Podstawy kar za przedpłatę kredytu samochodowego

Author:
17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Edytor motoryzacyjny

John Diether jest profesjonalnym pisarzem, redaktorem i producentem od 1997 roku. Jego prace można znaleźć w telewizji, radiu, Internecie oraz w różnych publikacjach na całym świecie. Jest absolwentem Northwestern University i ma w garażu Cadillaca Broughama d’Elegance z 1992 roku.

W dzisiejszej atmosferze finansowania konsumenci muszą być świadomi kar za przedpłaty kredytów samochodowych. Był czas, kiedy pożyczka utrzymywała się na wygodnym poziomie od 24 do 36 miesięcy. Warunki pożyczki były dość proste i zawierały niewielkie (jeśli w ogóle) dodatkowe opłaty, takie jak kary za przedpłatę. Jednak obecnie tradycyjne pożyczki ustępują miejsca różnorodnym kreatywnym rozwiązaniom, w tym warunkom określającym kary przedpłaty. W całym kraju kary przedpłaty są dozwolone w 36 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Zniechęca to kupujących do wcześniejszej spłaty pożyczki i pozwala pożyczkodawcy zebrać wszystkie odsetki.

Wiele pożyczek nie ma kary za wcześniejszą spłatę. W rzeczywistości wiele kredytów samochodowych jest tak skonstruowanych, że można zyskać przewagę, spłacając je wcześniej. Jednak ponieważ praktyka ta jest coraz bardziej powszechna, ważne jest, aby uważać na te kary. Należy zachować szczególną czujność, jeśli masz zły kredyt, jesteś obciążony wyższym niż przeciętne oprocentowaniem lub zaciągasz pożyczkę na dużą liczbę lat (4 lub więcej). Kary są mniej powszechne w przypadku pożyczek na okres od 24 do 48 miesięcy (od 2 do 4 lat).

Identyfikacja kar za przedpłaty

Istnieje kilka różnych sposobów nałożenia przez pożyczkodawcę kary za przedpłatę. Jeden rodzaj jest bardzo bezpośredni, a zatem łatwy do zidentyfikowania, jeśli wiesz o jego istnieniu i dokładnie przeanalizujesz dokumenty pożyczki. Są to kary procentowe, w których pożyczkobiorca obciążany jest określonym procentem salda pozostałego do spłaty kredytu, jeśli spłaci go wcześniej. W związku z tym kwota kary byłaby niższa, im dłużej miałbyś kredyt.

Kary te są dozwolone w 36 stanach, chociaż w Stanach Zjednoczonych są one zabronione w przypadku pożyczek dłuższych niż 61 miesięcy (ponad 5 lat). Kary te muszą być ujawnione w dokumentach pożyczki, zgodnie z prawdą w praktykach pożyczkowych, dlatego uważnie przeczytaj dokumenty pożyczki i odmów podpisania jakiejkolwiek pożyczki, która zawiera karę przedpłaty. Uważnie obserwuj którekolwiek z poniższych wyrażeń w dokumentach pożyczki: kary przedpłaty, wstępnie obliczona pożyczka, pełna kwota odsetek.

Ponieważ procentowe kary za przedpłaty są łatwe do zidentyfikowania, niektórzy pożyczkodawcy używają innych technik, aby osiągnąć ten sam cel, ale ukrywają to jako coś innego. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy stosują „zasadę 78s, która oznacza, że ​​wszystkie płatności spłacają pełną kwotę odsetek naliczonych od pożyczki, zanim jakiekolwiek płatności zostaną spłacone do kwoty głównej. Dzięki temu niezależnie od tego, jak szybko pożyczka zostanie spłacona, pożyczkodawca otrzyma pełną kwotę odsetek.

Inną techniką realizującą ten sam cel jest wstępnie obliczona pożyczka. Pożyczki te obliczają całą kwotę główną i odsetki od pożyczki. Pożyczkobiorca zobowiązuje się zapłacić całą kwotę kapitału wraz z odsetkami, niezależnie od tego, jak szybko pożyczka zostanie spłacona. Chociaż z technicznego punktu widzenia nie są to kary przedpłaty, tego rodzaju pożyczki powodują karę, ponieważ nie pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez wcześniejszą spłatę pożyczki.

Znalezienie pożyczki bez kar

Aby znaleźć pożyczki bez kar, musisz poprosić o prostą pożyczkę odsetkową. Jeśli dealer lub instytucja oferuje jakikolwiek inny rodzaj pożyczki, najprawdopodobniej wiąże się to z zasadą 78s lub z góry wyliczonymi odsetkami i nie jest pożyczką, której chcesz. Jeśli zaoferowano Ci prostą pożyczkę odsetkową, przeczytaj uważnie dokumenty, aby upewnić się, że nie ma kary za przedpłatę. Pamiętaj, że nie możesz uwierzyć na słowo urzędnika pożyczkowego lub sprzedawcy, że nie ma żadnej kary.

Wiele ustaleń dotyczących finansowania zawieranych przez dealera jest zawieranych z firmami finansowymi będącymi własnością producenta, gdzie cała transakcja, w tym finansowanie, determinuje zysk sprzedającego. Aby zmaksymalizować ten zysk, większość umów finansowych inicjowanych przez dealerów obejmuje kary przedpłaty. Sprawdź inne możliwości finansowania, aby znaleźć umowy, które nie obejmują kar za przedpłatę. Niska.

Jeśli masz słaby kredyt lub historię spłat, jest bardziej prawdopodobne, że zostanie Ci zaoferowana pożyczka z karami za przedpłatę lub z góry naliczonymi odsetkami, więc bądź szczególnie ostrożny, jeśli należysz do tej kategorii. Przeczytaj samodzielnie każdą stronę dokumentów i zapytaj eksperta prawnego, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Bezpłatna ocena kredytowaZdobądź swój darmowy wynik kredytowy już teraz! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy