Karta przedpłacona Chime vs RushCard

Author:
17 lutego 2021
Category: Mogą Zostać

Obecnie dostępnych jest kilka opcji płatności, które nie wymagają fizycznej gotówki. Na przykład karty debetowe i karty przedpłacone są obecnie oferowane przez różne instytucje finansowe, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie transakcji. Ale jaka jest różnica między nimi?

Jaka jest różnica między kartą debetową a kartą przedpłaconą?

Największa różnica między nimi polega na tym, że karta debetowa jest powiązana z czekiem lub oszczędnościami, podczas gdy karta przedpłacona nie jest powiązana z żadnym kontem bankowym. Środki na karcie debetowej są powiązane ze środkami na rachunku bankowym, a wszelkie transakcje dokonane kartą są potrącane z rachunku. Niektóre karty debetowe mają ochronę przed debetem na wypadek, gdyby ktoś wydał więcej, niż ma na koncie. Z drugiej strony przedpłaconą kartę trzeba doładować pieniędzmi, zanim będzie można dokonać zakupów lub transakcji. Osoba korzystająca z tego typu karty może wykorzystać tylko dostępną kwotę na karcie.

Banki zwykle wydają bezpłatne karty debetowe, które są związane z otwarciem konta bankowego, ale mogą obowiązywać pewne opłaty bankowe. Karty przedpłacone często mają miesięczną minimalną opłatę, którą należy utrzymać, aby móc z niej korzystać.

Porównanie karty debetowej Chime Visa z kartą przedpłaconą Visa RushCard

Aby lepiej zrozumieć zarówno karty debetowe, jak i przedpłacone, przyjrzyjmy się karcie debetowej Chime Visa i przedpłaconej karcie Visa RushCard. Chime to przykład nowoczesnego internetowego konta bankowego, które oferuje wszystkie funkcje tradycyjnego banku. RushCard to usługa kart przedpłaconych z kilkoma funkcjami zarządzania kartami online. Poniżej znajduje się tabela porównująca karty debetowe Chime i RushCard w pięciu kluczowych cechach:opłaty, aplikacja mobilnabezpośredni depozytbezpieczeństwoikonto oszczędnościowe.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak te dwa elementy się porównują.

Opłaty

W przypadku karty debetowej Chime nie ma żadnych ukrytych opłat, takich jak miesięczne opłaty za utrzymanie, minimalne opłaty za saldo, opłaty za transakcje zagraniczne i opłaty za debet, z wyjątkiem opłat poza siecią.

Oba plany RushCard (Unlimited i Pay-As-You-Go) mają regularne opłaty za korzystanie. Oba plany pobierają inne opłaty, takie jak opłaty za bankomat poza siecią i opłaty za przelewy pieniężne. Opłata za brak aktywności jest naliczana tylko w planie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Mobilna aplikacja

Chime ma wielokrotnie nagradzaną aplikację mobilną, która umożliwia członkom śledzenie salda i transakcji. Jest dostępny do pobrania bezpłatnie w Google Play Store i Apple App Store.

RushCard ma również aplikację mobilną dostępną do pobrania w Google Play Store i Apple App Store za darmo.

Bezpośredni depozyt

Chime oferuje wczesny bezpośredni depozyt, a członkowie otrzymają zapłatę dwa dni wcześniej bezpośrednio na swoje konto czekowe lub oszczędnościowe.

RushCard ma również funkcję wczesnego bezpośredniego depozytu, ale środki mogą zostać przelane tylko na kartę przedpłaconą.

Bezpieczeństwo

Depozyty do 250 000 USD są ubezpieczone przez partnera Chime, The Bancorp Bank, członka FDIC; Transakcje są chronione przez zasadę zerowej odpowiedzialności Visa, a aplikacja mobilna jest chroniona przez uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty klient może ją zablokować za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Karta RushCard jest również objęta polityką zerowej odpowiedzialności Visa, a aplikacja mobilna ma ochronę dostępu za pomocą jednego przycisku. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty przedpłaconej klienci mogą zapobiec nowym zakupom za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe Chime ma dwie wbudowane automatyczne oszczędności, które pomagają szybciej oszczędzać pieniądze:

  • Oszczędzaj, gdy wydajesz
  • Oszczędzaj, gdy otrzymujesz zapłatę

Użytkownicy muszą ubiegać się o funkcję oszczędności RushGoals RushCard, aby uzyskać 3% rocznych odsetek

Wniosek

Zarówno karta debetowa Chime, jak i karta RushCard mają podobne funkcje, ale tym, co czyni Chime lepszym, jest to, że użytkownicy nie będą musieli martwić się żadnymi ukrytymi opłatami bankowymi, dzięki czemu jest ogólnie bardziej przystępny niż RushCard. Ta ostatnia znana jest z opłat, których nie można zrzec się i jest uważana za jedną z droższych kart przedpłaconych na rynku.

Dzwonek to lepszy wybór

Ogólnie rzecz biorąc, Chime ma więcej przywilejów i korzyści dla swoich klientów, zwłaszcza tych, którzy chcą zaoszczędzić i zwiększyć swoje pieniądze. Ponieważ karta debetowa jest powiązana z kontem rozliczeniowym online, ułatwia to śledzenie wszystkich transakcji za pomocą aplikacji mobilnej. Chime to ogólnie lepszy wybór, jeśli chodzi o zarządzanie finansami osobistymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy