Przejęcie kredytu samochodowego

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredyt Samochodowy

Czy ludzie mogą przejmować kredyty samochodowe?

Przejęcie kredytu samochodowego może być trudnym biznesem iwdużej mierze zależy od banku lub innej firmy finansującejod której pierwotny właściciel uzyskał kredyt.

Poniżej wyjaśniamy podstawowe kroki, jak wziąć kredyt samochodowy, ale pierwszym krokiem musi byćprzejrzenie wszystkich dokumentów dotyczących kredytu samochodowegoa także skontaktowanie się bezpośrednio z pożyczkodawcą izapytanie o politykę dotyczącą przejmowania pożyczek.

Po co przejmować kredyt samochodowy?

Powody przejęcia kredytu samochodowego różnią się w zależności od osoby. Ogólnie:

 • Pierwotny właściciel chce przesunąć pojazd, ale nie jest, bez względu na przyczynę, zainteresowanych sprzedażą lub prywatnie handel w pojeździe.
 • Potencjalny nowy właściciel potrzebuje samochodu, ale nie mają gotówki lub kredytu wystarczająco dobry do podjęcia tradycyjnych tras zakupie pojazdu od prywatnego sprzedawcy lub dealera.Jak przejąć kredyt samochodowy

  Ponowniesą to podstawowe kroki w celu przejęcia kredytu samochodowego; używaj ichTYLKOjakowskazówekizawsze postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami firmy finansowej.

  UWAGA: Poniższa lista zawiera kroki zarówno dla pierwotnego właściciela, jak i osoby próbującej przejąć kredyt samochodowy.

  1. Skontaktuj się z bankiem lub innym pożyczkodawcąJakowłaściciel oryginalnego samochoduskontaktuj się z bankiem lub inną firmą finansującą, aby zapytać o jej zasady dotyczące przenoszenia kredytów samochodowych. Może się okazać, że jest to sprzeczne z zasadami umowy pożyczki; lub możesz otrzymać mnóstwo instrukcji, jak rozpocząć proces.

  Jakopotencjalny nowy właścicielprawdopodobnie będziesz współpracować z bankiem pierwotnego właściciela (oczywiście w przyszłości może być możliwe refinansowanie kredytu samochodowego). Zapytaj o zasady pożyczkodawcy dotyczące zaliczek, Twojej oceny kredytowej (patrz poniżej) i stóp procentowych.

  2. Sprawdź swoją zdolność kredytowąPrzed zaciągnięciem kredytu samochodowego ważne jest, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową . Chcesz wiedzieć, nad czym pracujesz, ponieważ pożyczkodawcy używają ocen kredytowych do określania czynników, takich jak stopy procentowe; słaba ocena kredytowa może spowodować wyższe oprocentowanie niż pierwotny właściciel, podczas gdy doskonała ocena kredytowa może w rzeczywistości obniżyć stopę procentową.

  3. Poczekaj na zatwierdzenie pożyczkiGdy obie strony już współpracują z firmą finansującą czas poczekać na zatwierdzenie pożyczki . W zależności od firmy pożyczkowej, odpowiedź może nastąpić w dowolnym miejscu od natychmiastowej do kilku tygodni później.

  Jeśli pożyczka zostanie zatwierdzona, obie strony i bank (lub inna instytucja) mogą przystąpić do przejęcia kredytu samochodowego; jeśli zostanie odrzucony, wraca do deski kreślarskiej zarówno dla oryginalnego, jak i potencjalnego właściciela samochodu. Być może oznacza to rozważenie bardziej tradycyjnej sprzedaży prywatnej dla którejkolwiek ze stron.

  4. Podpisz wszystkie wymagane dokumentyPo zatwierdzeniu pożyczki i przejęcia instytucja finansowa przedstawi obu stronom szereg dokumentów do wypełnienia i podpisania . Ogólnie rzecz biorąc, te dokumenty podpisują tytuł i prawo zastawu na nowego właściciela; jednakże, ponieważ pożyczka na zakup samochodu jest nadal dłużna, zastaw pozostanie w imieniu banku do czasu jego spłaty.

  5. Obsługa ubezpieczenia samochodu i innych wymagań DMVGdy ktoś przejmie pożyczkę na samochód anuluj polisę ubezpieczenia samochodu – lub przynajmniej usuń ten pojazd z obecnej polisy. Nie jesteś już właścicielem pojazdu, więc nie odpowiadasz już za jego ubezpieczenie. Skontaktuj się również ze swoim DMV, aby zająć się wszystkimi wymaganiami dotyczącymi przeniesienia tytułu i rejestracji .

  Jeśli jesteś osobą, która bierze kredyt samochodowy, upewnij się, że wykupiłeś ubezpieczenie samochodu zgodnie z wymaganiami swojego stanu, a także udaj się do DMV, aby załatwić wszystkie potrzeby związane z przeniesieniem tytułu własności i rejestracją .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy