Kiedy powinienem złożyć wniosek o kartę kredytową dla firm?

Author:
17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Dzielić

DzielićKiedy powinienem złożyć wniosek o kartę kredytową dla firm?DzielićFirmowa karta kredytowa może być niesamowitym atutem dla Twojej firmy. Nie tylko oferują nagrody i przywileje specyficzne dla danej firmy, ale mogą również pomóc w zbudowaniu historii kredytowej firmy. Niektórzy oferują nawet wstępne promocje 0% RRSO, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić na odsetkach.

Ale możesz się zastanawiać, kiedy jest właściwy czas, aby go zdobyć, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. Oto kilka oznak, które warto rozważyć, ubiegając się o jeden.

Masz wydatki biznesowe

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie może zrobić właściciel firmy, jest oddzielenie wydatków biznesowych od wydatków osobistych. Jeśli używasz tej samej karty kredytowej do obu, może to skomplikować Twoje życie, jeśli chodzi o rozliczanie i zeznanie podatkowe.

Możesz również mieć trudności z uzyskaniem finansowania później, jeśli wierzyciele zobaczą, że mieszasz wydatki – mogą uznać to za nieodpowiedzialne, co może wpłynąć na ich decyzję o zatwierdzeniu.

Nie musisz mieć firmowej karty kredytowej, aby oddzielić wydatki służbowe od osobistych. Możesz także użyć osobistej karty kredytowej lub karty debetowej. Ale biznesowe karty kredytowe zapewniają dostęp do funkcji i korzyści, które mogą nieco ułatwić prowadzenie firmy.

Twoja osobista ocena kredytowa jest w przyzwoitym stanie

Większość najlepszych firmowych kart kredytowych na rynku wymaga dobrego lub doskonałego kredytu. Według FICO oznacza to zdolność kredytową na poziomie co najmniej 670.

Jeśli Twój wynik kredytowy jest poniżej tego, ale powyżej 580, co jest uważane za uczciwy kredyt, nadal możesz kwalifikować się do przyzwoitych kart, takich jak Capital One® Spark® Classic for Business. Ale jeśli masz zły kredyt, jedynymi opcjami mogą być zabezpieczone biznesowe karty kredytowe, które wymagają depozytu zabezpieczającego z góry.

To nie jest najgorsza rzecz na świecie, zwłaszcza jeśli chcesz jak najszybciej zacząć budować biznesową historię kredytową. Ale jeśli będziesz mógł najpierw popracować nad budowaniem kredytu, możesz mieć większe szanse na uzyskanie lepszej karty kredytowej.

Ponad 100 firmowych kart kredytowych za jednym kliknięciemDzięki firmowym kartom kredytowym zawsze będziesz mieć pod ręką awaryjną gotówkę. Przeglądaj najpopularniejsze karty kredytowe dla swojej firmy za darmo i aplikuj w kilka minut!

Musisz sfinansować duży wydatek

Jeśli kupujesz dużo zapasów lub musisz kupić stosunkowo niedrogi sprzęt, uzyskanie kredytu biznesowego nie zawsze jest łatwe. Niektóre firmowe karty kredytowe oferują wstępną promocję 0% RRSO, która umożliwia sfinansowanie dużego wydatku – lub kilku regularnych wydatków – przez okres do roku lub dłużej, całkowicie bezodsetkowy.

Możesz nawet uzyskać taką samą korzyść w przypadku przelewów salda, które mogą pomóc Ci przenieść saldo z innej firmowej karty kredytowej i spłacić ją bez odsetek.

W zależności od długości trwania promocji, do której się kwalifikujesz i kwoty, którą sfinansujesz, możesz zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów odsetek.

Chcesz dodatkowych nagród za swoje zakupy

Niektóre biznesowe karty kredytowe z nagrodami oferują nagrody dodatkowe w pewnych kategoriach, które są bardziej powszechne dla właścicieli firm. Przykłady obejmują sklepy z artykułami biurowymi, usługi kablowe, internetowe i telefoniczne, reklamy, dostawy i inne.

Jeśli wydajesz dużo w jakimkolwiek obszarze, rozważ przeprowadzenie pewnych badań, aby sprawdzić, czy możesz odzyskać więcej w postaci zwrotu gotówki, punktów lub mil za każdy dokonany zakup. Niektóre karty oferują zamiast tego stałe nagrody, co daje jedną stawkę nagród przy każdym zakupie.

W zależności od karty, możesz kwalifikować się do premii za rejestrację o wartości setek dolarów, z której możesz korzystać w dowolny sposób.

Jeśli na przykład otrzymasz kartę kredytową typu cash back, możesz wykorzystać zdobyte nagrody z powrotem do swojej firmy lub wykorzystać je na wydatki osobiste.

Chcesz zacząć budować swoją biznesową historię kredytową

Posiadanie silnej historii kredytowej biznesowej jest niezbędne, gdy rozwijasz swoją działalność. Uzyskanie kredytu biznesowego na korzystnych warunkach nie jest łatwe, gdy dopiero zaczynasz, i może nie być łatwiejsze, jeśli nie poświęcisz czasu na ustalenie pozytywnej historii kredytowej.

Ten proces może zająć trochę czasu, więc im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Po prostu pamiętaj, aby używać karty w sposób odpowiedzialny, co miesiąc płacić rachunek na czas i starać się utrzymywać saldo na niskim poziomie w stosunku do limitu kredytowego karty.

Rozwijanie tych pozytywnych nawyków kredytowych może pomóc Ci zbudować doskonałą historię kredytową, dając Ci więcej możliwości finansowania w przyszłości, kiedy będziesz ich potrzebować.

Kiedy tylko chcesz

Twoja firma nie musi mieć określonego rozmiaru, aby kwalifikować się do obsługi wielu firmowych kart kredytowych. Nie musisz nawet mieć numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN). Nawet jeśli nie prowadzisz działalności w pełnym wymiarze godzin, nadal możesz kwalifikować się do otrzymania firmowej karty kredytowej, zakładając, że masz zdolność kredytową.

Zastanawiając się więc, kiedy najlepiej złożyć wniosek, zastanów się, kiedy chcesz zacząć korzystać z funkcji oferowanych przez firmowe karty kredytowe. Może dzieje się tak, gdy otwierasz firmowe konto czekowe lub przed pierwszymi wydatkami, lub później, gdy czujesz się dobrze zorganizowany i czujesz się komfortowo, dodając je.

Podsumowując

Firmowe karty kredytowe mogą zapewnić dużą wartość wszystkim typom właścicieli firm, a ich uzyskanie może pomóc w budowaniu firmy. Ale nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy należy ją otrzymać.

Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby swojej firmy i własne preferencje dotyczące kredytu. Weź również pod uwagę swoje cele jako właściciela firmy, a także jak i kiedy biznesowa karta kredytowa może pomóc Ci je osiągnąć.

Zawsze, gdy zdecydujesz, że jest odpowiedni moment, poświęć trochę czasu na porównanie najlepszych kart kredytowych, aby upewnić się, że uzyskasz największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Odciągnij kurtynę od kredytu biznesowego, aby znaleźć lepsze finansowanieChcesz zobaczyć swoje dane kredytowe i zbudować silniejszy kredyt biznesowy, aby pomóc swojej firmie uzyskać finansowanie? Sprawdź bezpłatnie swój kredyt osobisty i biznesowy.

Ten artykuł został pierwotnie napisany 19 kwietnia 2019 roku i zaktualizowany 20 listopada 2019 roku.

Oceń ten artykułTen artykuł ma obecnie 4 oceny ze średnią 5 gwiazdek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy