagają poprawy, zanim będziesz mógł zostać zatwierdzony, takie jak kredyt lub stosunek zadłużenia do dochodów. Chociaż list prekwalifikacyjny podaje Ci przedział cenowy na poszukiwanie domu, nie gwarantuje, że zostaniesz zatwierdzony do pożyczki, a pożyczkodawca będzie później musiał zweryfikować podane przez Ciebie informacje.Uzyskanie pożyczki wymaga późniejszego ostatecznego zatwierdzenia przez ubezpieczenie po otrzymaniu i przejrzeniu wszystkich dokumentów (patrz Krok 5).

4. Poszukiwanie domu i podpisanie umowy kupna

Czwarty krok jest zwykle tym, z którego korzystają pożyczkobiorcy, ponieważ patrzą na domy, które mogą rozważyć zakup. Współpraca z profesjonalistą z branży nieruchomości, który specjalizuje się w procesie VA, może pomóc Ci w maksymalnym wykorzystaniu Twoich świadczeń. Jest to prawdą, ponieważ VA pozwala sprzedającemu pokryć określone opłaty i koszty (jeśli zarówno Ty, jak i sprzedawca wyrażą na to zgodę), a kompetentny agent będzie o tym wiedział i pomoże Ci negocjować opłaty opłacane przez sprzedawcę. Po podpisaniu umowy zakupu możesz przejść dalej w procesie pożyczki VA.

5. Pożyczkodawca rozpatruje wnioski i zleca wycenę VA

Podpisana umowa kupna to dokument, którego będziesz potrzebować, aby zakończyć składanie wniosku. Gdy Twój pożyczkodawca ma umowę, zleci wycenę VA. Tutaj znowu nie każdy rzeczoznawca się nada. Tylko profesjonalista, który jest uprawniony do przeprowadzania ocen zgodnie ze standardami VA, może ocenić dom rozważany do finansowania VA. Rzeczoznawca VA upewni się, że cena, którą zgodziłeś się zapłacić za dom, odpowiada aktualnej wartości. Inną bardzo ważną częścią oceny VA jest sprawdzenie domu, aby upewnić się, że spełnia minimalne wymagania dotyczące właściwości VA (VA MPR). Jednak wycena VA nie zastępuje oględzin domu, który koncentruje się na naruszeniach kodeksu, wadach i stanie nieruchomości. Chociaż wielu pożyczkobiorców słyszało przerażające historie o długości procesu oceny VA,Departament Spraw Weteranów daje rzeczoznawcom 10 dni od złożenia zamówienia do zakończenia, z wyłączeniem okoliczności łagodzących. Czekając na dokumenty wyceny, będziesz zajęty przesyłaniem własnych dokumentów do pożyczkodawcy zatwierdzonego przez VA, aby wykazać, że masz możliwość zakwalifikowania się do pożyczki. Jeśli dom przejdzie wycenę pod względem wartości i minimalnych wymagań w zakresie VA majątku, a pożyczkodawca potwierdzi, że kwalifikujesz się do kredytu, gwarant wystawi swoją pieczęć zatwierdzenia.i po potwierdzeniu przez pożyczkodawcę, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, gwarant wyda swoją pieczęć zatwierdzenia.i po potwierdzeniu przez pożyczkodawcę, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, gwarant wyda swoją pieczęć zatwierdzenia.

6. Zamknij pożyczkę i wprowadź się

Po zatwierdzeniu przez subemitenta jedyne, co pozostaje do zrobienia, to zamknąć się i wprowadzić się. Podczas zamykania nieruchomość legalnie przechodzi od byłego właściciela na Ciebie. Zamknięcie to krok, który wymaga podpisania dokumentów potwierdzających, że rozumiesz i zgadzasz się z warunkami pożyczki. Będziesz musiał przedstawić dowód ubezpieczenia domu i, jeśli to konieczne, zapłacić koszty zamknięcia. Po podpisaniu wszystkich dokumentów końcowych otrzymasz klucze do nowego domu.

Chociaż te kroki mogą nie odbywać się w powyższej kolejności lub być częścią wymaganą (np. Wstępna kwalifikacja) *, stanowią one typowy proces dla wnioskodawcy w uzyskaniu pożyczki na zakup VA. Twój pożyczkodawca może być zmuszony do podjęcia innych kroków. Aby uzyskać więcej informacji na temat pożyczek VA, skontaktuj się z doświadczonym pożyczkodawcą zatwierdzonym przez VA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy