Kiedy kupować Bitcoin: przewodnik po stosowaniu Satoshi

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Lepsze zrozumienie, kiedy kupić Bitcoin, może pomóc w przeniesieniu strategii inwestycyjnej na wyższy poziom. To był interesujący rok dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut. Rynek kryptowalut stracił w tym roku większość zysków z 2017 r., Gdy pojawiły się korekty rynkowe. Straty te pozostawiły wielu inwestorów przed trudnymi decyzjami, na przykład kiedy sprzedać Bitcoiny i czy powinienem kupić Bitcoin teraz? Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma jednego stylu inwestowania, który pasowałby każdemu.

Wybierz swoją strategię

Jeśli chodzi o inwestowanie w Bitcoin, istnieje kilka popularnych strategii do naśladowania. W końcu może się okazać, że kombinacja działa najlepiej dla Ciebie. Jest to normalne i znalezienie odpowiedniej równowagi zwiększa zwrot z inwestycji (ROI) i zmniejsza poziom stresu w czasach korekt rynkowych. Przyjrzyjmy się dwóm popularnym strategiom handlowym Bitcoin.

Długoterminowe: HODL

Społeczność Bitcoin HODL (trzymaj się drogie życie) jest silna i dlaczego by nie była? Bitcoin to pierwsza na świecie udana kryptowaluta. Oprócz tego, że wprowadziła świat w technologię blockchain, z tą kryptowalutą wiąże się również wolność społeczna i gospodarcza.

HODLerzy wierzą w podstawowe dążenie Bitcoina do uwolnienia świata od skorumpowanego i nikczemnego systemu finansowego. Ponadto wierzą, że Bitcoin zawsze odnotuje wzrost wartości w dłuższej perspektywie. Biorąc pod uwagę, że pozostało mniej niż cztery miliony Bitcoinów do wydobycia, niedostatek tego cyfrowego zasobu jest niezaprzeczalny.

Unmined Bitcoins przez Bitcoinblockhalf

Jest to zdecydowanie najłatwiejsza do naśladowania strategia inwestycyjna Bitcoin. Kupujesz Bitcoin, gdy cena spada i trzymasz go. Otóż ​​to. Jeśli przejrzysz historię cen Bitcoin, każdy, kto stosował tę strategię przed połową 2017 roku, zrobił wielki sukces.

Krótkoterminowe: Day Trading

Handel dzienny ma bardziej aktywne podejście do kryptowaluty. Inwestorzy jednodniowi starają się osiągnąć zyski w oparciu o zrozumienie rynku, a nie HODLowanie swoich Bitcoinów. Dla tych inwestorów kluczowe znaczenie ma wykorzystanie najlepszych narzędzi rynkowych. Zaawansowane analizy rynku i boty handlowe to dwa doskonałe przykłady popularnych narzędzi do handlu dziennego, które mogą poprawić Twój zwrot z inwestycji.

Wzmocnij swoją pozycjęInwestorzy jednodniowi uzyskują zyski w okresach zmienności. Doświadczony day trader wie, jak osiągać zyski, nawet gdy rynek się załamuje. W scenariuszu bessy traderzy ci wzmocnią swoją pozycję. Ta strategia handlowa wymaga, abyś sprzedał swój Bitcoin na początku spadku na rynku, a następnie odkupił Bitcoin po niższej cenie, gdy rynek osiągnie dno. Wynik: więcej Bitcoinów. Jednak łatwiej powiedzieć, niż wykonać tę strategię.

Metoda kombinacji

Wielu inwestorów stosuje kombinację tych taktyk, aby osiągnąć cel polegający na zwiększeniu swoich zasobów Bitcoin. Inwestorzy ci trzymają swoje Bitcoiny do czasu poważnych korekt rynkowych. Jako inwestor kryptowalut, ważne jest monitorowanie nowych wydarzeń na rynku kryptowalut. Teoretycznie łatwiej jest przewidzieć bessę niż hossę.

Pamiętaj, że rynek kryptowalut jest wciąż nowy dla wielu inwestorów, a złe media mogą rozprzestrzeniać FUD (strach, niepewność i wątpliwości), co powoduje wyprzedaże przez zmartwionych inwestorów. Na przykład, jeśli obudzisz się jutro i wpiszesz Bitcoin w wyszukiwarkę wiadomości Google, a pierwsze trzy strony artykułów są ujemne, prawdopodobnie spowoduje to spadek ceny Bitcoina. Ile? Nikt nie wie.

Porównanie cykli rynkowych

Cykle rynkowe są jak przypływy oceanu. Chociaż nikt nie może dokładnie przewidzieć, jak silny będzie przypływ, mogą odwołać się do ubiegłorocznej działalności, aby uzyskać ogólne pojęcie o tym, kiedy aktywność na rynku rośnie lub spada. Bitcoin ma teraz 10 lat i istnieje dekada badań rynkowych, które można ocenić, aby uzyskać lepsze zrozumienie cykli rynkowych Bitcoin.

Bitcoin przez CoinMarketCap

Ostatnia stabilizacja rynku

Wydaje się, że rynek stabilizuje się, a zmienność jest na najniższym poziomie od lat. Czy to oznacza, że ​​Bitcoin jest stabilny? Prawdopodobnie nie. Bitcoin zwykle doświadcza zmienności w następstwie tego typu zachowań rynkowych. W większości przypadków następuje hossa.

Prawda o zanurzeniu

Kupuj tanio, sprzedawaj drogo. To aksjomat inwestycyjny, który jest powtarzany przez ekspertów w całej przestrzeni kryptowalut. Chociaż wydaje się to dość łatwe, przewidywanie, kiedy spadek znajduje się w najniższym punkcie, jest co najmniej trudne. Jedną z najlepszych strategii jest przeglądanie wykresów rynkowych i jeśli spadek jest w pobliżu linii oporu, kup. Linie oporu na wykresie rynkowym reprezentują punkty, w których rynek wykazywał wzrost aktywności zakupowej, zatrzymując tym samym niedźwiedzia.

Rozpryskiwanie wielorybów

Śledzenie działalności handlowej wielorybów w przestrzeni Bitcoin to kolejny niesamowity sposób na zaplanowanie zakupów. Wieloryby Bitcoin to ludzie, którzy posiadają ogromne ilości Bitcoinów. Niedawny raport Bloomberga ujawnił, że zaledwie 1000 osób posiada ponad 40 procent wszystkich istniejących Bitcoinów.

Kiedy wieloryb wykonuje ruch, reaguje cały rynek. Raport opublikowany przez Investopedię we wrześniu 2018 r. Podkreślił ten scenariusz. Raport pokazał, jak jeden wieloryb spowodował wyprzedaż bitcoinów o wartości 53 miliardów dolarów. Morał z tej historii, obserwuj wieloryby, ponieważ mogą dramatycznie wpłynąć na ceny.

Aukcje policyjne

Funkcjonariusze organów ścigania nasilają konfiskaty kryptowalut, a jeśli chcesz mocno zainwestować w kryptowalutę, te scenariusze są idealne. Aukcje kryptowalut na dużą skalę stanowią doskonałą okazję do zdobycia ogromnych sum kryptowalut po obniżonych cenach.

Tim Draper, długoletni inwestor kryptowalut, kupił od władz prawie 30000 skonfiskowanych bitcoinów po upadku Silk Road. Podczas gdy Draper odmówił podania szczegółowych informacji o zapłaconej cenie, w raporcie magazynu Fortune średnia cena zapłacona za Bitcoin wynosi około 334 USD.

Kiedy kupić Bitcoin

Nauka, kiedy kupić Bitcoin, sprowadza się do dowiedzenia się, jakim typem inwestora kryptowalutowego chcesz być. Kiedy już zrozumiesz swoją strategię, będziesz wiedział, kiedy warto kupować więcej Bitcoinów, HODL, sprzedawać lub wzmacniać swoją pozycję. Mając na uwadze te koncepcje, jesteś teraz gotowy, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć swój portfel kryptowalut jak profesjonalista.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy