Praca-nauka / często zadawane pytania

Author:
17 lutego 2021
Category: Przed Złożeniem

Studium pracy i co warto wiedzieć

Work-Study to inteligentny i oparty na doświadczeniu sposób finansowania edukacji w Berkeley. Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące programu oraz możliwość znalezienia pracy, która jest właśnie dla Ciebie.

Podstawy 1. Co to jest nauka w pracy?

Work-study to oparty na potrzebach federalny program pomocy dla studentów, który daje możliwość zarabiania pieniędzy poprzez zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin. Ten program pokrywa część Twojego wynagrodzenia, więc ta dotacja sprawia, że ​​jesteś bardzo atrakcyjny dla pracodawców! Na przykład, jeśli dział płaci Ci 16,50 USD za godzinę, jego budżet kosztuje 8,25 USD netto za godzinę. Student ma trzy zalety:

Dzięki dotacji jesteś bardzo poszukiwanym pracownikiem.

Zarobki ze studiów nie wliczają się do uprawnień do pomocy, gdy wypełniasz przyszłoroczny bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA).

Studia zawodowe dają Ci możliwość zarobienia części kosztów studiów, zamiast zwiększać pożyczki. Im mniej długów ukończysz, tym więcej będziesz miał możliwości wyboru w życiu.

2. Kto kwalifikuje się do pracy na studiach?

Studenci, którzy otrzymują pomoc finansową od Berkeley i mają naukę w ramach pakietu pomocy finansowej, mogą ubiegać się o pracę w celu nauki. Aby zacząć zarabiać pieniądze na naukę, musisz mieć kompletną dokumentację pomocy finansowej (bez brakujących dokumentów), a przyznanie pomocy finansowej nie może być warunkowe. Sprawdź Moje finanse w CalCentral, aby przejrzeć swoje nagrody i upewnić się, że nie ma brakujących dokumentów.

3. Czy student Dream Act może otrzymać tytuł zawodowy?

Studenci studiów licencjackich Dream Act, którzy wypełnili wniosek o California Dream Act, otrzymali oficjalną nagrodę w postaci pomocy finansowej i zostali zatwierdzeni do odroczonego działania na rzecz przybycia dzieci (DACA), mogą ubiegać się o do 4000 USD na naukę poza federacją. Aby to zrobić, otwórz tutaj zgłoszenie. Pamiętaj, aby podać swój numer identyfikacyjny studenta (SID), ilość potrzebnych zajęć i wspomnieć, że jesteś zatwierdzony przez DACA.

4. Czy absolwenci mogą otrzymać studium zawodowe?

Jeśli złożyłeś FAFSA na bieżący rok akademicki, kwalifikujesz się do otrzymania federalnej pomocy finansowej i masz potrzeby finansowe, możesz kwalifikować się do nauki przez pracę. Przejrzyj Moje finanse w CalCentral, aby sprawdzić, czy możesz zamienić pożyczki na naukę do pracy.

5. Czy mogę dalej pracować, jeśli nie jestem zarejestrowany lub nie ukończyłem studiów?

Niestety, nie możesz dalej zarabiać na naukę, jeśli nie jesteś już zapisany. Jeśli zrezygnujesz, zostaniesz zwolniony lub ukończysz studia, ostatnim dniem zarabiania na naukę będzie ostatni dzień rejestracji. Jeśli Twój pracodawca chce kontynuować Twoją pracę, może to zrobić, ale jest odpowiedzialny za wypłacanie Ci 100% Twoich zarobków bez stypendium na naukę pracy. Taka umowa będzie zawarta między Tobą a Twoim pracodawcą, a wszelkie zarobki po rejestracji nie będą kwalifikować się do nauki w pracy. Musisz natychmiast powiadomić pracodawcę o zmianach w zapisie.

6. Jestem sportowcem, jak mogę dotrzymać swoich zobowiązań?

Skontaktuj się ze swoim trenerem, aby sprawdzić, czy są jakieś stanowiska związane z Twoim sportem lub w dziale sportowym. Jeśli nie, wyszukaj oferty pracy z wieloma stanowiskami, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć coś, co może pozwolić na nieobecności, ponieważ inni mogą Cię pokryć. Inną opcją jest poszukiwanie pracy, w której pracodawca szuka krótkoterminowych zobowiązań, takich jak pomoc na jednodniową lub weekendową konferencję.

7. Jak mogę najlepiej wykorzystać program studiów?

Duży obraz: praca związana z nauką daje Ci przewagę w opłacaniu studiów i absolwentów przy niższym zadłużeniu.

Szerszy obraz: praca na studiach pomaga w opracowaniu CV, nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami, zdobywaniu ważnych / związanych z karierą prac i pomaga stać się mądrym, agresywnym poszukiwaczem pracy.

Największy obraz: pewnego dnia będziesz w stanie zawrzeć umowę z Biurem Pracy Berkeley i zaoszczędzić pieniądze swojej firmy / organizacji, kontaktując się z innymi i zatrudniając innych Cal Bears. Twoje doświadczenie w pracy i nauce zatoczyło pełne koło.

8. Czy nauka jest obowiązkowa? Czy muszę znaleźć pracę?

Nie, nie musisz pracować. Możesz mieć możliwość zamiany pracy na naukę w pożyczki. Jeśli nie korzystasz ze studiów zawodowych, jest mniej prawdopodobne, że otrzymasz je w ramach pomocy finansowej w następnym roku. Jeśli nie zamieniasz swojej pracy na pożyczki lub nie zarabiasz na niej, pamiętaj, aby nie uwzględniać jej jako zasobu w swoim osobistym budżecie.

9. Czy muszę pracować na studiach?

Nie, ale jedną z zalet nauki przez pracę jest to, że Twoje zarobki nie są liczone jako dodatkowy dochód w Twoim bezpłatnym wniosku o federalną pomoc dla studentów (FAFSA). Jeśli pracujesz na stanowisku niezwiązanym z nauką pracy, będziesz musiał zgłosić swoje zarobki jako dochód w FAFSA. To lepsze niż brak pracy… ale nie tak dobre, jak praca na studiach.

10. Czy istnieje studium do pracy letniej?

Nie, nie ma zajęć letnich. Nagrody za naukę w ramach pakietu nagród na lata 2019-2020 nie mogą zostać przyznane po zakończeniu semestru wiosennego 2020 lub po zakończeniu rejestracji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jeśli jednak masz studium zawodowe w ramach pakietu stypendialnego na lata 2020-21, możesz zacząć gromadzić te fundusze już 1 lipca 2020 r., Pod warunkiem, że Twoja dokumentacja dotycząca pomocy finansowej na lata 2020-21 jest kompletna (brak brakujących dokumentów) i Twoja oferta pomocy finansowej nie jest warunkowa. Sprawdź Moje finanse w Cal Central, aby przejrzeć swoje nagrody i upewnić się, że nie ma brakujących dokumentów.

Chociaż fundusze na naukę w latach 2020-21 można zdobyć latem, są one specjalnie zaprojektowane, aby pokryć wydatki w roku nagród 2020-21. Zdobycie nagrody za naukę w okresie letnim potrąca z pakietu nagród 2020-21. Zapisz te zarobki, aby opłacić wydatki po rozpoczęciu roku akademickiego 2020-21.

Nie ma możliwości zamiany pożyczek letnich na naukę do pracy. Work-study nie jest dostępne w przypadku programów Summer Abroad, Education Abroad Programs (EAP) ani Intercampus.

Na czym polega proces rekrutacji / rekomendacji?To najważniejsze pytanie, jakie możesz zadać!

Gdy jesteś zatrudniony przez pracodawcę, Twoja nauka pracy jest aktywowana i stosowana do tej konkretnej pracy poprzez proces rekomendacji online.

Jeśli otrzymałeś nagrodę za naukę w ramach pomocy finansowej, masz kompletną dokumentację pomocy finansowej (bez brakujących dokumentów), a twoje nagrody nie są warunkowe, pracodawca może podjąć następujące kroki, aby skierować cię do pracy na studiach:

Zaloguj się na stronie pracy jako pracodawca

Wybierz „Oferty pracy, a następnie „Oferty pracy

Przewiń w dół, znajdź odpowiednią pracę i wybierz 10-cyfrowy numer pracy (skrajny lewy)

Przewiń w dół i wybierz „Poleć ucznia do tej pracy, wprowadź swój identyfikator ucznia (SID) i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami

Następnie musisz się zalogować, aby zaakceptować lub odrzucić ofertę pracy. Po zakończeniu wysyłane są wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Jeśli masz już / miałeś / aś istniejącą pracę związaną z nauką w trakcie tego roku, a teraz zaproponowano Ci inne stanowisko, określisz, jak rozdzielić swoją nagrodę za naukę między stanowiskami w ramach procesu akceptacji. Pamiętaj, aby zostawić wystarczającą ilość pieniędzy w każdej istniejącej pracy, aby pokryć 100% przeszłych i, jeśli w ogóle, przyszłych przewidywanych zarobków.

Twoje skierowanie jest ważne od daty wejścia w życie skierowania na naukę, którą wyznaczamy po zaakceptowaniu oferty, aż do zakończenia studiów (na przykład ukończenie studiów w grudniu) lub do ostatniego dnia semestru wiosennego.

Bardzo ważne: jeśli pracujesz na stanowisku do nauki przed zakończeniem procesu skierowania, Twój pracodawca nie otrzyma dotacji na naukę pracy. Każdy czas przepracowany przed datą wejścia w życie skierowania nie jest uważany za naukę w pracy, a pracodawca jest odpowiedzialny za 100% Twoich zarobków. Zarobki niezwiązane z pracą są traktowane jako dodatkowy dochód w przypadku bezpłatnego wniosku o federalną pomoc dla studentów (FAFSA).

Jak znaleźć pracę? 1. Czy biuro pracy przydziela mi pracę?

Nie. Możesz przeglądać oferty pracy i aplikować tak, jak w przypadku każdej innej pracy. Proces aplikacyjny da Ci możliwość opracowania CV, które dołączysz do aplikacji, wraz z listem motywacyjnym i często będzie zawierało rozmowę kwalifikacyjną. Pracodawca decyduje, w jaki sposób uczniowie się ubiegają, a pracodawca dokonuje rekrutacji w ramach procesu polecania.

2. Kiedy mogę zacząć ubiegać się o pracę?

Możesz rozpocząć ubieganie się o pracę, gdy możesz zalogować się na stronie internetowej poświęconej studiom . Chociaż możesz zobaczyć pracę-naukę w „Moich finansach w CalCentral, jeśli Twoja oferta pomocy finansowej jest „Warunkowa, Twój plik jest niekompletny lub masz blokady, nie będziesz mógł się zalogować.

Zawsze, gdy zaczynasz, prędkość ma kluczowe znaczenie w poszukiwaniu pracy. Wyobraź sobie, że pracodawca publikuje ofertę pracy, a następnego dnia otrzymuje życiorys i list motywacyjny z konkretnym stanowiskiem. Bardzo imponujące! Nie czekaj również na wiadomość od jednego pracodawcy przed złożeniem podania o inne stanowisko. Kiedy czekasz na wiadomość od tego pracodawcy, te inne stanowiska są obsadzane.

3. Kiedy wiosenny kandydat może rozpocząć pracę na stanowisku do nauki?

Studenci, którzy rozpoczynają naukę w Berkeley w semestrze wiosennym, mogą rozpocząć pracę na stanowisku do nauki już 1 grudnia, jeszcze przed rozpoczęciem semestru wiosennego.

4. Kiedy jest ostatni dzień, w którym mogę znaleźć pracę?

Stanowiska studenckie są dostępne przez cały rok, z wyjątkiem ostatniego dnia semestru wiosennego do 1 lipca. Od połowy sierpnia do początku września liczba dostępnych ofert pracy osiąga najwyższy poziom od 250 do 300 ofert dziennie, z których wiele obejmuje wiele stanowisk. Na początku semestru wiosennego następuje mniejszy szczyt i tuż przed latem ponownie rośnie liczba etatów. W międzyczasie zwykle zobaczysz około 100 ofert pracy. Jeśli dwukrotnie klikniesz nagłówek „Data rozpoczęcia, zobaczysz oferty pracy opublikowane tygodnie / miesiące z góry.

Sugerujemy, abyś szukał pracy jak najwcześniej w ciągu roku. Jeśli poczekasz do maja, możesz nie zostać zatrudniony przed końcem roku. Jeśli chcesz pracować latem, musisz planować zapisanie się na nadchodzący semestr zimowy i musisz mieć nagrodę za naukę na ten semestr.

5. Jakie rodzaje prac związanych z nauką są dostępne?

Dostępnych jest wiele różnych miejsc pracy do nauki, zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim. Szybkim sposobem sprawdzenia jest posortowanie ofert pracy, klikając łącze. Uwaga: jeśli pracujesz i uczysz się, zawsze przeglądaj ofertę pracy w obszarze logowania. „Przykładowa lista ukrywa informacje potrzebne do złożenia podania o pracę.

6. Czy znajdę pracę dotyczącą mojej planowanej specjalizacji / kariery?

Zachęcamy do aplikowania na stanowiska związane z kierunkiem lub karierą. Istnieje szeroka obecność pracodawców poza kampusem, aby zapewnić Ci wiele możliwości. Jeśli jesteś studentem pierwszego roku, sugerujemy, abyś nie martwił się o pracę związaną ze specjalizacją w pierwszym roku. Możesz konkurować z uczniami z wyższych klas i absolwentami, a to dla ciebie rok przejściowy. Twoi nauczyciele akademiccy są na pierwszym miejscu… więc na początek rozważ mniej wymagające prace.

Zastanów się, co dobrze pasuje do Twojego harmonogramu i dobrze się opłaca. Pomyśl także w kategoriach sieci. Jeśli chcesz pracować w konkretnym obszarze związanym z kierunkiem, ale nie masz jeszcze wymaganego kursu, sprawdź, czy możesz dostać jakąkolwiek pracę w tym dziale. Wykonuj świetną robotę i nawiąż kontakty. Networking, networking, networking. Te główne / związane z karierą prace nadejdą.

7. Jak znaleźć pracę do nauki?

Wybierz „Logowanie studenta w pracy

Wybierz „Oferty pracy

Możesz wyszukiwać według określonej kategorii stanowisk lub sortować według pozycji stanowisk. „Oceń to najpopularniejsza opcja sortowania. Kliknij raz, od najniższej do najwyższej, kliknij ponownie, od najwyższej do najniższej. Ale oto lepsza wskazówka: najpierw przeprowadź kompleksowe wyszukiwanie, przejrzyj wszystkie wymienione oferty pracy i aplikuj na każdą ofertę pracy, która Cię interesuje. Następnego dnia zaloguj się i kliknij raz nagłówek „Wysłano, a następnie kliknij go po raz drugi. Pozwoli to posortować wybór według najnowszych opublikowanych ofert pracy i zaoszczędzić dużo czasu.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij 10-cyfrowy numer zadania (z lewej strony).

Uwaga: niektórzy uczniowie przeglądają „Kwalifikacje i mówią: „Och, chcą bla bla. Nie wiem bla bla. To mnie wyklucza. Innymi słowy, koncentrują się na powodach, dla których nie należy ich stosować . Skoncentruj się na powodach do złożenia wniosku . Pracodawca może chcieć przeszkolić Cię w dziedzinie, w której nie masz doświadczenia, zwłaszcza jeśli jest napisane „wolę bla bla doświadczenie. Oczywiście, jeśli stwierdza się, że „trzeba mieć bla bla doświadczenie, miałbyś rację, nie aplikując. Nie należy mylić terminu „wolę z „koniecznością.

8. Mam świetne, sześciostronicowe CV, a mój list motywacyjny mówi pracodawcy, jak bardzo ta praca mi pomoże. Dlaczego nie dostałem ani jednego wywiadu?

Więcej nie znaczy lepiej w poszukiwaniu pracy! Twoje CV powinno mieć jedną stronę, a list motywacyjny nie powinien koncentrować się na tym, dlaczego praca jest dla Ciebie dobra, ale dlaczego dobrze się do niej nadajesz. Robisz to, odnosząc swoje umiejętności i doświadczenie do konkretnych kwalifikacji na danym stanowisku. I pamiętaj, że te doświadczenia nie muszą pochodzić z poprzednich płatnych miejsc pracy; Twój wolontariusz, sport, praca społeczna i doświadczenie w klasie dały Ci wiele przydatnych umiejętności! Nie wiesz, od czego zacząć? Co wyciąć? Centrum Kariery może pomóc!

Mam pytania dotyczące mojej nagrody 1. Moja pomoc finansowa jest oznaczona jako „warunkowa. Czy mogę zostać zatrudniony w pracy do nauki?

Nie możesz zarabiać na naukę przez pracę ani otrzymać skierowania do pracy związanej z nauką, dopóki status „warunkowy nie zostanie usunięty. Przejrzyj Moje finanse w CalCentral, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby rozwiązać kwestię przyznania warunkowej nagrody.

2. Moja wiadomość brzmi „Plik niekompletny. Czy mogę zostać zatrudniony w pracy do nauki?

Nie możesz zarabiać na naukę w pracy lub otrzymywanie skierowania do pracy w ramach nauki, dopóki twoje akta nie będą kompletne. Koniecznie przejrzyj Moje finanse w CalCentral, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby uzupełnić swoją dokumentację.

3. Mam pracę-studium w Moich finansach, moja oferta nie jest „Warunkowa i nie mam komunikatu „Plik niekompletny; dlaczego nie mogę się zalogować w witrynie do nauki?

To bardzo ważne: rzeczy, które mogą wydawać się niezwiązane z twoją pomocą finansową (a tym samym ze studiami zawodowymi), rzeczywiście będą na nią wpływać. Oto, co może powstrzymać Cię przed zalogowaniem się na stronie internetowej poświęconej studiom:

Twoje oceny są słabe, a Twój wydział zostaje uznany za akademicki.

Jesteś winien pieniądze uczelni, a rachunki i płatności blokują twoją historię.

Masz blokadę administracyjną w biurze rejestracyjnym.

Te wstrzymania mogą wpłynąć na uprawnienia do pomocy finansowej. Jeśli masz wstrzymanie, nie będziesz w stanie uzyskać pracy naukowej.

Staraj się unikać efektu domina, który powoduje powstanie jednego problemu. Opłać rachunki należne uczelni, upewnij się, że wszystkie wymagane dokumenty zostały złożone i zawsze, zawsze stawiaj zajęcia i oceny na pierwszym miejscu! Poczujesz się lepiej, będziesz lepiej spać i będziesz miał więcej czasu na zajęcie się rzeczami, które są dla Ciebie ważniejsze.

W przypadku blokad finansowych i administracyjnych skontaktuj się z biurem, które wprowadziło blokadę, jak wskazano na pulpicie nawigacyjnym CalCentral. W przypadku tytułów akademickich skontaktuj się z dziekanatem swojej uczelni lub szkoły.

4. W jaki sposób mogę uzyskać naukę w ramach mojej pomocy finansowej lub zwiększyć kwotę pracy na naukę w ramach nagrody?

W zależności od twoich potrzeb finansowych (określonych przez koszt uczestnictwa (budżet) i oczekiwany wkład rodziny (EFC) od FAFSA) oraz nagrody w postaci pomocy finansowej, możesz być w stanie zamienić część oferowanych pożyczek na naukę zawodową .

Możesz zobaczyć swoje aktualne studia i / lub nagrody pożyczki, logując się do CalCentral i przechodząc do szczegółów nagrody finansowej pomocy w zakładce Moje finanse. Stąd możesz przesłać wniosek o konwersję, wybierając odpowiedni link konwersji obok nagrody (nagród) i postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Jeśli kwota dostępna do konwersji jest większa niż 0 USD, masz kwalifikujące się pożyczki do konwersji!

5. Dlaczego zmniejszyła się kwota mojej pracy przeznaczonej na naukę?

Studia zawodowe mogą się zmniejszyć, ponieważ wzrosła pomoc finansowa w innym obszarze, np. Przybył zewnętrzny czek na stypendium. Twój pakiet pomocy finansowej to gra o sumie zerowej; nie możesz otrzymać większej pomocy finansowej niż przysługuje. Lub zmniejszył się, ponieważ poprosiłeś o przekształcenie go w pożyczkę. Albo zmniejszył się, ponieważ wycofałeś się, zostałeś zwolniony lub ukończyłeś studia (studenci, którzy nie są zapisani na studia, nie mogą kontynuować pracy). Studenci, którzy są na okresie próbnym, mogą zostać pozbawieni możliwości studiowania.

6. Czy muszę przyjmować pożyczki, aby zamienić je na naukę do pracy?

Nie, jeśli planujesz zamienić pożyczki na naukę do pracy, pozostaw tę kwotę jako „Oferowane, a nie jako „Zaakceptowane. Możesz zaakceptować mniejszą kwotę i zatrzymać różnicę w rezerwie, aby zamienić ją na naukę do pracy.

7. Co oznacza moja kwota na naukę w dolarach?

Jeśli Twoja pomoc finansowa obejmuje początkowe maksimum 4000 USD na naukę, to jest to całkowita kwota, jaką możesz zarobić na stanowisku pracy i nauki (uwzględnia zarówno część pracy na naukę, jak i część pracodawcy, wszystko, co zarobisz powyżej 4000 USD limit 100% jest Ci winien pracodawca). Twoja oferta pomocy finansowej dzieli ją na 2000 $ jesienią i 2000 $ wiosną, ale jeśli chodzi o naukę, możesz zarobić dowolną lub całą tę kwotę w dowolnym momencie roku programu (od 1 lipca do ostatniego dnia semestru wiosennego) podczas rejestracji i pod warunkiem, że będziesz zapisywać się na oba semestry.

8. Czy jest możliwe przekroczenie limitu 4000 USD na naukę w pracy rocznie?

Tak. Jeśli masz kwalifikujące się pożyczki i zarobiłeś co najmniej 70% z tych 4000 USD, możesz poprosić o zamianę dodatkowych pożyczek (do 2000 USD) na naukę do pracy, korzystając z łącza konwersji w CalCentral. Uwaga: dopóki te zarobki nie zostaną uwzględnione w CalCentral, nie będzie można złożyć wniosku. Jeśli wiesz, że masz dodatkowe pożyczki kwalifikujące się do konwersji (tj. Pożyczki subsydiowane), upewnij się, że nie akceptujesz kwoty, którą planujesz zamienić.

Teraz, kiedy zostałem zatrudniony 1. Ile godzin w tygodniu potrzebuję pracować?

To zależy od stawki godzinowej. Na przykład, jeśli masz 4000 USD na naukę w roku akademickim i znalazłeś 16,5 USD / godzinę pracy, oblicz trzy miesiące solidnej pracy na jesień: wrzesień, październik i listopad, aby zarobić 2000 USD. To jest $

670 miesięcznie (2000 USD / 3), co daje 167,50 USD / tydzień (670 USD / 4), co odpowiada 10,15 godziny pracy tygodniowo (167,50 USD / 16,50 USD za godzinę). Nawiasem mówiąc, jest to optymalny zakres godzin do pracy w ciągu tygodnia podczas chodzenia do szkoły. Badanie ogólnokrajowe wykazało, że uczniowie, którzy pracują 10-15 godzin tygodniowo, mają wyższy wskaźnik ukończenia studiów niż ogół studentów. Jednak odsetek absolwentów zaczyna spadać, ponieważ liczba przepracowanych godzin wzrasta powyżej 15, a uczniowie, którzy próbują pracować więcej niż 20 godzin tygodniowo i chodzą do szkoły w pełnym wymiarze godzin, mają najwyższy wskaźnik rezygnacji.

2. Czy praca wpłynie negatywnie na mój czas nauki?

To wymaga zarządzania czasem, ale można to zrobić. Studenci, którzy mają dużo pieniędzy, wolą w okresie letnim pracować w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, niż zaciągać więcej pożyczek. Kilka lat temu studentka, która pracowała 15 godzin tygodniowo w każdym semestrze, brała udział w zajęciach pozalekcyjnych i miała świetną GPA, zdradziła nam swój sekret: „bez telewizji.

3. Czy po zatrudnieniu muszę pozostać w tej pracy?

Możesz zostawić pracę. Chcesz spróbować zrobić to na dobrych warunkach, dać dwa tygodnie wypowiedzenia i nigdy nie odczuwać niezadowolenia z obowiązków zawodowych. Ale jeśli musisz zrezygnować w krótkim czasie, przestań. Nie umieszczaj jednak tej trzydniowej pracy w swoim CV ani nie umieszczaj tego przełożonego na liście referencji (jest bardzo mało prawdopodobne, że uzyskasz dobre referencje).

Pomyśl z szerszej perspektywy: nie chcesz budzić się zlany zimnym potem jedną noc za piętnaście lat, zastanawiając się, czy twoje życie byłoby inne, gdyby twoja kariera była inna, gdybyś dostał się do lepszego szkoła magisterska, gdybyś miał wyższą średnią ocen jako student, gdybyś miał wyższą ocenę w tej jednej klasie, gdybyś miał więcej czasu na naukę w połowie semestru, zamiast poddawać się niesympatycznemu pracodawcy, który żądał, abyś pracował.

I odwrotnie, pracodawcy nie są zobowiązani do utrzymywania zatrudnienia, jeśli nie wykonujesz swoich obowiązków zawodowych.

4. Czy mogę jednocześnie wykonywać więcej niż jedną pracę?

Studia zawodowe nie ograniczają liczby studentów do godzin lub pracy. Dopóki nie zarobiłeś kwoty nagrody, możesz ją podzielić na dwa lub więcej zadań. W przypadku stanowisk w kampusie uniwersytet zwykle ogranicza studentów do maksymalnie 20 godzin tygodniowo (sumując wszystkie prace w kampusie) w okresie jesiennym i wiosennym. Skontaktuj się z administratorem działu rekrutacji.

5. Czy mogę przenieść pieniądze z jednej pracy związanej z nauką do innej po zaakceptowaniu każdej z nich?

Możesz przenosić niezarobione pieniądze z jednej pracy do drugiej. W tym celu prosimy o kontakt. Pamiętaj, aby dołączyć swój identyfikator studenta (SID) i podać instrukcje dotyczące dolara (np. „Przenieś $ xxx z zadania A do zadania B).

6. Czy mogę pracować po ostatnim dniu semestru wiosennego?

Między ostatnim dniem semestru wiosennego a 1 lipca nie ma miejsc pracy dofinansowanych do nauki. Jeśli pracodawca zezwala Ci na pracę w tym czasie, odpowiada za 100% Twoich zarobków.

Jeśli masz naukę w ramach pomocy finansowej na następny semestr zimowy, pracodawca może ponownie opublikować / zarejestrować ofertę pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej, aby odzwierciedlić nowy rok programu od 1 lipca lub później i skierować Cię na stanowisko. Dzieje się tak, ponieważ co roku otrzymujesz nową nagrodę w postaci pomocy finansowej i być może jako część tej nagrody otrzymujesz studium zawodowe. Nowa nagroda musi zostać aktywowana, zastosowana do konkretnego stanowiska i śledzona w naszych federalnych audytach. Nowi i kontynuujący naukę studenci mogą zacząć otrzymywać nagrodę za naukę jesienną już 1 lipca.

7. Co się dzieje ostatniego dnia semestru wiosennego?

Rok programu studiów dobiegł końca. Wszelkie niewykorzystane kwoty nagród za naukę przepadają. Nie przenosi się na pomoc finansową na następny rok programu.

A co z otrzymywaniem zapłaty?1. Ile kosztuje praca związana z nauką?

Od płacy minimalnej do powyżej 20 USD / godzinę (zwykle stanowiska dla absolwentów). Pracodawcy ustalają stawkę, a osoby na stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji / o większej odpowiedzialności zwykle płacą więcej.

2. Jeśli nie pracuję, czy muszę zwracać pieniądze?

Ponieważ nie otrzymujesz pieniędzy, dopóki ich nie zarobisz, a nie możesz ich zarobić bez pracy na studiach, nie ma pieniędzy, które można by oddać. Odpowiedź brzmi nie.

3. Czy moje zarobki trafiają na moje konto studenckie?

Nie, zarobki ze studiów nie są przelewane na Twoje konto studenckie i nie zmniejszają Twoich rachunków za naukę. Są to zarobki z pracy, które otrzymasz w formie wypłaty. Będziesz musiał przeznaczyć zarobki na koszty studiów.

4. Z kim mam się skontaktować, aby otrzymać listę płac?

Skontaktuj się z administratorem działu kadr, w którym pracujesz. Jeśli nie masz pewności, zapytaj swojego przełożonego. Uwaga: lista płac nie przechodzi przez biuro pracy; studenci są opłacani bezpośrednio przez ich wydział / pracodawcę.

5. Co muszę ustawić na liście płac UC Berkeley?

Aby zostać skonfigurowanym na liście płac, zostaniesz poproszony o wypełnienie dokumentów dotyczących nowego zatrudnienia za pomocą DocuSign, elektronicznego systemu, w którym większość dokumentów podpiszesz online. Będziesz także musiał przedstawić dwa dokumenty tożsamości w celu wypełnienia Federalnego (I-9) Formularza weryfikacji uprawnień do zatrudnienia, który musisz wypełnić osobiście po wypełnieniu dokumentów. Twój przełożony może Ci pomóc w przypadku pytań dotyczących koordynacji tego procesu i będzie współpracował z Berkeley Regional Services (BRS) w zakresie tych działań.

6. Jak otrzymam zapłatę i jak często?

Otrzymujesz wynagrodzenie bezpośrednio z wydziału lub pracodawcy spoza kampusu. Pracodawcy spoza kampusu płacą według własnego harmonogramu. Na stanowisku w kampusie najprawdopodobniej będziesz otrzymywać wynagrodzenie co dwa tygodnie. Prosimy odwiedzić stronę internetową Administratora https://controller.berkeley.edu/central-payroll , aby uzyskać ogólne informacje o płacach. Proszę odnieść się tutaj do polecenia przelewu bezpośredniego depozytu / Funduszu elektroniczne. W przypadku szczegółowych pytań dotyczących wynagrodzenia, prosimy kierować je na adres [email protected], ponieważ jednostka Financial Aid Office Work-Study nie jest częścią procesu płacowego.

7. Czy moje zarobki ze studiów podlegają opodatkowaniu?

Tak, generalnie zarobki ze studiów zawodowych podlegają opodatkowaniu, tak jak zwykłe zarobki z pracy. Proszę zwrócić się do działu płac, aby uzyskać szczegółowe pytania dotyczące opodatkowania dochodów. W przypadku zatrudnienia na terenie kampusu możesz wysłać swoje pytania pocztą elektroniczną na adres [email protected] . Należy pamiętać, że pracodawcy spoza kampusu są zobowiązani do odliczenia podatków FICA. Po rozpoczęciu pracy będziesz musiał wypełnić zaświadczenie W-4 o zasiłku dla pracowników, które określi, jaka część podatku dochodowego jest potrącana z twoich zarobków na naukę. Oto link do formularza W-4, z którym możesz się zapoznać przed jego wypełnieniem.

8. Jak otrzymam formularz W-2?

Formularze W-2 są zwykle dostarczane przez pracodawcę pod koniec stycznia. Jeśli pracujesz poza kampusem i otrzymujesz wynagrodzenie bezpośrednio od pracodawcy, Twój pracodawca dostarcza Ci formularz W-2. W przypadku opłacenia przez uniwersytet W-2 zostanie dostarczony przez UC Path . Możesz przeczytać często zadawane pytania dotyczące UC Path W-2 lub skontaktować się z [email protected], aby uzyskać więcej informacji.

Ograniczenia 1. Czy są jakieś ograniczenia w pracy zawodowej?

Tak, przepisy federalne ograniczają wykorzystywanie nauki do pracy do:

Zwolnij regularnie zatrudnianego lub budżetowego pracownika – na przykład możemy współpracować z firmami nastawionymi na zysk, ale praca musi być utworzona dla studenta i bezpośrednio związana z głównymi / zawodowymi celami studenta. Letnie praktyki są do tego świetne. Z drugiej strony, nie mogliśmy pozwolić pracodawcy na zatrudnienie w ramach kontrpomocy dofinansowanego studenta na studiach, ponieważ pracodawca wypierałby regularnie zatrudnionego / budżetowego pracownika.

Promuj organizacje ograniczające członkostwo, takie jak związki.

Kampania dla kandydata politycznego lub problemu.

Rekrutuj członków do organizacji religijnej lub buduj / utrzymuj budynek religijny.

Pracuj poza Stanami Zjednoczonymi, chyba że w oddziale kampusu lub w rządzie Stanów Zjednoczonych (na przykład ambasada).

2. Czy każdy pracodawca może być pracodawcą związanym z nauką pracy?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy