Kto otrzymuje ulgę podatkową od darowizn dokonywanych w czyimś imieniu?

Author:
17 lutego 2021
Category: Ulgi Podatkowej

Więcej artykułów

 • 1. Ile ulgi podatkowej za podarowanie wózka inwalidzkiego?
 • 2. W jaki sposób darowizny na rzecz 501 (C) 3 wpływają na podatki?3. Potrącenia podatkowe z tytułu darowizn na rzecz uniwersytetuDla mężczyzny lub kobiety, którzy mają wszystko, darowizny mogą być wspaniałym prezentem. Zamiast kolejnego garnka fondue lub karty podarunkowej możesz przekazać pieniądze swojej ulubionej organizacji charytatywnej w jej imieniu. Czego nie możesz zrobić, to dać im odliczenie podatku od darowizny. IRS mówi, że ktoś może odliczyć składki, które przekazuje na cele charytatywne, a nie wpłaty innych osób.

  Jeśli przekazujesz darowiznę na cele charytatywne w czyimś imieniu, możesz ubiegać się o ulgę podatkową, a nie osoba, na której nazwisko została przekazana darowizna.

  Darowizna w imieniu kogoś innego

  Technicznie rzecz biorąc, otrzymujesz odliczenie, a nie kredyt. Jeśli, powiedzmy, przekażesz 1000 USD na cele charytatywne w imieniu swojego syna, możesz odliczyć 1000 USD od dochodu podlegającego opodatkowaniu. Aby dokonać faktycznego odpisu, musisz wyszczególnić swoje odliczenia. Jeśli weźmiesz standardowe potrącenie, gdy twój syn wyszczególnia, szkoda: żadne z was nie może ubiegać się o odpis.

  Nawet jeśli wyszczególnisz, nie otrzymasz odpisu, jeśli dasz do niewłaściwej grupy. Musi to być organizacja, którą IRS uważa za kwalifikującą się do darowizn, które można odliczyć od podatku, w przeciwnym razie jest to niemożliwe. Większość kościołów, szkół i szpitali non-profit, organów rządowych i organizacji charytatywnych non-profit się kwalifikuje. Organizacja, na rzecz której chcesz przekazać darowiznę, może Ci powiedzieć, czy się kwalifikuje, lub możesz to sprawdzić online na stronie wyszukiwarki organizacji charytatywnych IRS.

  Jeśli dajesz gotówkę, wartość jest prosta: 500 $ w gotówce to 500 $ potrącenia. Nieruchomość jest bardziej skomplikowana. Ubrania lub meble, które nie są w dobrym stanie, nie są nic warte jako odpis. Cenne przedmioty – samochód, biżuteria, przedmioty kolekcjonerskie – zazwyczaj dają odliczenie równe cenie zakupu, nawet jeśli ich wartość wzrosła od czasu ich zakupu. Jeśli ofiarujesz czas lub usługi profesjonalne, IRS wyklucza odpis na takie rzeczy, niezależnie od tego, czy jest to darowizna na cześć kogoś innego, czy nie.

  Potrzebujesz dowodu, że przekazałeś darowiznę, na wypadek, gdyby IRS kiedykolwiek skontrolowało Twój zwrot. Podstawą każdego rekordu darowizny jest coś – na przykład pokwitowanie lub anulowany czek – zawierające nazwę organizacji, datę darowizny i kwotę. Powyżej 250 USD potrzebujesz również pisemnego potwierdzenia od grupy. Jeśli podarowałeś nieruchomość o wartości większej niż 500 USD, potrzebujesz wyjaśnienia, w jaki sposób obliczyłeś wartość.

  Darowizny i prezenty

  Jeśli przekażesz pieniądze innej osobie, a ona przekaże je na cele charytatywne lub zrobi z nimi coś innego według własnego wyboru, pamiętaj, że możesz zostać obciążony podatkiem, ale tylko wtedy, gdy dar jest dość duży.

  Od 2018 r. Możesz przekazać do 15 000 USD w postaci prezentów na osobę rocznie bez żadnych konsekwencji podatkowych. To więcej niż 14 000 dolarów w poprzednim roku.

  Następnie prezenty zaczynają zjadać dożywotnie zwolnienie w wysokości 11 180 000 USD, które obejmuje prezenty, które dajesz poza rocznymi zwolnieniami, a także wszystko, co pozostawiasz w swoim majątku po śmierci. Prezenty dla małżonków i organizacji charytatywnych nigdy nie podlegają opodatkowaniu. W przypadku prezentów przekraczających roczne limity należy złożyć zeznanie podatkowe od prezentów za pomocą formularza IRS 709, nawet jeśli podlegają one zwolnieniu z podatku od prezentów dożywotnich.

  Zmiany w prawie podatkowym 2018

  Roczne zwolnienie z podatku od prezentów wynosi do 15 000 USD w 2018 r., A zwolnienie dożywotnie wynosi 11 180 000 USD.

  W przypadku prezentów charytatywnych nadal musisz wyszczególnić swoje potrącenia, aby ubiegać się o darowiznę jako potrącenie, co generalnie jest tego warte tylko wtedy, gdy będziesz mieć więcej niż standardowe potrącenie. Standardowe potrącenie z 2018 r. Wynosi 12 000 USD dla osób samotnie składających wniosek i 24 000 USD dla małżeństw składających wnioski wspólnie.

  Scenariusze prawa podatkowego 2017

  Od 2017 r. Standardowe odliczenie wynosi 6350 USD dla osób fizycznych i 12700 USD dla małżeństw składających wnioski łącznie, co oznacza, że ​​więcej osób może skorzystać na wyszczególnieniu. Roczne zwolnienie z podatku od darowizn wynosiło 14 000 USD, a zwolnienie dożywotnio 5 490 000 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy