Kredyt na nieruchomości komercyjne

Author:
17 lutego 2021

Czym jest pożyczka na nieruchomość komercyjną (CRE)?

Kredyt na nieruchomość komercyjną to kredyt hipoteczny zabezpieczony zastawem na nieruchomości komercyjnej, a nie na nieruchomości mieszkalnej. Nieruchomość komercyjna (CRE) oznacza każdą nieruchomość przynoszącą dochód, która jest wykorzystywana do celów biznesowych; na przykład biura, sklepy, hotele i apartamenty.

Kluczowe wnioski
 • Kredyt na nieruchomość komercyjną to kredyt hipoteczny zabezpieczony zastawem na nieruchomości komercyjnej.
 • Pożyczki na nieruchomości komercyjne są zazwyczaj udzielane inwestorom, takim jak korporacje lub organizacje, które są właścicielami i obsługują nieruchomości komercyjne.Pożyczki na nieruchomości komercyjne są oferowane przez banki, niezależnych pożyczkodawców, firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestorów prywatnych i inne źródła kapitału, takie jak Program pożyczkowy 504 US Small Business Administration.Pożyczkodawcy biorą pod uwagę charakter zabezpieczenia (nabywaną nieruchomość), zdolność kredytową pożyczkobiorcy oraz wskaźniki finansowe przy ocenie komercyjnych kredytów na nieruchomości.Pożyczki na nieruchomości komercyjne są droższe niż kredyty mieszkaniowe.O pożyczkę na nieruchomości komercyjne mogą ubiegać się małe firmy, które chcą kupić, rozbudować lub odnowić swoje tereny. Pożyczki na nieruchomości komercyjne są na ogół udzielane inwestorom, takim jak korporacje, deweloperzy, spółki, fundusze, trusty i fundusze inwestycyjne w nieruchomości lub REIT.

  Innymi słowy, podmioty gospodarcze utworzone w celu posiadania i obsługi nieruchomości komercyjnych. Podmiot gospodarczy kupuje nieruchomość komercyjną, wynajmuje powierzchnię, a następnie pobiera czynsz od firm, które działają na terenie nieruchomości. Finansowanie przedsięwzięcia, w tym zakup, rozwój i budowę tych nieruchomości, odbywa się poprzez kredyty na nieruchomości komercyjne.

  Jak działa pożyczka na nieruchomości komercyjne (CRE)

  Podobnie jak w przypadku nieruchomości mieszkalnych, banki, niezależni pożyczkodawcy, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatni inwestorzy i inne źródła kapitału, takie jak Program pożyczek 504 US Small Business Administration, są aktywnie zaangażowane w udzielanie pożyczek na cele komercyjne. Podobnie jak kredytodawcy mieszkaniowi, kredytodawcy komercyjni przyjmują różne poziomy ryzyka i mają różne warunki, które są gotowi zaoferować kredytobiorcom.

  Najpopularniejszym kredytem mieszkaniowym jest 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, kredyty na nieruchomości komercyjne są zazwyczaj krótsze. Okresy te wahają się od pięciu lat (lub krócej) do 20 lat, a okres amortyzacji jest często dłuższy niż okres kredytowania. Na przykład pożyczkodawca może udzielić pożyczki na nieruchomości komercyjne na okres siedmiu lat i 30-letniej amortyzacji. Pożyczkobiorca dokonuje miesięcznych płatności w ciągu siedmiu lat. Miesięczne raty są ustalane tak, jakby pożyczka była spłacana przez 30 lat, po czym następuje ostatnia płatność „balonowa, na którą składa się całość pozostałego salda pożyczki.

  Pożyczkodawcy biorą pod uwagę charakter zabezpieczenia (nabywana nieruchomość); zdolność kredytowa podmiotu (lub zleceniodawców / właścicieli), w tym sprawozdania finansowe od trzech do pięciu lat i zeznania podatkowe; oraz wskaźniki finansowe, takie jak stosunek wartości kredytu do wartości i wskaźnik pokrycia obsługi zadłużenia przy ocenie kredytów na nieruchomości komercyjne.

  Pożyczki na nieruchomości komercyjne są droższe niż kredyty mieszkaniowe. Zaliczki zazwyczaj wahają się od 20% do 30% ceny zakupu. Stopy procentowe również bywają bardziej strome: około 10% do 20% dla większości pożyczkobiorców. Pożyczki wspierane przez Small Business Administration (SBA) (patrz poniżej), które są jednymi z najtańszych, wahały się od 7,75% do 10,25% w styczniu 2019 r., W zależności od wielkości i długości pożyczki.

  Pożyczki na nieruchomości komercyjne mają na celu finansowanie nieruchomości wykorzystywanych wyłącznie w celach biznesowych oraz generowanie dochodu.

  Rodzaje kredytów na nieruchomości komercyjne (CRE)

  Oto najpopularniejsze rodzaje kredytów na nieruchomości komercyjne:

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy