Przelewy bankowe: czym są i ile kosztują?

Author:
17 lutego 2021
Category: Konta Bankowego

Przelewy bankowe to forma usługi płatności elektronicznych, która umożliwia szybkie i bezpieczne przesyłanie pieniędzy z jednego konta bankowego na drugie. Twoja instytucja finansowa będzie pobierać opłaty za każdy przelew, niezależnie od tego, czy wysyłasz, czy odbierasz przelew. Koszty te są w większości standardowe w danym banku, z niewielkimi wyjątkami. Cena przelewu uzależniona jest od dwóch czynników: tego, czy jest to przelew przychodzący czy wychodzący oraz czy jest to transakcja krajowa czy międzynarodowa.

Średni koszt przelewów

Z 11 różnych banków krajowych, które zbadaliśmy, ustaliliśmy, że średnia opłata związana z każdym typem przelewu wynosiła 13,88 USD za przychodzące przelewy krajowe, 28,13 USD za wychodzące przelewy krajowe, 17,50 USD za przychodzące międzynarodowe i 49,66 USD za wychodzące międzynarodowe przelewy. Poniższa tabela zawiera zakres opłat dla każdego rodzaju przelewu w następujących bankach:

Bank Ameryki

-Capital One 360 ​​nie oferuje obecnie międzynarodowych przelewów bankowych

HSBC nie podaje stawek za wychodzące przelewy krajowe i zagraniczne do momentu zawarcia transakcji. Jednak przedstawiciel stwierdził, że opłaty najprawdopodobniej mieściłyby się w przedziale od 20 do 35 USD.

Jak uchylić lub zmniejszyć opłaty za przelew bankowy

Posiadanie określonego konta oszczędnościowego lub czekowego w banku może czasem kwalifikować osobę do korzystania z bezpłatnych lub po obniżonej cenie usług przelewów bankowych. Ponadto niektóre instytucje oferują zniżki na przelewy bankowe inicjowane online. Oto kilka przykładów, które znaleźliśmy dla największych banków w Ameryce:

Bank of America : Rewards Posiadacze kont oszczędnościowych na rynku pieniężnym i kont z kontrolą odsetek mogą otrzymywać bezpłatne przelewy krajowe; obowiązują inne opłaty za przelewy.

Posiadacze kont czekowych Chase : Chase Premier Platinum otrzymują bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe. Chase oferuje 10 $ rabatu na wychodzące przelewy zainicjowane online, dzięki czemu wychodzące internetowe przelewy krajowe wynoszą 25 $ (pierwotnie 35 $), a wychodzące międzynarodowe przelewy internetowe 40 $ (pierwotnie 50 $).

Citi : Osoby posiadające Konta Citigold otrzymują również bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe. Podobnie jak Chase, Citi oferuje 10 USD zniżki na transakcje przelewowe inicjowane online: wychodzące przelewy krajowe online kosztują 25 USD, a wychodzące przelewy międzynarodowe online 35 USD.

HSBC : Posiadacze kont czekowych i oszczędnościowych HSBC Premier mogą otrzymywać bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe. Członkowie Advance Savings and Checkings płacą obniżoną opłatę za przelew krajowy i międzynarodowy w wysokości 12 USD.

PNC : PNC Performance Select Posiadacze rachunków czekowych nie płacą żadnych opłat za przychodzące lub wychodzące krajowe przelewy bankowe.

Posiadacze kont TD : TD Relationship Checking i TD Premier Checking otrzymują bezpłatne przychodzące przelewy krajowe i międzynarodowe.

Wells Fargo : Członkowie z kontem sprawdzania paczek PMA i kwalifikującym się saldem w wysokości co najmniej 250 000 USD otrzymują bezpłatne przelewy przychodzące.

Inne sposoby obniżenia opłat za przelewy Przesyłanie pieniędzy na konta studenckie : Podczas wysyłania pieniędzy do studenta wiele mniejszych banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych faktycznie zniesie lub zmniejszy wszelkie przychodzące opłaty za przelewy na konta studenckie, aby rodzic lub opiekun nie był obciążany dwukrotnie. Jednak wiele z tych instytucji działa tylko w niektórych regionach, ograniczając ich ogólnokrajową dostępność. Nie ma żadnej gwarancji, że Twój lokalny bank lub unia kredytowa oferują takie zwolnienie.

Obniżone stawki dla zwykłych nadawców i / lub odbiorców przelewów: Jeśli regularnie wysyłasz lub odbierasz przelewy, możesz kwalifikować się do obniżonej stawki przelewu. Stawki te nie zawsze są publikowane, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z umową konta i osobistym harmonogramem opłat, aby ustalić, czy zniżka dotyczy Ciebie.

Przelewy ACH a przelewy bankowe: jaka jest różnica?

Innym sposobem wysyłania pieniędzy są przelewy za pośrednictwem Automatycznej Izby Rozliczeniowej (ACH), nazwane tak, ponieważ przechodzą przez automatyczną izbę rozliczeniową, krajową elektroniczną sieć transakcji finansowych. Przelewy ACH są tańsze niż przelewy bankowe, ale przychodzą wolniej i nakładają niższe limity na kwotę, którą możesz wysłać w ramach jednej transakcji.

Podczas gdy przelewy bankowe są przetwarzane natychmiast, indywidualnie, przelewy ACH są przetwarzane w dużych partiach. W przypadku standardowego krajowego przelewu bankowego transakcja zostanie zaksięgowana w ciągu pół dnia. Przelewy międzynarodowe mogą dotrzeć w ciągu około dwóch do trzech dni; wyznaczone kraje wolno płacące mogą powodować dalsze opóźnienia. W przypadku przelewów ACH przelewy krajowe zazwyczaj docierają w ciągu 1 do 3 dni roboczych, a przelewy międzynarodowe ACH nawet dłużej – jeśli bank na to pozwala. Niektóre instytucje zezwalają tylko na krajowe transakcje ACH, podczas gdy inne mogą ograniczać liczbę transakcji ACH, które można wykonywać miesięcznie.

Alternatywne opcje przelewów pieniężnychJeśli szukasz tańszego sposobu przesyłania pieniędzy z jednej waluty do drugiej, usługi osobiste, takie jak TransferWise, mogą Cię kosztować mniej niż typowy przelew. TransferWise jest sponsorowany w USA przez Community Federal Savings Bank, ale świadczy usługi klientom dowolnego banku w USA. Opłaty w TransferWise różnią się w zależności od waluty, ale generalnie przelew w USD kosztuje co najmniej 3 USD. W przypadku większych transakcji możesz spodziewać się zapłaty około 1% całkowitej kwoty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy