Przegląd banku HSBC

Author:
17 lutego 2021
Category: Pożyczki Osobiste

HSBC jest częścią świata bankowego od ponad 150 lat. Choć jego początki sięgają pierwszego oddziału banku w Hongkongu w 1865 r., HSBC jest międzynarodowym bankiem z odciskami palców na całym świecie, w tym w USA.

Wiele produktów bankowości osobistej jest dostępnych za pośrednictwem HSBC, a także HSBC Direct, jego dział bankowości internetowej. HSBC oferuje rozwiązania bankowe dla studentów, firm i korporacji.

Oto dogłębna analiza banku HSBC i jego produktów, aby zobaczyć, jak wypadają na tle innych banków.

Podstawowe informacje o koncie

Kontrola

Nie brakuje opcji konta czekowego w banku HSBC. Oto przegląd każdego dostępnego konta.

Bezpośrednie sprawdzanie

Jedynym rachunkiem czekowym pod parasolem HSBC Direct Direct Checking jest konto czekowe online do codziennej bankowości. Nie ma miesięcznych opłat za utrzymanie, a HSBC wymaga tylko 1 $ depozytu, aby otworzyć konto.

Direct Checking jest kontem oprocentowanym, ale zarabia tylko 0,01% RRSO, niezależnie od salda konta. Do karty debetowej dołączone jest konto Direct Checking oraz bezpłatne korzystanie z bankomatów w bankomatach w USA w sieci HSBC. Jedną rzeczą niedostępną w przypadku Direct Checking są czeki papierowe. To jedyne konto czekowe w HSBC i HSBC Direct bez uprawnień do wypisywania czeków.

Bankowość podstawowa

HSBC oferuje bankowość podstawową w ramach prostego konta czekowego. To konto nie ma wymogu minimalnego salda i ma dostęp do karty debetowej HSBC. Obowiązuje miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 1 USD, a po pierwszych ośmiu czekach lub wypłatach HSBC pobiera 0,35 USD za czek / wypłatę.

Sprawdzanie wyboru

Choice Checking to codzienne konto czekowe HSBC. Do tego konta dołączona jest miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 15 USD, ale zostaje ona zniesiona, spełniając jeden z jego wymogów:

 • Co najmniej jeden bezpośredni depozyt od osoby trzeciej miesięcznie
 • Minimalne saldo 1500 USDUsługa Choice Checking obejmuje kartę debetową HSBC i bezpłatny dostęp do bankomatów HSBC w USA

  Choice Checking to konto czekowe HSBC oferowane studentom. Jeśli jesteś studentem, podczas ubiegania się o konto wymienisz to jako swój zawód. Zatwierdzone konta studenckie nie są obciążane miesięcznymi opłatami za utrzymanie przez sześć lat i nie wymagają minimalnego depozytu. Studenci mają szansę otrzymać depozyt powitalny w wysokości 100 USD do 30 października 2020 r.

  HSBC Advance

  Kolejnym kontem czekowym dostępnym przez HSBC jest Advance Checking. Unikalne cechy tego konta czekowego obejmują:

  • Darmowe czeki HSBC Advance
  • Możliwość ubiegania się o linię kredytowąDo czterech rabatów miesięcznie od opłat za bankomaty inne niż HSBCMiesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 25 USD dotyczy rachunków sprawdzanych z wyprzedzeniem, chyba że spełniasz jeden z warunków kwalifikujących: albo masz jedną bezpośrednią wpłatę miesięcznie od strony trzeciej, minimalne saldo 5000 USD lub posiadasz kredyt hipoteczny HSBC w USA.

   HSBC Premier

   Premier Checking jest najlepszym rachunkiem czekowym banku HSBC. Jako konto premium zapewnia dostęp do funkcji, których nie można znaleźć na innych kontach, takich jak:

   • Menedżer ds. Relacji HSBC
   • Bezpłatny dostęp do bankomatów HSBC na całym świecieDostęp do konta HSBC Premier SavingsUsługi finansowania domuMiędzynarodowe usługi bankoweWidok globalny i transfery globalneBrak opłat za transakcje zagraniczne przy zakupach kartą debetowąUsługi premium wiążą się również z bardziej rygorystycznymi wymogami zniesienia miesięcznych opłat za utrzymanie, które wynoszą 50 USD miesięcznie. Aby zrezygnować z opłat, klienci korzystający z usługi Premier Checking muszą albo utrzymywać łączne saldo w wysokości 75 000 USD na rachunkach osobistych i inwestycyjnych HSBC, mieć co najmniej 5000 USD w bezpośrednich depozytach od osób trzecich miesięcznie lub mieć początkowo hipotekę hipoteczną HSBC w USA w wysokości co najmniej 500 000 USD.

    Nowi klienci mogą otrzymać depozyt powitalny (w wysokości 450 $ za konto Premier, 200 $ za zaliczkę) wraz z kwalifikującymi się działaniami, jeśli konto zostanie otwarte do 7 stycznia 2021 r.

    OszczędnościHSBC Bank jest również znany z opcji kont oszczędnościowych. Oto ich oferty oszczędnościowe dla klientów bankowości osobistej.

    Bezpośrednie oszczędności

    Direct Savings jest częścią HSBC Direct i jest rachunkiem oszczędnościowym o wysokim dochodzie, oferującym obecnie 0,50% RRSO. Z tym kontem nie jest związana żadna miesięczna opłata za utrzymanie, a do otwarcia konta wymagany jest jedynie depozyt otwarcia w wysokości 1 USD. Rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie to idealne miejsce na przechowywanie awaryjnego funduszu lub oszczędzanie na inne cele finansowe.

    Klienci mogą uzyskać dostęp do swojego konta Direct Savings online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

    Codzienne oszczędności

    Codzienne konto oszczędnościowe jest dokładnie tym, czym się wydaje: jest to podstawowe konto oszczędnościowe, które zarabia minimalne odsetki, obecnie wynosi 0,01% RRSO. Nie ma żadnych opłat związanych z kontem codziennych oszczędności, ale także bardzo niewiele korzyści. Jedną z zalet jest to, że klienci mogą skonfigurować automatyczne przelewy, aby z czasem zmaksymalizować oszczędności.

    Oszczędności z góry

    Aby zwiększyć potencjał zarobkowy, HSBC oferuje Advance Savings. Otwarcie konta wymaga otwarcia lub posiadania konta z wyprzedzeniem i spełnienia wymagań kwalifikacyjnych tego konta. Rachunki Advance Savings zarabiają 0,05% RRSO dla sald o wartości co najmniej 15 000 USD i 0,01% RRSO dla sald poniżej tej kwoty.

    Konto Advance Savings nie ma miesięcznej opłaty za utrzymanie i umożliwia automatyczne przelewy między kontami czekowymi i oszczędnościowymi.

    Premierowe oszczędności

    Konta Premier Savings pozwalają klientom zarabiać na odsetkach do 0,15% RRSO. Konto obejmuje dostęp do osobistej bankowości internetowej z bezpłatnymi usługami opłacania rachunków.

    Musisz otworzyć nowe konto czekowe Premier lub mieć już konto, aby móc otworzyć konto Oszczędnościowe Premier. Klienci muszą także spełnić wymagania kwalifikacyjne związane z ich kontem czekowym Premier, aby zakwalifikować się do konta.

    HSBC Bank i HSBC Direct oferują opcję konta CD, które są prawie identyczne. Zarówno Direct CD, poprzez HSBC Direct, jak i Online CD HSBC są dostępne w trzech opcjach: 6, 12 lub 24 miesiące. Aby otworzyć obie opcje CD, wymagany jest minimalny depozyt w wysokości 1000 USD. Oto aktualne stawki oferowane w przypadku płyt CD HSBC Direct i CD online.

    Termin CD RRSO

    W zależności od warunków, odsetki od typów Direct CD i Online CD mogą być kredytowane i wypłacane miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie lub w terminie zapadalności. Wypłata kapitału z Direct CD lub Online CD wiąże się z następującymi karami:

    • Termin 369 dni lub mniej: zwykłe odsetki za 30 dni
    • Terminy od 370 do 733 dni: proste zainteresowanie 90 dniTermin 734 dni lub dłuższy: zwykłe odsetki 180 dniInne produkty bankoweHSBC to bank oferujący pełen zakres usług, który oferuje wiele produktów wykraczających poza standardowe rachunki bankowe wymienione powyżej. Inne oferty obejmują:

     • Karty kredytowe
     • Konta inwestycyjne i emerytalneKredyty hipoteczneRefinansowanie domuLinie kredytowe pod kapitał własny (HELOC)Pożyczki osobisteUbezpieczenie na życie i opieka długoterminowaDostęp w ruchu

      Klienci HSBC i HSBC Direct mają wiele sposobów dostępu do kont bankowych. Dzięki osobistej bankowości internetowej klienci mogą przeglądać swoje konta i środki. Funkcje obejmują przeglądanie informacji o koncie, opłacanie rachunków i przesyłanie środków z banku do banku.

      Bankowość mobilna jest również opcją dla klientów HSBC, dzięki aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na iOS, jak i na Androida. Oprócz funkcji dostępnych w bankowości internetowej, użytkownicy mobilni mogą również zdalnie wpłacać czeki za pośrednictwem aplikacji i wysyłać bezpieczne wiadomości do obsługi klienta. Użytkownicy Androida mogą uzyskać dostęp do aplikacji za pomocą identyfikatora odcisków palców, podczas gdy użytkownicy Apple mogą korzystać z Touch ID i Face ID.

      Aplikacja HSBC otrzymała ocenę 3,6 na 5 w App Store i 3,3 na 5 w sklepie Google Play.

      Większość rachunków czekowych HSBC posiada również kartę debetową HSBC Mastercard oraz dostęp do sieci bankomatów HSBC. Klienci potrzebujący pomocy mogą skontaktować się z obsługą klienta HSBC przez telefon, pocztę, Twitter, lokalne oddziały lub bezpieczne wiadomości za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej.

     • Konkurencyjne stawki na koncie Direct Savings
     • Mobilny depozyt czekowyBonusy za otwarcie nowych rachunków czekowych Advance lub PremierNiskie depozyty otwarcia na większości rachunkówW większości przypadków miesięczne opłaty za utrzymanie można znieść
     • Bezpośrednie konta czekowe nie mają uprawnień do wypisywania czeków
     • Ceny płyt CD nie są konkurencyjneOgraniczona liczba oddziałów lokalnych bankówJak wypada bank HSBC

      Poza ofertami za pośrednictwem HSBC Direct, większość produktów bankowych HSBC jest w najlepszym przypadku przeciętna w porównaniu z innymi bankami. Opłaty są motywem przewodnim większości jego ofert, chociaż oferują sposoby na ich zniesienie poprzez spełnienie określonych kryteriów. Niektóre wymagania są łatwiejsze do spełnienia niż inne, przy czym konta Advance i Premier są najtrudniejsze w utrzymaniu dla przeciętnego klienta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy