Masz 5000 $? Zainwestuj w te 4 akcje, aby się wzbogacić.

Author:
17 lutego 2021
Category: Należy Pamiętać

Ci liderzy w branży mają narzędzia potrzebne do zarabiania dużych pieniędzy przez inwestorów.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy Wall Street i inwestorzy byli narażeni na wahania o wartości około dziesięciu lat. CBOE Zmienność indeksu , znany również jako „indeksu strachu hit wszech czasów wysoko w marcu, z benchmarku S & P 500 tracą 34% swojej wartości w czasie krótszym niż pięć tygodni. Ale w kolejnych 11 tygodniach S&P 500 odbił się o ponad 40% od swoich minimów i znalazł się w zasięgu wzroku wszechczasów.

Jeśli inwestorzy nauczyli się czegokolwiek z tej niedawnej zmienności – poza tym, że wciąż istnieje wiele niewiadomych związanych z pandemią koronawirusa 2019 (COVID-19) – to korzyści z długoterminowego inwestowania. Chociaż panika może mieć ogromne skutki finansowe i psychologiczne dla inwestorów krótkoterminowych, nie stanowi to nawet problemu dla inwestorów z długoterminowym nastawieniem i skupiających się na zmieniających grę biznesach.

Co najważniejsze, okresy podwyższonej zmienności i paniki w przeszłości okazały się doskonałą okazją do zainicjowania pracy. Jeśli masz, powiedzmy, 5000 USD w gotówce, która nie będzie potrzebna do opłacenia rachunków lub pokrycia nagłych wypadków, masz wystarczająco dużo kapitału, aby się wzbogacić, inwestując w następujące cztery akcje.

Źródło obrazu: Getty Images.

Pinterest

Chociaż przestrzeń mediów społecznościowych jest zdominowana przez Facebooka i jest coraz trudniejsza do osiągnięcia z biznesowego punktu widzenia Pinterest (NYSE: PINS) wygląda na to, że ma narzędzia do oferowania swoim akcjonariuszom zwrotów podobnych do Facebooka w ciągu następnej dekady.

Chociaż Pinterest to model biznesowy, w którym dominują reklamy, a COVID-19 z pewnością wpłynie negatywnie na wydatki na reklamy w najbliższej przyszłości, to zamiłowanie firmy do przyciągania zagranicznych użytkowników jest tym, co naprawdę wyróżniało się od początku 2019 roku. Fakt, że miesięcznie aktywni użytkownicy w USA (MAU) generują znacznie wyższy średni przychód na użytkownika (ARPU), szybki wzrost międzynarodowych członków będzie w dużej mierze odpowiedzialny za długoterminowy wzrost ARPU. W ubiegłym roku międzynarodowe ARPU wzrosły ponad dwukrotnie do 0,54 USD, a zagraniczne jednostki MAU wzrosły o 93 do 277 milionów w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Przyszłość Pinteresta zależy od zdobycia tych gałek ocznych, ponieważ wyższe jednostki MAU zwiększą siłę wyceny reklam.

Pinterest prawdopodobnie skorzysta również na wciąż wczesnym wejściu do handlu elektronicznego. Ponieważ użytkownicy używają Pinteresta głównie jako tablicy do publikowania swoich zainteresowań, logiczne jest, aby firma pozwalała małym i średnim firmom na przekształcenie tych zainteresowań w możliwą sprzedaż. Jeśli Pinterest może wykorzystać wideo i inne czynniki, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników, nie powinno mieć problemów ze zwiększeniem przychodów z handlu elektronicznego.

Źródło obrazu: Getty Images.

Przemysł Green Thumb

Pomimo tego, że przez większość 2010 roku akcje marihuany były jedną z najgorętszych inwestycji na Wall Street, przez ostatnie dziewięć miesięcy 2019 roku zapasy marihuany były pożarem śmietnika – w tym Green Thumb Industries (OTC: GTBIF). Jednak w miarę jak „usuwamy zyski z tych, które nie mają, staje się jasne, że amerykański operator wielostanowy (MSO) Green Thumb jest na dobrej drodze i jest w znacznie lepszej kondycji niż większość amerykańskich akcji puli.

Obecnie Green Thumb ma 45 operacyjnych przychodni, co jest trzecim co do wielkości amerykańskimi MSO notowanymi na giełdzie. Ma jednak licencje na otwarcie aż 96 przychodni w 12 stanach, co daje jej obecność na praktycznie wszystkich potencjalnych miliardowych rynkach konopi w Stanach Zjednoczonych.

Co ważniejsze, Green Thumb generuje około dwóch trzecich sprzedaży z produktów pochodnych – tj. Niesuszonych produktów kwiatowych, takich jak produkty spożywcze, vape i koncentraty. Produkty pochodne są droższe niż tradycyjne suszone kwiaty, ale często przemawiają do młodszego pokolenia użytkowników i prowadzą do znacznie bardziej soczystych marż niż suszone konopie.

Tak się składa, że ​​Green Thumb jest również jednym z nielicznych amerykańskich MSO, które były w stanie uzyskać dostęp do tradycyjnego finansowania, co oznacza brak krótkoterminowych obaw o gotówkę. Firma rozwija się jak marihuana (tak, kolejna gra słów!) I znajduje się u progu powtarzającej się rentowności, ma narzędzia potrzebne do wprowadzenia zieleni dla cierpliwych inwestorów.

Źródło obrazu: Getty Images.

Kirkland Lake Gold

Nie, twoje oczy cię nie zwodzą. Kirkland Lake Gold (NYSE: KL) jest rzeczywiście spółką wydobywającą złoto, którą należy zdecydowanie rozważyć ze względu na doskonały bilans i niesamowite wskaźniki produkcji.

Przynajmniej część historii kryjącej się za tym, dlaczego górnicy, tacy jak Kirkland Lake, są tak atrakcyjni związani z metalem, który produkują. Fizyczne złoto jest o rzut kamieniem od nowego siedmioletniego szczytu i prawdopodobnie skorzysta na ciągłym strachu i niepewności związanej z pandemią COVID-19. W szczególności zobowiązanie Rezerwy Federalnej do utrzymania stopy funduszy federalnych na najniższym w historii poziomie od 0% do 0,25% toruje drogę do wzrostu fizycznych cen złota. W sytuacji, gdy Fed liberalnie zwiększał podaż pieniądza poprzez luzowanie ilościowe, a stopy obligacji praktycznie nie przynoszą żadnych zysków po uwzględnieniu inflacji, fizyczne złoto staje się najlepszym wyborem jako magazyn wartości w przewidywalnej przyszłości.

Bardziej konkretnie dla Kirkland Lake Gold, zakończył ostatni kwartał z 530,9 mln USD w gotówce i ekwiwalentach gotówki oraz bez zadłużenia. Należy pamiętać, że te prawie 531 milionów dolarów wynika z tego, że firma podwoiła swoją dywidendę do 0,125 dolarów kwartalnie i odkupiła nieco ponad 9,7 miliona akcji za prawie 330 milionów dolarów. W branży wydobycia złota nie ma bardziej nieskazitelnego bilansu.

Ponadto Kirkland Lake Gold oferuje jedne z najniższych całkowitych kosztów utrzymania (AISC) z trzech głównych aktywów produkcyjnych. Nawet po uwzględnieniu dodatkowych kosztów związanych z niedawnym wykupem Detour Gold, AISC Kirklanda w pierwszym kwartale w wysokości 776 USD za sprzedaną uncję złota zapewnia znacznie ponad 900 USD marży gotówkowej przy obecnych cenach spot.

Uśmiechnięty Warren Buffett na dorocznym zgromadzeniu udziałowców swojej firmy. Źródło obrazu: The Motley Fool.

Berkshire Hathaway

Gdybym powiedział, że istnieje akcja, która w ciągu ostatnich 55 lat zwracała akcjonariuszom średnio 20,3% rocznie, co stanowi ponad dwukrotność średniego rocznego zwrotu z indeksu S&P 500, łącznie z dywidendami, musicie pomyśleć, że mówimy o akcjach technologicznych o wysokim wzroście lub być może innowacyjnej firmie medycznej. Ale firma, o której mowa, to nikt inny, jak własne Berkshire Hathaway Warrena Buffetta (NYSE: BRK-A) (NYSE: BRK-B).

Jedną rzeczą, którą inwestorzy dostają, kupując Berkshire Hathaway, jest Warren Buffett jako zarządzający ich portfelem. Mimo że przekazał swoim porucznikom kontrolę nad wojenną skrzynią firmy, wartą 137 miliardów dolarów, Wyrocznia Omaha nadal może wybrać interes. Na przykład zarobił ponad 45 miliardów dolarów na niezrealizowanych zyskach oraz dywidendach z dużego pakietu akcji swojej firmy w Apple .

Portfel inwestycyjny Warrena Buffetta jest również bardzo powiązany z sukcesem gospodarki USA. Oznacza to, że Buffett jest wielkim fanem kupowania cyklicznych biznesów z podstawowych dziedzin finansów i konsumentów. Chociaż recesje są nieuniknione, dane historyczne pokazują, że gospodarka USA rozwija się znacznie dłużej niż kurczy, co dobrze wróży Berkshire Hathaway i jego portfelowi inwestycyjnemu.

Wreszcie, nie zapominaj, że firma Buffetta przez wiele dziesięcioleci przejęła około 60 firm. Tak więc, oprócz portfela inwestycyjnego Berkshire o wartości 216 miliardów dolarów, dochody i zyski płyną od ubezpieczyciela GEICO, operatora kolejowego BNSF i wielu innych znanych marek. Pomimo swojej wielkości i dojrzałości Berkshire Hathaway wciąż może przynosić bogactwo cierpliwym inwestorom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy