Jakie jest średnie oprocentowanie kredytu samochodowego ze złym kredytem?

Author:
17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Menedżer treści

David Topham jest menedżerem treści motoryzacyjnych dla marek internetowych. Pracuje jako główny redaktor w CarsDirect i Auto Credit Express i współtworzy te strony obok innych marek internetowych, takich jak The Car Connection. Urodził się i wychował w Michigan i jest absolwentem Michigan State University.

Średnie oprocentowanie kredytu samochodowego jest wyższe, jeśli masz zły kredyt, niż jeśli masz dobrą zdolność kredytową. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy naliczają wyższe oprocentowanie pożyczkobiorcom ze słabym kredytem. Przed sfinansowaniem pojazdu należy sprawdzić średnie stopy procentowe, jakich można się spodziewać, na podstawie oceny kredytowej. W ten sposób możesz uniknąć niespodzianek i wiedzieć, czego się spodziewać, dzięki czemu jesteś bardziej przygotowany do pomyślnego zakończenia pożyczki.

Średnie oprocentowanie kredytów samochodowych ze złym kredytem

Experian, jedno z trzech głównych biur kredytowych w kraju, wydaje kwartalne raporty analizujące dane dotyczące rynku kredytów samochodowych. Ich raport o stanie motoryzacyjnego rynku finansowego z drugiego kwartału 2020 r. Wykazał, że średnie stopy procentowe zarówno dla nowych, jak i używanych kredytów samochodowych wyglądają następująco:

Średnie oprocentowanie kredytu na nowe auto Średnie oprocentowanie kredytu na samochód używany 3,24%4,08%4,21%6,05%7,14%11,41%11,33%17,78%13,97%20,67%
Poziom kredytu (ocena kredytowa)
Super prime (781–850)
Prime (661–780)
Nonprime (601–660)
Subprime (501–600)
Deep subprime (300–500)

Jak widać, Twoja ocena kredytowa ma duży wpływ na stopę procentową, do której możesz się kwalifikować. Pożyczkodawcy samochodów opierają stopy procentowe na kilku czynnikach, w tym na długości pożyczki, wieku pojazdu i przebiegu oraz stanie, w którym mieszkasz – ale Twoja zdolność kredytowa jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem.

Twoje oprocentowanie ostatecznie określa miesięczną płatność i całkowity koszt finansowania. Tak więc, niestety, zła ocena kredytowa oznacza, że ​​w dłuższej perspektywie będziesz płacić więcej.

Koszt złego kredytu

Przyjrzyjmy się, jak wyższe stopy procentowe wpływają na kredyt samochodowy, na przykładzie. Załóżmy, że kupujesz używany samochód, a pożyczka wynosi 14 000 USD na okres 60 miesięcy (pięć lat). Sprawdź, jak różne oprocentowanie kredytu samochodowego wpływa na miesięczną płatność i całkowity koszt samochodu:

Miesięczna płatność Wypłacane odsetki Całkowity koszt Oprocentowanie 4,08% 258,34 $1500,40 $15 500,40 $ 6,05% Oprocentowanie 270,98 $2258,80 $16 258,80 $ Oprocentowanie 11,41% 307,26 $4435,60 $18 435,60 $ Oprocentowanie 17,78% 353,83 $7 229,80 $21 229,80 $ Oprocentowanie 20,67% 376,15 $8.569,00 $22 569,00 $ Korzystając ze średnich stóp procentowych wykorzystanych kredytów samochodowych z pierwszej tabeli, można zauważyć, że wraz ze spadkiem ocen kredytowych i wzrostem stopy procentowej całkowity koszt finansowania dramatycznie rośnie.

Wskazówki dla kupujących samochody ze złymi wynikami kredytowymi

Nie da się obejść faktu, że jeśli masz mniej niż doskonały kredyt i potrzebujesz kredytu samochodowego, koszt finansowania będzie wyższy. Pomimo tej wady, możesz wykorzystać swój kredyt samochodowy, aby poprawić swoją zdolność kredytową na przyszłość – wystarczy, że co miesiąc spłacasz na czas.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na złej pożyczce samochodowej:

  • Poznaj wcześniej swoją zdolność kredytową – Możesz dać sobie przewagę, sprawdzając swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową. Uzyskaj wynik i sprawdź średnie stawki, do których kwalifikują się osoby z Twojego zakresu. W ten sposób nikt nie może za Ciebie określić Twojej zdolności kredytowej i możesz wiedzieć, czego się spodziewać.
  • Popraw swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku – jeśli masz czas, opłaca się zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku. Każde zwiększenie zdolności kredytowej może pomóc Ci zakwalifikować się do niższej stopy procentowej, co w dłuższej perspektywie pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze. Powinieneś terminowo opłacać wszystkie rachunki, aby ustanowić dobrą historię płatności, spłacać saldo karty kredytowej i utrzymywać je na niskim poziomie oraz unikać ubiegania się o nowy kredyt prowadzący do kredytu samochodowego. Wybierz niedrogi pojazd – większe pożyczki kosztują osoby o złych wynikach kredytowych znacznie więcej z powodu wyższych odsetek. Możesz to zrównoważyć, wybierając samochód, na który możesz sobie wygodnie pozwolić. W tej chwili myśl podstawowe i niezawodne. Zdobądź samochód, na który możesz liczyć korzystając z kredytu, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Wybierz możliwie najkrótszy termin – Przedłużenie okresu spłaty kredytu samochodowego prowadzi do wzrostu odsetek, co jest kiepskim pomysłem, jeśli masz zły kredyt. Zamiast tego wybierz najkrótszy możliwy okres pożyczki, aby ograniczyć opłaty finansowe, które płacisz. Pamiętaj, aby mieć na uwadze całkowity koszt finansowania i upewnij się, że miesięczna rata nadal mieści się w Twoim budżecie. Dokonaj zaliczki – Zaliczka zmniejsza wielkość pożyczki, co oznacza, że ​​płacisz mniej odsetek i oszczędzasz pieniądze na dłuższą metę. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest niska, możesz spodziewać się wymaganej zaliczki, więc równie dobrze możesz uzyskać przewagę i zaoszczędzić na jedną.Te wskazówki mogą dać ci przewagę, jeśli potrzebujesz złej pożyczki na auto, w przypadku której średnie oprocentowanie zwykle osiąga dwucyfrowe wartości, jeśli Twoja zdolność kredytowa spadnie poniżej 600. Jeśli zastosujesz te wskazówki i wykorzystasz pożyczkę, aby poprawić swoją zdolność kredytową, możesz Postaw się w znacznie lepszej sytuacji, gdy następnym razem będziesz musiał sfinansować pojazd.

    Jeśli masz do czynienia z mniej niż idealnym kredytem i potrzebujesz kredytu samochodowego, możesz się zastanawiać, gdzie się udać, aby uzyskać finansowanie. CarsDirect może połączyć Cię z lokalnym dealerem, który specjalizuje się w pomaganiu osobom ze złymi kredytami w uzyskaniu nowych i używanych kredytów samochodowych. Rozpocznij proces, wypełniając nasz bezpłatny i bezpieczny formularz wniosku o pożyczkę samochodową już teraz.

    Bezpłatna ocena kredytowaUzyskaj teraz darmową zdolność kredytową! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy