Najlepsze akcje i sektory dla rosnących stóp procentowych

Author:
17 lutego 2021
Category: Stóp Procentowych

Jakie są najlepsze inwestycje, gdy rosną stopy procentowe? Moment rynkowy może być trudny w dowolnym momencie, ale istnieją pewne logiczne ruchy, które inwestorzy i inwestorzy mogą podjąć, aby inwestować w najlepsze fundusze i sektory giełdowe w środowisku rosnących stóp procentowych.

Kiedy stopy procentowe znajdują się na historycznie najniższych poziomach lub zbliżają się do nich, mądrym posunięciem inwestycyjnym jest przygotowanie się na rosnące stopy procentowe, a następnie ostateczny ruch w górę dla akcji, zanim nastąpi spadek (bessa). Chociaż gospodarka może być umiarkowanie zdrowa, gdy stopy zaczną rosnąć, rosnące stopy sygnalizują początek końca cyklu gospodarczego.

Taktyczne i zrównoważone podejście inwestycyjne, gdy stopy procentowe rosną, polega na utrzymaniu inwestycji w celu wykorzystania pozytywnego tempa na późnym etapie, ale także na przygotowaniu się na trudniejsze czasy, które czyhają za rogiem.

Najlepsze fundusze akcyjne na rosnące stopy procentowe

Ponieważ jest to witryna dla inwestorów funduszy inwestycyjnych, nie będę udzielać wskazówek dotyczących kupowania określonych akcji w warunkach rosnących stóp procentowych, ale powiem Ci, które kategorie funduszy inwestycyjnych mogą Ci się przydać. Jedną z takich kategorii są fundusze akcyjne. Najlepszy czas na inwestowanie w akcje wzrostowe to zazwyczaj dobry czas na ostatnich (dojrzałych) etapach cyklu gospodarczego.

Nie szukaj dalej niż 2007 jako przykład: gospodarka rozwijała się szybko, a większość indeksów rynkowych osiągnęła najwyższe w historii poziomy. Należy również zauważyć, że był to rok poprzedzający „wielką recesję w 2008 r. W 2007 r. Spółki wzrostowe dominowały we wszystkich kapitalizacjach – akcje o dużej kapitalizacji, akcje o średniej kapitalizacji i akcje o małej kapitalizacji (zob. Artykuł o wzroście a indeks). Okres szybkiego wzrostu często zbiega się z rosnącymi stopami procentowymi, a strategia inwestowania dynamiki wykorzystuje to.

Na przykład nowszy przykład: w 2017 r., Kiedy Fed podwyższył stopy procentowe, fundusze inwestycyjne akcji wzrostowych pokonały indeks S&P 500. Należy jednak pamiętać, że akcje spółek wzrostowych i fundusze inwestycyjne akcji wzrostowych często odnotowują większe spadki niż rynek szerszy, gdy rynek bessy rozpoczyna się korekta.

Najlepsze sektory akcji dla rosnących stóp procentowych

Ponownie, gdy stopy procentowe rosną, gospodarka zwykle zbliża się do szczytu (Rezerwa Federalna podnosi stopy, gdy gospodarka wydaje się rosnąć zbyt szybko, a zatem problemem jest inflacja). Ci, którzy dążą do synchronizacji rynku z sektorami, będą mieli za cel uzyskanie dodatnich zwrotów na plus, jednocześnie przygotowując się do ochrony przed silniejszymi spadkami, gdy rynek się załamie (ponownie pomyślmy o latach 2007-2008).

Poniższy wykres przedstawia cenę fixingu złota za uncję trojańską od 2000 r. Do dziś.

Dlatego traderzy i inwestorzy mogą brać pod uwagę sektory, które mają tendencję do osiągania najlepszych wyników (najmniejszy spadek cen), gdy rynek i gospodarka idą w dół. Można je uznać za defensywne typy inwestycji:

  • Consumer Staples (Non-Cyclicals) : Chociaż akcje konsumenckie (cykliczne) będą zazwyczaj najlepiej radzić sobie na wczesnych etapach wzrostu stóp procentowych, akcje niecykliczne mogą być dobrym pomysłem przed nadejściem recesji, co jest trudne do przewidzenia. Ludzie nadal muszą kupować artykuły spożywcze i produkty codziennego użytku, gdy nadchodzi recesja.
  • Opieka zdrowotna : podobnie jak w przypadku podstawowych produktów konsumenci nadal muszą kupować leki i chodzić do lekarza zarówno w dobrych, jak i złych czasach. Fundusze wspólnego inwestowania w sektorze zdrowia i fundusze ETF mogą być inteligentnymi holdingami w warunkach rosnących stóp procentowych.
  • Złoto : kiedy inwestorzy i inwestorzy przewidują spowolnienie gospodarcze, mają tendencję do przechodzenia do funduszy, takich jak fundusze złota i ETF, które inwestują w rzeczywiste, fizyczne typy aktywów. Złoto nie jest sektorem, ale jest aktywem, który może dobrze sobie radzić w niepewnych czasach i na spadających rynkach.

Jak zawsze ostrzegam, że dla zdecydowanej większości inwestorów wyczucie czasu na rynku nie jest dobrym pomysłem. Jednak nadal możesz włączyć niektóre z tych pomysłów do konstrukcji swojego portfela w celu dywersyfikacji.

Zastrzeżenie: Informacje na tej stronie służą wyłącznie do dyskusji i nie należy ich interpretować jako porady inwestycyjne. W żadnym wypadku informacje te nie stanowią zalecenia kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy