Najlepsze 4 algorytmiczne strategie handlowe do handlu kryptowalutami

Author:
17 lutego 2021
Category: Których Możesz

Na najbardziej podstawowym poziomie, algorytmiczne strategie handlowe wykorzystują kod komputerowy do automatycznego handlu aktywami. Algorytmiczne strategie handlowe są często nazywane automatycznymi strategiami handlowymi, a na rynkach detalicznych są ogólnie nazywane botami handlowymi.

W tym przewodniku poznasz cztery popularne strategie handlu algorytmicznego, których możesz użyć do handlu zasobami cyfrowymi.

Dlaczego warto handlować za pomocą botów?

Handel algorytmiczny ma kilka zalet w porównaniu z handlem z udziałem ludzi.

Po pierwsze, boty handlowe działają aż do zatrzymania. Jest to doskonałe na rynkach aktywów cyfrowych, które nigdy się nie zamykają, więc boty mogą handlować 24/7/365.

Drugą zaletą jest szybkość handlu algorytmicznego. Boty handlowe mogą otwierać i zamykać transakcje szybciej niż mrugnięcie okiem.

Po trzecie, i być może najważniejsze, algorytmy handlują bez emocji. Żadnej chciwości, żadnego strachu, żadnego uniesienia czy depresji. Po prostu przetwarzają transakcje zgodnie z instrukcjami, którymi zostali zaprogramowani.

Wszystko to pomaga algorytmom utrzymać rentowność, więc które algorytmiczne strategie handlowe są najlepsze do handlu walutami cyfrowymi?

Algorytmiczne systemy śledzenia trendówJeśli masz doświadczenie w analizie technicznej innych aktywów, prawdopodobnie rozpoznajesz już systemy podążające za trendami. Dowolny system podążający za trendem stosowany w przypadku akcji, towarów lub forex może być również używany dla walut cyfrowych.

Systemy podążające za trendami działają w oparciu o założenie, że rynki mają rozpęd, który możesz wykorzystać jako inwestor. Istnieje wiele wskaźników służących do identyfikacji rynków będących w trendzie i ich kierunku.

Najpopularniejsze i najłatwiejsze do zrozumienia są średnie ruchome zwrotnice. Dzieje się tak, gdy wolniejsza średnia ruchoma, taka jak 20-dniowa, przecina wolniejszą średnią ruchomą, taką jak 50-dniowa. Kiedy szybciej poruszająca się średnia przekracza wolniejszą średnią ruchomą, jest to oznaka rosnącej dynamiki zakupów i byczego sygnału. Krzyżyk poniżej wolniejszej średniej ruchomej jest niedźwiedzi.

Oznaczać nawrótPodczas gdy rynki mogą czasami mieć silne tendencje i wykazują silne tendencje, te silne trendy są odstające i prawie zawsze następuje powrót do średnich lub średnich poziomów.

Innymi słowy, jeśli zauważysz, że cena wykonała niezwykle duży ruch w górę lub w dół, istnieje duża szansa, że ​​wkrótce nastąpi powrót do normalnego poziomu.

Średnie strategie rewersji wykorzystują średnie historyczne i mogą być ustawione na dłuższą lub krótszą średnią historyczną w zależności od oczekiwań lub potrzeb tradera.

Odwrócenie odchylenia standardowegoIdea odchylenia standardowego pochodzi ze statystyki i jest po prostu średnim odchyleniem od średniej.

W handlu najczęściej stosuje się dwa odchylenia standardowe, a wskaźnik Wstęgi Bollingera jest najpopularniejszym narzędziem do handlu opartego na odchyleniach standardowych. Wstęgi Bollingera to dwie linie, które obejmują akcję cenową, jedną powyżej i jedną poniżej, przy czym każda linia to dwa standardowe odchylenia od średniej.

Ilekroć cena osiąga jeden z tych pasm, jest uważany za wykupiony lub wyprzedany, a następnie oczekuje się, że powróci do średniej.

Algorytmiczne transakcje arbitrażoweArbitraż jest jedną z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy możliwości handlu algorytmicznego. W handlu arbitrażowym korzystasz z błędnych wycen na giełdach, aby zbierać zyski wolne od ryzyka.

Przy setkach giełd prawie gwarantuje się, że ceny tego samego aktywa będą się różnić na różnych giełdach, co sprawia, że ​​kupowanie aktywów po niższej cenie na jednej giełdzie, a następnie natychmiastowa sprzedaż z zyskiem na innej jest dość proste Wymieniać się.

Oczywiście, aby skorzystać z tych różnic cenowych, musisz działać szybko, ponieważ mogą one istnieć tylko przez kilka sekund. I tam właśnie świeci handel algorytmami.

Uwzględniając boty open source

Jeśli dopiero zaczynasz kodować bota do handlu algorytmicznego, powinieneś wiedzieć, że jest już sporo botów handlowych typu open source, których można używać jako bazy kodu. Kilka najpopularniejszych i najbardziej znanych darmowych botów open source to Gekko, Zenbot i Freqtrade.

Jeśli znasz MetaTrader i jego języki programowania MQL4 / MQL5, możesz nawet kodować algorytmy do handlu. Jeśli dopiero zaczynasz, pomoc można znaleźć w społeczności MQL4 lub społeczności MQL5.

Na zakończenie

Prawdą jest, że handel algorytmiczny na rynkach aktywów cyfrowych staje się coraz bardziej konkurencyjny, ale wciąż są dostępne możliwości, szczególnie w przypadku wskaźników technicznych i strategii powrotu. Arbitrage został w większości przejęty przez inwestorów o wysokiej częstotliwości korzystających z potężnych serwerów i połączeń wolnych od opóźnień.

Prawda jest taka, że ​​jeśli masz strategię, która działa, istnieje bardzo duża szansa, że ​​można ją zakodować w algorytmie do automatycznego handlu. Pamiętaj jednak, że chociaż handel algorytmami jest automatyczny, nadal musi być monitorowany. Warunki rynkowe mogą się zmienić, a algorytm będzie kontynuował handel, nawet jeśli każda transakcja jest transakcją przynoszącą straty.

To powiedziawszy, o ile jesteś sumienny, algorytmiczna strategia handlowa może być doskonałym sposobem podejścia do rynków kryptowalut.

Powiązane lektury:

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak handlować i inwestować w aktywa cyfrowe, zasubskrybuj Bitcoin Market Journal już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy